Zavrieť

Porady

darovanie bytu maloletemu

Ahojte,

chcel by som sa opytat, ake mate niekto skusenosti s VUB. Ide o to, ze chcem prepisat byt ( svojich 50%) zalozeneho v prospech VUB na svojho maloleteho syna s tym, ze ja aj moja priatelka budeme pokracovat v splacani hypoteky, ktoru mame 50% / 50%. Co je k tomu treba? Povedali mi, ze mam priniest darovaciu zmluvu overenu notarom a ze potom si je treba podat ziadost priamo vo VUB. Bojim sa, ze vyhodim peniaze za pripravenie darovacej zmluvy a VUB mi to nakoniec neodobri. Stretli ste sa uz s niecim podobnym? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    velryba Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcel by som sa opytat, ake mate niekto skusenosti s VUB. Ide o to, ze chcem prepisat byt ( svojich 50%) zalozeneho v prospech VUB na svojho maloleteho syna s tym, ze ja aj moja priatelka budeme pokracovat v splacani hypoteky, ktoru mame 50% / 50%. Co je k tomu treba? Povedali mi, ze mam priniest darovaciu zmluvu overenu notarom a ze potom si je treba podat ziadost priamo vo VUB. Bojim sa, ze vyhodim peniaze za pripravenie darovacej zmluvy a VUB mi to nakoniec neodobri. Stretli ste sa uz s niecim podobnym? Dakujem
    V prvom rade si zisti, či banka bude súhlasiť s prepisom bytu na inú osobu, pokiaľ je byt založený v prospech banky. Potom budeš musieť požiadať súd o súhlas s prevodom bytu na maloletú osobu, ten ak to odsúhlasí, tak určí kolízneho opatrovateľa, ktorý za maloletého podpíše darovaciu zmluvu.

    Viac tu:

    http://www.porada.sk/t63138-darovacia-zmluva.html

    valenta je offline (nepripojený) valenta

    valenta
    Kto poradí k postupu pri zhotovení a obsahu darovacej zmluvy maloletému :
    1. darca sú rodičia
    2. obdarovaný - ich maloleté dieťa
    3. kto podpíše zmluvu za maloletého ?
    4. musí sa v zmluve uviesť, kto bude za maloletého konať v právnych úkonoch s darovacou zmluvou - ako návrh na schválenie súdu, návrh na vklad do katastra__?
    5. musí byť súhlas súdu?
    Ďakujem Vám všetkým za odpoveď
    Valenta

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    valenta Pozri príspevok
    Kto poradí k postupu pri zhotovení a obsahu darovacej zmluvy maloletému :
    1. darca sú rodičia
    2. obdarovaný - ich maloleté dieťa
    3. kto podpíše zmluvu za maloletého ?
    4. musí sa v zmluve uviesť, kto bude za maloletého konať v právnych úkonoch s darovacou zmluvou - ako návrh na schválenie súdu, návrh na vklad do katastra__?
    5. musí byť súhlas súdu?
    Ďakujem Vám všetkým za odpoveď
    Valenta
    Keďže si nová, pomôžem ti. Tvoj príspevok som pripojil k staršej téme, ktorá tiež pojednáva o darovaní maloletému. Pripájam ti ešte pár linkov, kde sa tiež môžeš dozvedieť veľa informácií o tejto problematike:

    http://www.porada.sk/t95423-schvalen...aloleteho.html

    http://www.porada.sk/t63138-darovacia-zmluva.html

    darovanie bytu maloletemu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.