Zavrieť

Porady

Novela zakona danmi z prijmov-moznost uplatnenia metody vynatia prijmov

Ahooojte,

mam otazku k novele zakona o dani z prijmov Z. 60/2009 platny od 01.03.2009..Pracujem v Irsku a uvazujem o odchode domov..chcem sa spytat, ze ak budem buduci rok podavat dan. priznanie za rok 2009, tak mozem aplikovat metodu vynatia prijmov na prijmy z celeho roka (vratane prvych dvoch mesiacov roka 2009 , kedy este novela neplatila)?..ak pracujem v Irsku a odisla by som teraz v juni domov na Slovensko, ako musim popstupovat pri podani dan. priznania buduci rok?mozem pouzit metodu vynatia aj v tomto pripade? znamena to, ze na prvych 5 mesiacov odpracovanych v Irsku uplatnim metodu vynatia a zvysok, ktory zarobim do konca roku na Sk zdanim normalne podla slovenskych zakonov? Poradte mi prosim..vdaka!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lienka12 Pozri príspevok
    Ahooojte,

    mam otazku k novele zakona o dani z prijmov Z. 60/2009 platny od 01.03.2009..Pracujem v Irsku a uvazujem o odchode domov..chcem sa spytat, ze ak budem buduci rok podavat dan. priznanie za rok 2009, tak mozem aplikovat metodu vynatia prijmov na prijmy z celeho roka (vratane prvych dvoch mesiacov roka 2009 , kedy este novela neplatila)?..ak pracujem v Irsku a odisla by som teraz v juni domov na Slovensko, ako musim popstupovat pri podani dan. priznania buduci rok?mozem pouzit metodu vynatia aj v tomto pripade? znamena to, ze na prvych 5 mesiacov odpracovanych v Irsku uplatnim metodu vynatia a zvysok, ktory zarobim do konca roku na Sk zdanim normalne podla slovenskych zakonov? Poradte mi prosim..vdaka!!
    Metodu vyňatia príjmov si zle vysvetluješ. V DP na Slovensku uvedieš všetky príjmy - vrátane príjmov z Irska. Len tie príjmy z Írska vyčleníš, nepodliehajú zdaneniu.
    Pri vysokých príjmoch však môžeš prísť aj pri metode vyňatia o časť alebo aj celú nezd. časť základu dane na Slovensku.

    Novela zakona danmi z prijmov-moznost uplatnenia metody vynatia prijmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.