Zavrieť

Porady

Lehota zamestnavatela na vystavenie podkladov pre RZZP

Dobry den,

priblizne 10.maja som oznamila zamestnavatelovi ze si budem robit RZZP sama a zaroven ho poziadala o vystavenie potrebnych dokladov. Doteraz sa tak nestalo. Kolko ma prosim zamestnavatel casu na to, aby mi toto potvrdenie vystavil?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Zamestnávateľ by mal vystaviť doklad na žiadosť zamestnanca do 15.5. alebo do 15 dní od doručenia žiadosti (ak bola podaná neskôr).

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Podľa §19 odst.5 Ti mal zamestnávateľ vydať doklad o príjmoch a zaplatených preddavkoch do 15.05.2009 (Keďže si ho požiadala 10.05., tak túto povinnosť mal splniť.)
    Kebyže ho požiadaš po 15.05., tak do 15 kalend.dní ti musí vystaviť doklad.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Presne tak, zamestnávateľ ignoruje zákon.

    Smola však, že zákon ignoruje aj ministerstvo zdravotníctva, keďže vzor dokladu o príjmoch zverejnilo v Zbierke až 16.5., čiže deň po tom, ako Vám mal zamestnávateľ povinnosť doklad vydať.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Vedela by som niekde najst ako by malo to tlacivo presne vyzerat? kamaratke tlacivo doslo uz 14.maja (teda pred zverejnenim daneho tlaciva), a aby sme si vedeli overit ci jej tlacivo je spravne. V pripade ze jej byvaly zamestnavatel vystavil minulorocne tlacivo, je neplatne?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    zk24 Pozri príspevok
    Vedela by som niekde najst ako by malo to tlacivo presne vyzerat? kamaratke tlacivo doslo uz 14.maja (teda pred zverejnenim daneho tlaciva), a aby sme si vedeli overit ci jej tlacivo je spravne. V pripade ze jej byvaly zamestnavatel vystavil minulorocne tlacivo, je neplatne?
    Dúfam,že pomôže.

    Lehota zamestnavatela na vystavenie podkladov pre RZZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.