Zavrieť

Porady

správne poplatky - DPH

Nevie niekto poradiť, či nájdem v zákone o DPH, alebo zákone o správnych poplatkoch, odvolávku či správne poplatky sú oslobodené od DPH, alebo či správne poplatky nie sú predmetom DPH? Konkrétne registácia lieku na štátny ústav pre kontrolu liečív.
Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lynn je offline (nepripojený) lynn

    lynn
    Sme projekčná firma v oblasti stavebníctva.Zaujímalo by ma, ak zákazníkovi vybavíme v rámci tejto činnosti povolenie na zaujatie verejného priestranstva - máme doklad z magistrátu /nie kolok/, ktorý je podľa nás správnym poplatkom a chceme tento náklad fakturovať /resp.refakturovať/ v rovnakej výške nášmu odberateľovi, viete mi niekto poradiť, či takýto výnos máme fakturovať bez DPH a ak áno, vstupuje tento výnos do koeficientu? Nie je nám jasné, či takýto druh správnych poplatkov spadá pod § 40 zákona o DPH.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ja by som to chápala ako prechodné položky

    Základ dane a sadzba dane
    § 22
    Základ dane pri dodaní
    tovaru a služby
    Na začiatok

    (1)
    (2)
    (3) Do základu dane podľa odseku 1 sa nezahŕňajú výdavky platené v mene a na účet kupujúceho alebo zákazníka, ktoré dodávateľ požaduje od kupujúceho alebo zákazníka (ďalej len prechodné položky ).

    správne poplatky - DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.