Zavrieť

Porady

Prívesný vozík-daň z mot.vozidiel

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ohľadom prívesného vozíka / používaného na podnikanie/ a dane z motorových vozidiel. Je tento vozík predmetom dane z mot.voz., je potrebné ho do 15 dní prihlásiť samostatne na DU, aká sadzba sa používa? / je ešte niečo potrebné spraviť/?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Branka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Prívesný vozík sa prihlasuje samostatne. Výška dane z motorových vozidiel už je rôzna podľa miestnej príslušnosti
    Doplnenie: vozík má vlastné ev.číslo,preto sa prihlasuje samostatne.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    branka
    Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ohľadom prívesného vozíka / používaného na podnikanie/ a dane z motorových vozidiel. Je tento vozík predmetom dane z mot.voz., je potrebné ho do 15 dní prihlásiť samostatne na DU, aká sadzba sa používa? / je ešte niečo potrebné spraviť/?

    Vopred ďakujem za odpoveď.

    Branka
    Áno aj za prívesný vozík sa platí daň z MV, výška dane je podľa krajov a podľa cm3. Ale keď si dáš hľadať :cestná daň*, určite nájdeš v linkoch aj pre tvoj kraj.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Pauli, to sme naraz reagovali?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    mám pred sebou sadzby....aký kraj potrebuješ vedieť? Koľko ton má vozík?
    Naposledy upravil Paula : 23.07.05 at 18:16

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Paula
    Vlasti ....
    Aj ja som ukradla:
    smajlo5.gif  

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    ondrejvla
    Áno aj za prívesný vozík sa platí daň z MV, výška dane je podľa krajov a podľa cm3. Ale keď si dáš hľadať :cestná daň*, určite nájdeš v linkoch aj pre tvoj kraj.
    Je to naozaj tak? Doteraz som myslela, ze dan je z motorovych vozidiel a privesny vozik nie je motorove vozidlo a nijako mu neurcim ani cm3,podla coho
    ho viem potom zaradit. Ja som este nikdy do cestnej dane ani dane z motor.
    vozidiel nedavala priv.voziky ani privesy nakladnych aut. Asi to robim zle?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    VieraM
    Je to naozaj tak? Doteraz som myslela, ze dan je z motorovych vozidiel a privesny vozik nie je motorove vozidlo a nijako mu neurcim ani cm3,podla coho
    ho viem potom zaradit. Ja som este nikdy do cestnej dane ani dane z motor.
    vozidiel nedavala priv.voziky ani privesy nakladnych aut. Asi to robim zle?
    Je to určite tak. Za prívesný vozík sa platí.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    VieraM
    Je to naozaj tak? Doteraz som myslela, ze dan je z motorovych vozidiel a privesny vozik nie je motorove vozidlo a nijako mu neurcim ani cm3,podla coho
    ho viem potom zaradit. Ja som este nikdy do cestnej dane ani dane z motor.
    vozidiel nedavala priv.voziky ani privesy nakladnych aut. Asi to robim zle?
    Za prívesy sa tiež platilo podľa zákona o cestnej dani. Teraz neviem, ale pochybujem že by to zrušili.

    Chcela som sem prilepiť link na danú tému, ale ešte stále sa mi to nedarí.
    Naposledy upravil liba2 : 23.07.05 at 20:48

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    no dik, tak si to musim lepsie nastudovat robim to roky ani danova kontrola nemala namietky. Rychlo to musim dat do poriadku.
    No ale mi poradte do akej kategorie vozik alebo prives zaradite, ved nema\
    uvedene cm3 a jasne sa uvadza "motorove vozidla".

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Predmetom dane je motorové vozidlo a prípojné vozidlo, ktoré má pridelené evidenčné číslo. Vozík má ev. číslo pridelené Platí sa zaň podľa hmotnosti
    Naposledy upravil Paula : 24.07.05 at 06:34

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    aby som si to ujasnila s tým prívesným vozíkom, takže podľa hmotnosti a sadzbu nájdem vlastne v skupine sadzieb za úžitkové motorové vozidlo? konkrétne mi ide o Košický kraj

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Luckasari
    aby som si to ujasnila s tým prívesným vozíkom, takže podľa hmotnosti a sadzbu nájdem vlastne v skupine sadzieb za úžitkové motorové vozidlo? konkrétne mi ide o Košický kraj
    Ročná sadzba dane pre úžitkové vozidlá do 1 t vrátane pre Košický kraj je 1.800,- Sk.

    Edith je offline (nepripojený) Edith

    Edith
    Platí sa aj vtedy ak ešte nebol použitý? Zatiaľ iba parkuje, pretože zháňame vhodné vozidlo. Kúpili sme ho 5.6.2006. Auto budeme mať až o 2 týždne.

    Procont je offline (nepripojený) Procont

    Procont
    Zhrnutie - takze dan z motorovych vozidiel za privesny vozik sa plati ako za uzitkove vozidlo a autobusy podla hmotnosti? A plati sa dan za stavebny stroj?

    Vrabcek je offline (nepripojený) Vrabcek

    Vrabcek
    Poraďte prosím,
    firma nemá ani firemné auto a ani súkromné auto, za ktoré by bola zaplatená daň z motorových vozidiel.
    firma chce kúpiť prívesný vozík a ťažné zariadenie do firmy, ktoré by sa namontovalo na súkromné auto /nemá zaplatenú daň/, musí zaplatiť cestnú daň aj za vozidlo, na ktoré sa namonuje ťažné? /že sa platí daň aj za vozík mi je jasné/
    ďakujem

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    U prívesného vozíka je zaujímavé len to či splňuje normy EURO 2,EURO 3, samozrejme že splňuje ale nemám ho čím preukázať, tak musím použiť základnú sadzbu.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Procont
    A plati sa dan za stavebny stroj?
    Treba si u konrétneho stroja odpovedať na otázku
    § 84
    Predmet dane
    Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo (ďalej len „vozidlo“), ktoré možno zaradiť do kategórie vozidiel M, N a O38) a používa sa na podnikanie40) a
    a) má pridelené v Slovenskej republike evidenčné číslo, osobitné evidenčné číslo alebo zvláštne evidenčné číslo,40a) alebo
    b) nie je evidované v Slovenskej republike.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Prosím vás, kam zaraďujete špeciálne prípojné vozidlo - príves, ktorý sa používa vrámci jazdnej súpravy. Je pripojené k ťahaču - kamiónu. Neviem, či je správne zaradenie podľa hmotnosti napr.- príves váži 19000 kg. Zaradím ho do hmotnosti od 18-20 t, alebo od 16-18, z dôvodu toho, že návesovú jazdnú súpravu súpravu zaraďujeme do najbližšej nižšej daňovej skupiny v zmysle §88
    dane z motorových vozidiel? Neriešili ste náhodou takýto prípad?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Prosím, prosím, potrebujem sa ozvať na DÚ. Neviem, či mám podávať dodatočné DP a samozrejme neminie ma pokuta. Prosím, prosím.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.