Zavrieť

Porady

stravné lístky v JÚ

Rada by som sa spýtala, ako účtujete v JÚ nákup a predaj stravných lístkov.
Bola by som zvedavá na Vaše skúsenosti. Ja účtujem prijatú faktúru tak,
že ju hneď rozdelím na 45 a 55 %. 55 % ide do nákladov rovno a 45 % dám mimo základu dane. Potom predaj zamestnancom účtujem príjem mimo základu dane.
Podeľte sa o Vaše skúsenosti. Ďakujem.
Usporiadat
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

1.Nákup SL : BU -Priebežné položky
Provízia za SL: BU - PR
2. Príjem do pokladne PPD - PP
3. Výdaj SL - VPD 55% - réžia (mesačne podľa spotreby)
výdaj SL - VPD 45% -VNZD ( mesačne podľa spotreby)
4. Príjem od zamestnancov 45% - PNZD
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Ďakujem. Tých 45 % účtuješ aj ty tak. Čo je PPD - PP (to chápem, že príjmový pokladničný doklad, ale čo je PP ?). Ustatnovuje nejaký zákon účtovanie stravných lístkov takto, ako to uvádzaš ty ?
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Už som prišla na to čo je PP - priebežná položka. Ešte prosím ťa odpovedz na ďalšiu časť mojej otázky, či to ustanovuje zákon, že sa to má takto účtovať, alebo to si si ty takto zaviedla.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alicacka Pozri príspevok
Rada by som sa spýtala, ako účtujete v JÚ nákup a predaj stravných lístkov.
Bola by som zvedavá na Vaše skúsenosti. Ja účtujem prijatú faktúru tak,
že ju hneď rozdelím na 45 a 55 %. 55 % ide do nákladov rovno a 45 % dám mimo základu dane. Potom predaj zamestnancom účtujem príjem mimo základu dane.
Podeľte sa o Vaše skúsenosti. Ďakujem.
Ak kupuješ stravné lístky na viac mesiacov, nemôžeš faktúru zaúčtovať do VOZD.
Celá fa je VNZD a interným dokladom zúčtuješ 55 % z hodnoty vydaných SL v danom mesiaci ako VOZD
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ustanovujú to postupy účtovania, podľa ktorých sa stravné lístky považujú za ceniny.
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

veronikasad Pozri príspevok
Ak kupuješ stravné lístky na viac mesiacov, nemôžeš faktúru zaúčtovať do VOZD.
Celá fa je VNZD a interným dokladom zúčtuješ 55 % z hodnoty vydaných SL v danom mesiaci ako VOZD
Interným dokladom nie, ale výdavkovým!!!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

macula Pozri príspevok
Ustanovujú to postupy účtovania, podľa ktorých sa stravné lístky považujú za ceniny.
s tým súhlasím, ale s takým spôsobom účtovania ako uvádzaš som sa ešte nestretla. Cez priebežné položky účtujem platbu kartou
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ale aj stravné lístky, pretože z pokladne vyberiem peniaze a účtujem PP, nakúpim SL a vložím ich do pokladne-PP.
Takže v pokladni mám namiesto peňazí stravné lístky.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

A nemôžem to zaúčtovanie 55 % hneď po príchode faktúry kompenzovať na konci roka tak, že ak mi zostanú lístky, tak stornujem 55% hodnotu zostatkových stravných lístkov z réžie. Tak by to nebolo dobré ? Čo vy na to?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

macula Pozri príspevok
Ale aj stravné lístky, pretože z pokladne vyberiem peniaze a účtujem PP, nakúpim SL a vložím ich do pokladne-PP.
Takže v pokladni mám namiesto peňazí stravné lístky.
z pokladne uhrádzaš faktúru za nákup SL, ktorú ak sa jedná o SL na viac mesiacov, nemôžeš zaevidovať celú ako VOZD.

SL eviduješ v knihe cenín.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

veronikasad Pozri príspevok
s tým súhlasím, ale s takým spôsobom účtovania ako uvádzaš som sa ešte nestretla. Cez priebežné položky účtujem platbu kartou
Aj ja to účtujem ako macula- len celé lístky dám ako VOZD a potom aj príjem od zamestnanca dávam ako POZD.
Myslím , že cez PP sa to tak účtuje hlavne preto, že keď ti na konci roku zostanú dajaké lístky v ceninách- aby sa to správne zapísalo do výkazov.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

V opatrení ohľadom účtovania cenín sa píšem len, že v knihe cenín sa účtujú ceniny a ich nákup sa zaúčtuje ako výdavok peňažných prostriedkov v ďalšom členení prevádzková réžia. Prečo to musí byť na mesiace ? Ktorý zákon to hovorí ?
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

veronikasad Pozri príspevok
z pokladne uhrádzaš faktúru za nákup SL, ktorú ak sa jedná o SL na viac mesiacov, nemôžeš zaevidovať celú ako VOZD.

SL eviduješ v knihe cenín.
Ale ja som nenapísala, že úhrada faktúry ide do VOZD, ale že priebežnými položkami dostanem tie stravné lístky do pokladne.
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

alicacka Pozri príspevok
V opatrení ohľadom účtovania cenín sa píšem len, že v knihe cenín sa účtujú ceniny a ich nákup sa zaúčtuje ako výdavok peňažných prostriedkov v ďalšom členení prevádzková réžia. Prečo to musí byť na mesiace ? Ktorý zákon to hovorí ?
Musí to byť vtedy, keď vydávaš stravné lístky zamestnancom z pokladne, vtedy je deň uskutočnenia účtovného prípadu.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Ďakujem ti Macula za vysvetlenie. Teraz to už chápem.
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

Kedze si u SZCO nemozem uplatnit odpocet DPH na postovne, tak mam celu sumu aj s DPH nahrat ako ZD medzi faktury?
Alebo ju nahram normalne s DPH, ale potom pri danovom priznani k DPH si ju rucne odpocitam?
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

aliiica Pozri príspevok
Kedze si u SZCO nemozem uplatnit odpocet DPH na postovne, tak mam celu sumu aj s DPH nahrat ako ZD medzi faktury?
Alebo ju nahram normalne s DPH, ale potom pri danovom priznani k DPH si ju rucne odpocitam?
To myslíš asi sprostredk.poplatok, alebo doprava,lebo myslím, že poštové služby sú oslobodené od DPH.
Ale inak ano-v PD celý poplatok za sprostredkovanie vrátane DPH ako základ- a v členení -Prevádzková réžia.
Dúfam,že je to dosť zrozumiteľné
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

Jasne, tak som to myslela.
V PD mi to je jasne, ale neviem ako nahrat fakturu do evidencie faktur. Ci s DPH, ci bez DPH.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

aliiica Pozri príspevok
Jasne, tak som to myslela.
V PD mi to je jasne, ale neviem ako nahrat fakturu do evidencie faktur. Ci s DPH, ci bez DPH.
Ja by som to nahrala bez DPH, ale možno sa vyjadria skúsenejší.
Veď, keď si ju nemôžeš uplatnit a zahrnieš ju do základu, tak mi to príde logické nahrať bez DPH.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
celá suma /sprostred. poplatok / je VOZD bez členenia na základ a DPH, pretože nie je nárok na odpočet, ale v podstate sa tá čiastka /DPH / zaplatila
Naposledy upravil hanelie : 05.06.09 at 10:51
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať