Zavrieť

Porady

Volanie na audiotextové čísla

Ahojte Poraďáci,
chcem sa spýtať, či máte skúsenosť , keď sa vo firemnej faktúre objaví volanie na audiotextové čísla, či je možné si uplatniť DPH a dať do nákladov tento hovor.
vladkal
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Myslim, ze audiotext je siroky pojem. Mozes sa informovat na odchody vlaku alebo autobusu na sluzobnu cestu, alebo sa nechat "urobit" na erotickej linke. Asi by som rozlisoval, o aky audiotext ide.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    zatial som mala na firemnych fakturach iba sms za vseliake sutaze ci zbierky a magio, ale zasadne z tychto veci neuplatnim dph a celu sumu s dph za taketo sluzby zauctujem na nedanovy ucet.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ja mám pocit, že také záležitosti ako napríklad Hodina deťom bývajú dokonca bez DPH, takže celé účtujem ako nedaňovú službu.
    účtovníčka svpfidelitas
    Milí poraďáci,
    ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď, prajem príjemný deň a veľa úspechov vo Vašej práci. vladkal

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ak volám na audiotext.číslo, ako sa vyjadril Michal, je to široký pojem.
    Volanie na erotickú linku, môže byť daňovým výdavkom, prečo nie.
    Ak mám ako predmet podnikateľskej činnosti služby súvisiace s erotikou, ide o daňový výdavok, i DPH si môžem odpočítať.
    Obhajoba:
    Volala som, pretože chcem zistiť, či daná služba, môže súvisieť so zabezpečením, udržaním a dosiahnutím mojich príjmov. Ak je daný hovor kvalitný, budem sa snažiť poskytovať obdobné služby, a tým zvýšim moje príjmy.

    Ďalší príklad:
    Začula som v rádiu, že sa pýtajú na otázku: AKo delíme majetok, pričom výhra je OA značky Mercede Benz CLK.
    Fuuu, To, je super, ja ho chcem do firmy, i tak potrebujem nové auto. Skúsim.
    Odpoveď:
    A. Dlhý a krátky
    B. Kombinovaný a nekombinovaný
    C. Majetný a nemajetný.
    Zavolám a poviem A. Cena hovoru bude 100 €/min.

    Poznačím si stanicu, na kt. bola súťaž, čas, moderátora, otázku....
    Obhajoba:
    - otázka sa týkala mojej podnikateľskej činnosti
    - ide o výdavok na zabezpečenie, udržanie a dosiahnutie príjmov a potrebujem si obstarať automobil,
    - vypočítam si výšku pravdepodobnosti výhry
    - vyhrám: zaradím do OM
    - vyhrám: nezaradím do OM, podám DDP DPH, prípadne DDP PO, FO......
    - nevyhrám: pokus zvýšiť príjmy za pomoci nového OA bol
    - a napokon: Koľko výdavkov je zbytočných??

    tom1234 je offline (nepripojený) tom1234

    tom1234
    Zdravim, chcel by som mat audiotextove cislo, ako sa k nemu da dostat, kto mi ho moze sprostredkovat, ake podmienky musim splnat, nevedel by ma navigovat niekto spravnym smerom

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    tom1234 Pozri príspevok
    Zdravim, chcel by som mat audiotextove cislo, ako sa k nemu da dostat, kto mi ho moze sprostredkovat, ake podmienky musim splnat, nevedel by ma navigovat niekto spravnym smerom
    http://lmgtfy.com/?q=zriadenie+audio...C4%8D%C3%ADsla

    Volanie na audiotextové čísla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.