Zavrieť

Porady

DU Bratislava II

Ahojte,
chcela by som sa Vam opytat ake mate skusenosti s DU Bratislava II a ci sa da poziadat o prelozenie na iny DU, hoc podliehame pod BA II.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    zuzana1977 Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcela by som sa Vam opytat ake mate skusenosti s DU Bratislava II a ci sa da poziadat o prelozenie na iny DU, hoc podliehame pod BA II.
    Dakujem
    S DU BA II síce skúsenosti nemám, ale na preloženie pod iný DU by si musela mať velmi, ale velmi vážny dovod a taký asi neexistuje, takže si myslím, že ti tú žiadosť neschvália- bežne sa takéto výnimky určite nerobia...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Podľa mňa to závisí skôr od konkrétnej správkyne.
    Požiadať sa dá, ak máš dôvod.
    Ja som sastretla skôr s opačným postupom, firma po presťahovaní, resp. po zmene sídla nechcela meniť správcu a požiadala o ponechanie miestnej príslušnosti.
    Pomer schválených a zamietnutých odhadujem tak 1:1.
    Skús sa na to priamo opýtať svojej správkyne,

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    S DU BA II síce skúsenosti nemám, ale na preloženie pod iný DU by si musela mať velmi, ale velmi vážny dovod a taký asi neexistuje, takže si myslím, že ti tú žiadosť neschvália- bežne sa takéto výnimky určite nerobia...
    Ešte doplním- niektorí moji známi tiež chceli patriť pod iný DÚ ( to už je jedno z akých dovodov) a snažili sa veľmi a neuspeli a tak to vyriešili zmenou adresy firmy.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    KEJKA Pozri príspevok
    Podľa mňa to závisí skôr od konkrétnej správkyne.
    Požiadať sa dá, ak máš dôvod.
    Ja som sastretla skôr s opačným postupom, firma po presťahovaní, resp. po zmene sídla nechcela meniť správcu a požiadala o ponechanie miestnej príslušnosti.
    Pomer schválených a zamietnutých odhadujem tak 1:1.
    Skús sa na to priamo opýtať svojej správkyne,
    Kejka, ale o tomto nerozhoduje správkyňa( na to je malá pani)- o takýchto žiadostiach rozhoduje daňové riaditeľstvo-

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    zuzana1977 Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcela by som sa Vam opytat ake mate skusenosti s DU Bratislava II a ci sa da poziadat o prelozenie na iny DU, hoc podliehame pod BA II.
    Dakujem
    Príslušnosť k DU podľa zákona 511- http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-...-2009-a.html#3

    Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

    Lubica3
    Takisto sme žiadali o delegovanie miestnej príslušnosti a bolo nám vyhovené, napísali sme oficiálnu žiadosť a osobne sme ešte vysvetlili situáciu správkyni dane, aby vedela konkrétnosti. My sme menili sídlo a chceli sme zostať v pôvodnom obvode, tak si myslím, že to bolo jednoduchšie z hľadiska obhájiteľnosti. Držím palce, nevidím dôvod, aby to apriori zamietli.

    zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

    zuzana1977
    Dik za odpovede...a este otazocka....ked podavate vykazy, priznania, odhlasky na DU a neposielate to postostou aky je spravny - pravny postup

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzana1977 Pozri príspevok
    Dik za odpovede...a este otazocka....ked podavate vykazy, priznania, odhlasky na DU a neposielate to postostou aky je spravny - pravny postup
    odovzdať to v podatelni DU a vždy si dať potvrdiť kopiu alebo potvdenie o podaní DP, prehladu ...

    Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

    Lubica3
    Zabudla som napísať, k väčšine žiadostí sa správkyňa dane musí vyjadriť, resp. napísať stanovisko, doporučenie atď, aj keď o tom nerozhoduje a posiela to vyššie...

    zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

    zuzana1977
    myslela som to tak ci vsetko nusi ist oficialne cez podaatelnu alebo tlacivo moze prevziat aj pani, ktora nas ma nastarosti

    zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

    zuzana1977
    a ak na tom priznani je len nejaka peciatka DU II Bratislava a rucne dopisany datum...je to platne???

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Lubica3 Pozri príspevok
    Takisto sme žiadali o delegovanie miestnej príslušnosti a bolo nám vyhovené, napísali sme oficiálnu žiadosť a osobne sme ešte vysvetlili situáciu správkyni dane, aby vedela konkrétnosti. My sme menili sídlo a chceli sme zostať v pôvodnom obvode, tak si myslím, že to bolo jednoduchšie z hľadiska obhájiteľnosti. Držím palce, nevidím dôvod, aby to apriori zamietli.
    apriori to zamietnuť môžu s odovlaním sa na zákonné stanovenie miestnej príslušnosti, lebo nie je dôvod na zmenu.

    Lubica3 Pozri príspevok
    Zabudla som napísať, k väčšine žiadostí sa správkyňa dane musí vyjadriť, resp. napísať stanovisko, doporučenie atď, aj keď o tom nerozhoduje a posiela to vyššie...
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    ...... o tomto nerozhoduje správkyňa( na to je malá pani)- o takýchto žiadostiach rozhoduje daňové riaditeľstvo-
    Mala som na mysli prípady typu, ako je citovaný.
    Správkyňa preto, lebo pozná interné pomery, pozná firmu-daňovníka, vie neoficiálne informovať, aké sú vyhliadky.
    Zamietnutie - čo si ja pamätám bolo aj v prípade, že sa firma sťahovala a síce vraj z dôvodu, že DU mal veľa daňovníkov, veľa roboty, tak sa chcel "zbaviť" aspoň jednej agendy,

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zuzana1977 Pozri príspevok
    myslela som to tak ci vsetko nusi ist oficialne cez podaatelnu alebo tlacivo moze prevziat aj pani, ktora nas ma nastarosti
    zuzana1977 Pozri príspevok
    a ak na tom priznani je len nejaka peciatka DU II Bratislava a rucne dopisany datum...je to platne???
    to nie je len nejaká pečiatka, ale dôkaz, že dokment bol odovzdaný.

    Správkyňa nepreberá tlačívá, ak tak len neoficiálne.
    V prípade rozporov nemáš dôkaz, že si tlačivo odovzdala.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    zuzana1977 Pozri príspevok
    takze je to neplatne??? dobre som to pochopila
    Ale však keď tam je pečiatka, tak to je platné...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zuzana1977 Pozri príspevok
    takze je to neplatne??? dobre som to pochopila
    čo myslíš pod tým "to"?
    kopia dokumentu s pečiatkou podateľne a dátum je dostatočným dôkazom o podaní dokumentu.
    Odovzdanie správkyni bez potvrdenia, bez pečiatky nie je dôkazom.
    Osobné odovzdanie zvykne byť po vzájomnej dohode napr. na výmenu dokumentu (neopečiatkovanej strany) v prípade, že sa zistí chyba.
    Je to rýchlejšie a správkyne si telefonicky tento postup dohodnú s klientom. Ušetria si tak čas s vypisovaním oficiálnych výziev.....
    (zdroj: pracovníčky DU).

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Mam velmi zle skusenosti s jednou spravkynou dane... nechcem pisat podrobnosti - este sa rozculim pri pisani tohto prispevku. Ale to je asi na individualnom posudeni - hadam tam nie su vsetci spravcovia taki arogantni a povysenecki, a pritom moja klientka bola v prave.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.