Zavrieť

Porady

Dátum dodania

Prosím Vás ak na došlej faktúre, nemám uvedený dátum dodania, je to v poriadku? Pri dátume dodanie je uvedené:S daňou. Podľa § 71 zákona o DPH ods.d) by som rozumela, že tam musí byť uvedený.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Inuska17 Pozri príspevok
    Prosím Vás ak na došlej faktúre, nemám uvedený dátum dodania, je to v poriadku? Pri dátume dodanie je uvedené:S daňou. Podľa § 71 zákona o DPH ods.d) by som rozumela, že tam musí byť uvedený.
    ak ide o platiteľa tak potom musí vystaviť faktúru z náležitosťami podľa § 71 ods. 2 zákona o DPH t.j. aj s dátumom dodania...
    výnimku kedy nemusí mať fa všetky náležitosti je v prípade ak nejde o dodanie tovaru a služby alebo ide o dodanie oslobodené od DPH podľa § 28 - 42

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    z § 71 ods. 2
    d) dátum, keď bol tovar alebo služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
    e) dátum vyhotovenia faktúry,

    Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

    Inuska17
    ak je dátum vyhotovenia faktúry rovnaký s dodávkou tovaru, vôbec nemusí uviesť dátum dodania? Mám tomu takto rozumieť?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Inuska17 Pozri príspevok
    ak je dátum vyhotovenia faktúry rovnaký s dodávkou tovaru, vôbec nemusí uviesť dátum dodania? Mám tomu takto rozumieť?
    áno, ten paragraf je tak napísaný, t.j. dátum vyhotovenia = dátum dodania...
    Pravdou je, že v realite všetci píšeme oba dátumy, aj keď sú rovnaké....

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Upresním ešte moju odpoveď, aby som Ťa nepomýlila tým, že spravidla všetci píšeme.....

    Ak je preukazateľne dátum dodania = dátumu vystavenia faktúry nemusíš na faktúre dátum dodania uviesť a daňová kontrola nemôže mať námietky....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.