Zavrieť

Porady

neodporúčania na M. Bežuch - drobné stavby a prestavby

Chcem upozorniť na absolútne neseriózny prístup živnostníka M. Bežucha z Bohdanoviec nad Trnavou, ktorý ponúka prestavby a menšie stavby. Od 15. mája mal u nás zajednanú zakázku na rekonštrukciu kúpelne. Spočiatku vyzeral byť jeho prístup seriózny, dostavil sa na obhliadku ako sme sa dohodli, pár krát si telefonicky overil, či zakázka platí, s tím, že možno začne skôr o pár dní. Nakoniec z dôvodu nedotahnutej zakázky u predošlého zákazníka nezačal ani 15.5.09 ale 18.5.09. pondelok. Do dnešného dňa ubehlo 11 dní a rekonštrukcia nie je dokončená. Ale milého pána živnostníka to očividne ani netrápi, kedže si už začal prácu na ďalšej zakázke. Nielen, že mu prerábka kúpelne rozmeru 1.2 m x 1.2 m trvá 2 krát dlhšie než bol predpokladaný termín, ale navyše je práca riadne odfušovaná. Smaltovaná vaňa bola osadená na podložné nohy, ktoré tvrdil že prilepil, ale nestalo sa tak, priečku z ytongu máje postavenú šikmo, podmurovanie vane je taktiež vidieľne krivé, kedže na jedne strane je okraj vane v rovine s podmurovaním a obkladom, zatiaľ čo na druhej vyčnieva cca 1cm pred ním, obkladom nezačal od rohu steny, ale od podmurovania vane, čím došlo k pokazeniu estetického dojmu z obkladu, ked je zbytočne rezaný a skracovaný zlým rozmiestnením v každom rohu. Navyše vďaka nerovnosti podmurovania vane na jednej strane tvorí jednu líniu s vaňou, ale na druhej strane musí byť v obkladačke výrez na prečnievajúci okraj vane. Nehovoriac o tom, že listely končia na začiatku ďalšej obkladačky. Rohové lišty na zárubniach vyčnievajú nad deravými hrubými nánosmi lepidla, použitými miesto pracného vyrovnania stien, ktoré malo byť v cene zahrnuté. Keď už mi došla trpezlivosť a podotkla som niektoré z týchto závad, majster sa urobil slepý a nechápavý, že tam nič nevidí, to bol už 6 deň prác/ sobota/, keď mali byť podľa predpokladu dokončené, ale nestalo sa. V nedeľu nasledujúci deň sa nedostavil, s tým, že keď som ho ja kontaktovala odvolal sa na pokazené auto. V pondelok, keď som požadovala opravu rohových líšť pri zárubniach,ktoré sú jedným so značných pochybení obkladu, prišla mi sms odpoď v štýle : " ja dnes končím, poobede si prídem pre náradie a prachy. je to 550 eur, nech si to dokončí ten, čo povedal, že je to zlé. " Tak takto vyzerá v dnešnej dobe seriózne správanie a jednanie ľudí, ktorým je vydaný živnostenský list. Odfušujem si prácu, navyše s časovým sklzom a potom keď neviem ako pokazené napraviť, jednoducho s tým seknem a ešte si aj vypýtam slušnú finančnú odmenu. Nech si zákazník hľadá blbca, ktorý pôjde zachraňovať cudzie prešľapy........Po takomto pristupe a vrcholnom vytočení, sme nakoniec po osobnom dohovore pristúpili k dohode, že si prácu dokončí s tým, že sa mu dokonca tolerovalo, že môže pracovať až od 16 hod, keď skončí na novo začatej zákázke. Napriek tomu sa "pán majster dostavil nasledujúci deň až okolo 18 hod. a 20.30 sa bral preč, s tým že nasledujúci deň príde najneskôr o 16 hod., zostane dlho a zakázku dokončí. Nasledujúci deň prišiel s polhodinovým meškaním / pokazené auto/ tj. 16.30 hod, síce sa pustil "do práce", no o pol ôsmej mu chýbalo lepidlo na obklad, /podotýkam -ktorý vedome prišiel dokončiť v ploche cca 4m štvorcové, tam určite ťažko odhadnúť spotrebu lepidla/, odišiel s tým, že ho ide kúpiť aby do 20hod. stihol predajňu, no a viac ho nebolo. Telefón nezdvýha, na sms nereaguje. Tomu sa hovorí "pán majster - živnostník". Človek by čakal, že niekto kto sa takej činnosti venuje profesne, bude aj profesionálne jednať. Opak je žiaľ pravdou. Nedodržaný, naťahovaný termín, zle odvedené kazové práce....Ale pre istotu sa pán majster" odvoláva na nedokonalosti obkladu a stien, ktoré sa mu nechcelo vyrovnávať, lebo by maltu musel nosiť na prízemie vo vedrách.....Ostatne odfušovaná práca sa ťažko priznáva, zvlášť keď je za ňou očakavánie slušného zárobku. Je 11 deň od začatia zakázky, ako sme sa tešili na novú peknú kúpelňu, tak máme len kopec bordelu a zbytočné nahánačky s "radoby majstrom.".....Neviem ako to celé dopadne, najskôr asi vyhodím naskladané náradie von na ulicu a pána majstra pošlem slovensky krátkou cestou tam, kam taký patria. Takže ak uvažujete v TT a okolí, spoľahnúť sa na práce ponúkané týmto živnostníkom, ak nechcete mať oči pre plač nad šlendriánskou prácou a každý déň tlak na hornej hranici, vyhnite sa mu veľkým oblúkom.....Pevne verím, že nájdete 1000 lepších, než je tento.
Usporiadat
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
Ja som zažil niečo podobné, ale z iného pohľadu... ako študent som cez leto brigádoval v troch malých stavebných firmách v Bratislave. Z toho dve boli presne aké ako ich opisuješ. prvá bola taká, že tam bol jeden šéf, ktorý nemal dokončenú ani základnú školu a jeho zamestnanci boli zväčša recidivisti. Vôbec nedodržiavali technologické postupy, napr. robili prístavbu k domu, ručne sme vykopali základy (čiže náklady na pracovnú silu boli ovela väčšie (lebo sme to kopali dvaja až traja skoro tyžden) ako keby si tam dotiahne súkromníka so strojom), potom prišiel domiešavač vylial tam do tej zeme beton, potom sme to lopatami roztiahli do celých základov. Vibrátor sa nepoužil, o dva dni už sa stavalo na základoch. Predpokladám, že teraz už tam majú na stenách minimálne centimetrove pukliny. U druheho to bolo ešte horšie, ten bol sam recidivista, takisto nedodržiavanie postupov, fušerácka práca, nedodržiavanie termínov a ešte nás brigádnikov ani nevyplatil. dokonca som sa neskôr dozvedel, že i zobral od investora preddavok 100 000 Sk na zaplatenie materialu na prerabanie celeho bytu a potom zdrhol. Tretia firma bola z nich najlepšia. sice nedodržiavali termíny, ale robili kvalitne.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Moja skusenost - haraburdu majstra poznate po aute - vacsinou su to stare vraky. Dobre je tiez ak sa da overit si referencie, co je velmi tazke. Hlavne nedavat peniaze dopredu. Ja si davam velky pozor a tiez som sa v 50% pripadoch popalil. No a kupelna, to je o detailoch.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

vratnik Pozri príspevok
Moja skusenost - haraburdu majstra poznate po aute - vacsinou su to stare vraky. Dobre je tiez ak sa da overit si referencie, co je velmi tazke. Hlavne nedavat peniaze dopredu. Ja si davam velky pozor a tiez som sa v 50% pripadoch popalil. No a kupelna, to je o detailoch.

tak to bol skvely vtip

v skutocnosti to je tak ze ten najvacsi fuser ma to najvacsie auto ved logicky. do coho ineho ma investovat, snad nie do kvalitneho naradia?
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Najvacsi fuseri su vacsinou prepusteni robotnici z roznych odborov co zacali podnikat ako strechar a pod. Zo stvrtiny stavieb ich vyhodia, stvrtina im skrese vyplatu, takze nemaju na velke auta ... to bola moja skusenost ... ale naradie mali tiez o nicom, musel som im ja ako hobby - majster poziciavat, strecharom rebrik / sekerku ... mozno presnejsie majstrov odhalit podla kvality naradia.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

aha, ja som myslel skor na takych "stavbyveducich" co dostanu zalohu na material a na druhy den pridu na krasnom novom aute po dalsiu zalohu

"majstri" co si o nich pisal su zase ina kategoria, v tom viac menej suhlasim
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

vratnik Pozri príspevok
Moja skusenost - haraburdu majstra poznate po aute - vacsinou su to stare vraky. Dobre je tiez ak sa da overit si referencie, co je velmi tazke. Hlavne nedavat peniaze dopredu. Ja si davam velky pozor a tiez som sa v 50% pripadoch popalil. No a kupelna, to je o detailoch.

Ja som sa snažila zistiť nejaké referencie, ale žiaľ nikto ho nepoznal. A ako som písaa, spočiatku pôsobil seriózne, čo nemôžem povedať o inej nemenovanej firme blízko TT, kde bol problém vôbec trafiť na miesto obhliadky a skrinka na poistky v sume max. 4000 mala stáť 20tis. ..No pripadá mi to, že je to ako losovanie tomboly, s rozdielom že tam vyhráš / nevyhráš...tuna vyhráš alebo na celej čiare prehráš....ešte som zvedavá po tých všetkých peripetiách akú sumu si zapýta...dúfam, že aspoň v tomto bude mať chrbtovú kosť...
0 0
ninaclaudius ninaclaudius

ninaclaudius je offline (nepripojený) ninaclaudius

oli f.
dufam ze sa mu nechystas vobec nieco zaplatit????!!!!! asi by ti mal zaplatit on pokazeny material nie???? ak pride vyloz mu veci pred dvere - to by bolo asi tak vsetko, co by som ja urobila, pripadne vlozila medzi veci listok so ziadostou o nahradu skody - a uvidime, co by urobil, drz sa a nedaj sa, su to tvoje peniaze, a ty rozhodujes, kto si ich zasluzi, v praci by si asi uz nebola, ak by si sa na tretikrat nedostavila nie? :-)) Z.
0 0
jezko7 jezko7

jezko7 je offline (nepripojený) jezko7

odkedy na zaklady potrebujes vibrator?pri beznych mensich domoch sa nepouziva,ked tak pri zelezo betone.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Oli.f nemáš nejaké fotky?
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

Ferdosondo Pozri príspevok
Oli.f nemáš nejaké fotky?

pridávam....to ešte podotýkam, že zle spravil inštalačku na vodu, čo aby nemusel priznať, snažil sa napasovať nasilu hasákom batériu....behom 5 minút v jeho rukách komplet zničil koncovky plus krytky..a decentne zabalil spňäť do papiera, aby sme to nezbadali....k tomu je zle namontovaný mechanický štupel vo vani, sotva odteká a včera bolo treba prečisťovať odtok WC, kedže pán "dokonalý" tam vylial spáru a tá tam samozrejme zatvrdla. Vedieť tieto udalosti, tak som ho v piatok zabila...a to mal ešte tú drzosť pýtať 680eur, že nám to tam príde vytĺcť.....
P280509_06.44[01].jpg  
P280509_06.44.JPG  
P280509_06.46[02].JPG  
P280509_06.46[01].JPG  
P280509_06.49[01].JPG  

P300509_10.11.jpg  
P300509_10.12.jpg  
P300509_10.13.JPG  
P300509_10.13[01].JPG  
P300509_10.13[02].JPG  

P300509_10.31.JPG  
P300509_10.32[02].JPG  
P300509_10.33.JPG  
P300509_11.19.JPG  
P300509_11.19[01].JPG  

P300509_11.19[03].JPG  
P300509_11.21.JPG  
P300509_11.21[02].JPG  
P300509_11.20[02].JPG  
P300509_11.21[03].JPG  

1/1
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

spárovanie s dierami a silikón olupujúci sa hodinu po nanesení, vrátane ukončenia vrchného okraju obkladu dierami a fľakmi od lepidla nekomentujem....ale osadenie dvierok na jadro, ktoré dokázalo, že priečku postavil šikmo a vytvoil medzeru medzi jadrom a novou priečkou, rozširujúcu sa od podlahy stále viac tak, že na ich dosadnutie na magnet chýbajú 2cm, to už je silná káva...doteraz zo spodu nieje obklad na policiach, batériu a ďalšie príslušenstvo namontoval až nový majster, plus 5 hodín napravoval resty "pána živnostníka", dnes budú pokračovať...čo si takýto človek zaslúži?????!
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Úplne chápem Tvoje sklamanie. Tešila si sa na novú kúpelňu a nakoniec takýto nepríjemný zážitok Podľa tých fotiek to vyzerá hrozne, ak by boli jasnejšie bolo by určite vidieť viac chýb. Náradie by som mu nevrátil pokiaľ by nevyrovnal spôsobenú škodu. Aj keď takíto majstri majú vercajg v hodnote tak 50Eur z Baumaxu. Najhoršie, že takíto babráci si myslia, že to je dobre a tak to má byť.
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

Ferdosondo Pozri príspevok
Úplne chápem Tvoje sklamanie. Tešila si sa na novú kúpelňu a nakoniec takýto nepríjemný zážitok Podľa tých fotiek to vyzerá hrozne, ak by boli jasnejšie bolo by určite vidieť viac chýb. Náradie by som mu nevrátil pokiaľ by nevyrovnal spôsobenú škodu. Aj keď takíto majstri majú vercajg v hodnote tak 50Eur z Baumaxu. Najhoršie, že takíto babráci si myslia, že to je dobre a tak to má byť.

Presne...ešte sa naparoval, že to sa mu ešte nestalo, že by niekto bol nespokojný..že on podnikateľom čo sa na mercedesoch vozia obkladal...tak ja neviem, nepotrebujem mercedes, aby som videla že to je strach a hrôza a že jedinú vec nespravil dobre.....
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

oli.f Pozri príspevok
Presne...ešte sa naparoval, že to sa mu ešte nestalo, že by niekto bol nespokojný..že on podnikateľom čo sa na mercedesoch vozia obkladal...tak ja neviem, nepotrebujem mercedes, aby som videla že to je strach a hrôza a že jedinú vec nespravil dobre.....

DNES SA TENTO "MAJSTER" DRZO PO 9 MESIACOCH OBJAVIL NA MOJOM PRACOVISKU A PÝTAL DOPLAŤIŤ ROBOTU, KTORÚ ZA NEHO DOKONČOVALI ĎALší 4 MAJSTRI, KTORÝCH SME SOTVA ZOHNALI!!! TO UŽ JE VRCHOL!!!
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

No, tema zaujimava, rozhorcenie opravnene. Mna by skor zaujimalo, ci tu takuto temu niekedy najdem aj v opacnom garde. Rozradosteny zakaznik bude tak prudko odporucat, ako sklamany odhovarat.
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

ciners Pozri príspevok
No, tema zaujimava, rozhorcenie opravnene. Mna by skor zaujimalo, ci tu takuto temu niekedy najdem aj v opacnom garde. Rozradosteny zakaznik bude tak prudko odporucat, ako sklamany odhovarat.
Ano, aj taka tema tu uz bola (na inom fore zakaznicka chvalila realizacnu firmu), kde sa to ale nakoniec zvrhlo na to, ze prislo "odhlalenie", kde urcite pana majitela nema kdo pochvalit, tak sam seba na fore pochvalil + pridal odkaz. Po "odhaleni" nasledovali uz len nadavky na firmu. Nemozete sa vsak cudovat - "novinari" pisuci na Slovensku robia presne to iste. Dokonca sa uz nehanbia vymyslat vlastne citacie, ktore vkladaju do ust ich neoblubencov a nasledne ich za to skritizuju. Zaver: s chvalou na fore opatrne, pretoze neviete ako to dalej v diskusii dopadne, pretoze vsetko sa da zintrepretovat negativne resp. pozitivne.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Len nie je to trosku nefer? Ked ma niekto oklame, musim to vykricat celemu svetu a ked niekto pre mna urobi nieco dobre, tak nie som schopny pre neho urobit ani tolko, ze ho pochvalim?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Podľa tých fotografií to robil prvý krát v živote.Sú tam totálne diletanské chyby ktoré by neurobil ,ak by to už niekedy predtým skúšal robiť.Možno bol aj na mol spitý.Kvalita obkladu(materiálu) bola tiež na zaplakanie.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ciners Pozri príspevok
Len nie je to trosku nefer? Ked ma niekto oklame, musim to vykricat celemu svetu a ked niekto pre mna urobi nieco dobre, tak nie som schopny pre neho urobit ani tolko, ze ho pochvalim?
to je uz reklama a to sa tu tresta
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať