Zavrieť

Porady

Žiadosť o vrátenie dane z Maďarska

Ahojte,prosím o radu.
Chcem požiadať o vrátenie DPH z Maďarska za nákup ojazdeného auta.
Myslím,že všetko mi je jasné,až na to,či k žiadosti o vrátenie posielam FA vyčíslenú s DPH originál,alebo kópiu? Nakoľko originál potrebujem do účtovníctva.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mia13 Pozri príspevok
    Ahojte,prosím o radu.
    Chcem požiadať o vrátenie DPH z Maďarska za nákup ojazdeného auta.
    Myslím,že všetko mi je jasné,až na to,či k žiadosti o vrátenie posielam FA vyčíslenú s DPH originál,alebo kópiu? Nakoľko originál potrebujem do účtovníctva.
    Kópia určite postačí.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    mia13 Pozri príspevok
    Ahojte,prosím o radu.
    Chcem požiadať o vrátenie DPH z Maďarska za nákup ojazdeného auta.
    Myslím,že všetko mi je jasné,až na to,či k žiadosti o vrátenie posielam FA vyčíslenú s DPH originál,alebo kópiu? Nakoľko originál potrebujem do účtovníctva.
    Bola by namieste otázka, prečo došlo ku kúpe ojazdeného auta s daňou a či by sa predmetná záležitosť nemala riešiť s dodávateľom auta (ak došlo k intrakomunitárnemu dodaniu).


    A čo sa týka originálu alebo kópie. Predmetné vyplýva z daňovej praxe v Maďarsku, ak to nevyplýva priamo z maďarského zákona.

    mia13 je offline (nepripojený) mia13

    žena mia13
    Overovala som si to ,či sa nejedná o intrakomunitárny obchod priamo na colnej správe-tak nie.Nakoľko som sa radila s daňovým poradcom,poradil mi,keďže DPH bola odvedená na území Maďarska,môžem o jej vrátenie požiadať formou žiadosti,ktorú som si našla na Vašej stránke.No,dúfam,že tlačivo je aktuálne aj na rok 2009.A tak čiste náhodou nemáte aj preklad tlačiva z HU do SK ?Pomohlo by mi to ,vďaka

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Doviezli ste auto z Maďarska? Kto? Slovenský platiteľ? Od koho nakupoval? Od osoby identifikovanej pre daň v Maďarsku? Predávajúci uplatnil k predajnej cene maďarskú DPH?

    Mohli by ste odpovedať na tieto otázky prosím?

    mia13 je offline (nepripojený) mia13

    žena mia13
    Ojazdené auto bolo dovezené z Maďarska.Kupoval ho slovenský platitel od neplatiteľa.Predavajúci vyfaktúroval zakl.dane+vyčíslenú 20% DPH+suma spolu .

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    mia13 Pozri príspevok
    Ojazdené auto bolo dovezené z Maďarska.Kupoval ho slovenský platitel od neplatiteľa.Predavajúci vyfaktúroval zakl.dane+vyčíslenú 20% DPH+suma spolu .
    Nepoznám podrobnosti maďarského zákona, ale zdá sa mi nelogické, aby zákon predpisoval neplatiteľovi uplatniť k predaju DPH. Ak by sa jednalo o chybu, predpokladám, že nevznikne ani nárok na vrátenie nesprávne vyčíslenej dane. Odporúčam Vám najskôr dozistiť, či maďarský neplatiteľ postupoval v súlade s maďarským zákonom o DPH.

    andrea55 je offline (nepripojený) andrea55

    andrea55
    Ako mohol neplatiteľ DPH v maďarsku vystaviť faktúru s DPH, treba prekontrolovať či náhodou nemá predsa pridelené IČ DPH.

    Žiadosť o vrátenie dane z Maďarska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.