Zavrieť

Porady

odpocet DPH

Ahojte
Potrebovala by som poradit ohladom odpoctu DPH
zacala som uctovat jednu firmu ktora prevadzkuje eroticky salon
majitel prevadzky si zariadil bar, izby a doniesol mi blocky a faktury na ktorych boli nakupene postele, komody,stoliky..
zaujimalo by ma hlavne ze ci si moze uplatnit DPH hlavne z tych zariadenych izieb - t.j. postele, komody, stoliky
budem velmi rada keby ste mi pomohli
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lila111 Pozri príspevok
    Ahojte
    Potrebovala by som poradit ohladom odpoctu DPH
    zacala som uctovat jednu firmu ktora prevadzkuje eroticky salon
    majitel prevadzky si zariadil bar, izby a doniesol mi blocky a faktury na ktorych boli nakupene postele, komody,stoliky..
    zaujimalo by ma hlavne ze ci si moze uplatnit DPH hlavne z tych zariadenych izieb - t.j. postele, komody, stoliky
    budem velmi rada keby ste mi pomohli
    Áno, je to jeho majetok v podnikaní, doklad má, daň bola voči nemu uplatnená ...

    lila111 je offline (nepripojený) lila111

    lila111
    dakujem za odpoved
    ale mam este jednu otazku , ked si majitel uplatni odpocet dane z tych nakupenych ( postele komody a skrine) Zaujimalo by ma ako si to zdovodni? naco mu boli tie postele? prostitucia je u nas zakazana! naco mu budu sluzit tie postele v podnikani!
    na aky ucel v podnikani? ako si to ma zdovodnit viete mi poradit? budem velmi rada ked mi poradite lebo v pondelok mam podat DPH a neviem ze ci si ma uplatnit odpocet DPH alebo nie! Poradte. Ď.. jedna sa mi hlavne o tie postele.... ako si to ma zdovodnit naco mu to trebalo

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lila111 Pozri príspevok
    dakujem za odpoved
    ale mam este jednu otazku , ked si majitel uplatni odpocet dane z tych nakupenych ( postele komody a skrine) Zaujimalo by ma ako si to zdovodni? naco mu boli tie postele? prostitucia je u nas zakazana! naco mu budu sluzit tie postele v podnikani!
    na aky ucel v podnikani? ako si to ma zdovodnit viete mi poradit? budem velmi rada ked mi poradite lebo v pondelok mam podat DPH a neviem ze ci si ma uplatnit odpocet DPH alebo nie! Poradte. Ď.. jedna sa mi hlavne o tie postele.... ako si to ma zdovodnit naco mu to trebalo
    Ak ten erotický salón má aj v predmete činnosti, tak by som uznala, alebo ak má ubytovanie, vtedy áno, ale ak to nie je v predmete činnosti...
    A vôbec, ak vieš, že porušuje zákon, kedže ako píšeš: prostitucia je u nas zakazana! naco mu budu sluzit tie postele v podnikani! - kto vie, že ten druhý porušuje zákon a neoznámi to, sám porušuje zákon, či vari to nie je tak?

    lila111 je offline (nepripojený) lila111

    lila111
    eroticky salon ma v predmete podnikania.
    takze vtedy si mozme uplatnit odpocet DPH? a mozes mi povedat naco nam sluzili tie postele v podnikani?
    ked si to mozme uplatnit ako pises, ked je to v predmete cinnosti.
    ako si to hlavne pri kontrole zdovodnit?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    lila111 Pozri príspevok
    eroticky salon ma v predmete podnikania.
    takze vtedy si mozme uplatnit odpocet DPH? a mozes mi povedat naco nam sluzili tie postele v podnikani?
    ked si to mozme uplatnit ako pises, ked je to v predmete cinnosti.
    ako si to hlavne pri kontrole zdovodnit?

    Myslíš, že kontrola ani netuší, k čomu môže byť potrebný v rámci daného predmetu podmikania tento kus nábytku a bude jej treba niečo zdôvodňovať?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lila111 Pozri príspevok
    eroticky salon ma v predmete podnikania- polopate: prevádzanie erotiky, a kde sa to najčastejšie prevádza, alebo predvádza?- no predsa v posteli. ked je to v predmete cinnosti.
    ako si to hlavne pri kontrole zdovodnit?
    Odpoveď v texte.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Paula Pozri príspevok
    Myslíš, že kontrola ani netuší, k čomu môže byť potrebný v rámci daného predmetu podmikania tento kus nábytku a bude jej treba niečo zdôvodňovať?
    Len neviem Pauli, čo je to za podmikanie.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lila111 Pozri príspevok
    eroticky salon ma v predmete podnikania.
    takze vtedy si mozme uplatnit odpocet DPH? a mozes mi povedat naco nam sluzili tie postele v podnikani?
    ked si to mozme uplatnit ako pises, ked je to v predmete cinnosti.
    ako si to hlavne pri kontrole zdovodnit?
    No to snáď vie podnikateľ v čom podniká a na čo si zriadil erotický salón a ako ho má špecifikovaný- či ubytovacie alebo masážne služby.....Hold my naozaj nevieme na čo tie postele potrebuje pri svojom podnikaní...

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    evina Pozri príspevok
    No to snáď vie podnikateľ v čom podniká a na čo si zriadil erotický salón a ako ho má špecifikovaný- či ubytovacie alebo masážne služby.....Hold my naozaj nevieme na čo tie postele potrebuje pri svojom podnikaní...
    Ozaj a nemôžeme mať aj my postele, veď si musíme oddýchnuť a môžeme aj poležiačky používať PC, teda pracovať. Alebo máme určené podľa predmetu podnikania, že iba stolička a stôl, police?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ALDA Pozri príspevok
    Ozaj a nemôžeme mať aj my postele, veď si musíme oddýchnuť a môžeme aj poležiačky používať PC, teda pracovať. Alebo máme určené, že iba stolička a stôl?


    Heli, že Ty mi nakúkaš terazky cez plece? Lebo čísmenkujem ležmo.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ALDA Pozri príspevok
    Ozaj a nemôžeme mať aj my postele, veď si musíme oddýchnuť a môžeme aj poležiačky používať PC, teda pracovať. Alebo máme určené podľa predmetu podnikania, že iba stolička a stôl, police?
    Myslím, že môžeš aj po stojačky bez stoličky pbsluhovať PC.
    Regenerácia pracovnej sily v posteli sa v našom prípade uskutočňuje mimo pracovnú dobu

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Tiež som mala jedného, ktorý síce nemal erotický salón, ale tiež si posteľ kúpil. Vraj aby si zamestnanec mohol oddýchnuť, keď bude na nočnej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.