Zavrieť

Porady

RZZP 2008-ev. na úrade práce

Prosím, vie mi niekto poradiť ohľadom RZZP 2008? SZČO 4 mesiace, zamestnanec 4 mesiace, na úrade práce 4 mesiace. Príjem bol vyšší ako min.VZ - stačí podať tlačivo S,SA,SB a úrad práce neuviesť nikde?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

    živnostníčka-účtov. Dašena O.
    Prosím nevie nikto poradiť? Nikde som to nenašla, aj keď som toho prečítala veľa, ešte podotýkam, že VZ z podnikania bola strata

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Dašena O. Pozri príspevok
    Prosím, vie mi niekto poradiť ohľadom RZZP 2008? SZČO 4 mesiace, zamestnanec 4 mesiace, na úrade práce 4 mesiace. Príjem bol vyšší ako min.VZ - stačí podať tlačivo S,SA,SB a úrad práce neuviesť nikde?
    Nie je dôležitý príjem, ale súčet minimálnych vymeriavacích základov. Bolo by lepšie napísať presnejšie všetky dátumy, možno sa Vám dátumy SZČO a zamestnania prekrývajú, možno za sebou nasledujú... Skôr predpokladám, že by to mohlo byť tlačivo X+XA+XB.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dašena O. Pozri príspevok
    Prosím, vie mi niekto poradiť ohľadom RZZP 2008? SZČO 4 mesiace, zamestnanec 4 mesiace, na úrade práce 4 mesiace. Príjem bol vyšší ako min.VZ - stačí podať tlačivo S,SA,SB a úrad práce neuviesť nikde?
    obdobie evidencie na úrade práce neuvádzaš na samostatnom liste, len v poznámkach.

    Uved prosím príjem zo zamestnania

    mmade je offline (nepripojený) mmade

    mmade
    Ahojte, prosim Vas, tiez by som potrebovala poradit ohladom RZZP za rok 2008, ale mam iny pripad - ide o studenta, ktory je na dennom studiu, cize poistencom statu. Prve tri mesiace mal u nas pracovny pomer, zvysnych 9 mesiacov mal dohodu o brigadnickej praci studenta.
    Prosim Vas, ak je poistenec statu, tak nie je povinny si robit rocne zuctovanie ZP?

    dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mmade Pozri príspevok
    Ahojte, prosim Vas, tiez by som potrebovala poradit ohladom RZZP za rok 2008, ale mam iny pripad - ide o studenta, ktory je na dennom studiu, cize poistencom statu. Prve tri mesiace mal u nas pracovny pomer, zvysnych 9 mesiacov mal dohodu o brigadnickej praci studenta.
    Prosim Vas, ak je poistenec statu, tak nie je povinny si robit rocne zuctovanie ZP?

    dakujem
    z dohôd sa zdravotné poistenie neplatí. Uveď prosím výšku mesačného príjmu z prac.pomeru

    mmade je offline (nepripojený) mmade

    mmade
    Mesacny prijem sa v tych prvych mesiacoch pohyboval do 20tis.Sk. Ale z tych dohod mala odmenu v dvoch mesiacoch vyse 100tis.Sk.Takze ked sa beru do uvahy len prijmy z prac.pomeru, tak je to v poriadku? Dakujem

    Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

    živnostníčka-účtov. Dašena O.
    Prvé 4 mesiace-zamestnanie-príjem 60.000,-, máj-august-na úrade práce, od 1.9.-SZČO- strata /min.VZ 4x8.100/, ja si myslím, že stačí S,SA,SB a dať do poznámok, že bol evid.na UP, môže to tak byť? Ďakujem

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Dašena O. Pozri príspevok
    Prvé 4 mesiace-zamestnanie-príjem 60.000,-, máj-august-na úrade práce, od 1.9.-SZČO- strata /min.VZ 4x8.100/, ja si myslím, že stačí S,SA,SB a dať do poznámok, že bol evid.na UP, môže to tak byť? Ďakujem
    No vychádza mi to na tlačivo X. VZ zamestnanie 60.000 Sk + minimálny VZ SZČO 32.400 Sk, t.j. v súčte 92.400 Sk a to je menej ako 97.200 Sk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.