Zavrieť

Porady

čerpaná dovolenka, na kt. nebol nárok

ahojte,

mám takýto problém:
zamestnankyňa mala do 31.7., kedy jej končí pracovná zmluva, nárok na 11,5 dňa dovolenky, ale vyčerpala si spolu 13, z toho 6 dní v júly a ja neviem, ako jej mám vypočítať (zadať v Olympe) mzdu za júl, keďže na 1,5 dňa nárok nemala.
Samozrejme na tom nechceme škodovať :-)
Prosím Vás o rady :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Kedže sa jedná o dovolenku, ktorá bola síce vyčerpaná v júli, ale nebola ešte vyplatená, nevzniká problém zrážky za preplatenú dovolenku bez nároku na čerpanie.
    Nakoľko mzdu za mesiac júl budete ešte len počítať, riešenie by mohlo byť:
    14 odpracovaných dní
    1 deň sviatok
    4,5 dňa dovolenky
    1,5 dňa neplateného voľna (namiesto čerpania 1,5 dňa dovolenky bez nároku)

    garter je offline (nepripojený) garter

    garter
    accad
    Kedže sa jedná o dovolenku, ktorá bola síce vyčerpaná v júli, ale nebola ešte vyplatená, nevzniká problém zrážky za preplatenú dovolenku bez nároku na čerpanie.
    Nakoľko mzdu za mesiac júl budete ešte len počítať, riešenie by mohlo byť:
    14 odpracovaných dní
    1 deň sviatok
    4,5 dňa dovolenky
    1,5 dňa neplateného voľna (namiesto čerpania 1,5 dňa dovolenky bez nároku)
    Podľa mňa neplatené voľno treba nahlásiť do sociálnej poisťovni ako prerušenie poistenia podľa § 26 zákona č. 461/2003 o sociálnom poistení

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    MIRKA
    ahojte,

    mám takýto problém:
    zamestnankyňa mala do 31.7., kedy jej končí pracovná zmluva, nárok na 11,5 dňa dovolenky, ale vyčerpala si spolu 13, z toho 6 dní v júly a ja neviem, ako jej mám vypočítať (zadať v Olympe) mzdu za júl, keďže na 1,5 dňa nárok nemala.
    Samozrejme na tom nechceme škodovať :-)
    Prosím Vás o rady :-)
    mnoo, júlové výplaty si ešte nerobila...takže za júl jej napíš len 4,5 dňa dovolenky...ale ak sa s ňou firma nerozchádza v zlom, hlavu by som si nerobila...kto vie okrem teba a jej, že má o 1,5 dňa prečerpanú dovolenku? keby šlo o týždeň dva, tak potom by som si lámala hlavičku ako z toho von...

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    Ja by som do výplaty nedávala zložku mzdy, ktorá prerušuje poistenie. Ak vedúci trvajú ma presnom výpočte mzdy, tak by som jej zrazila koruny za prečerpanú dovolenku formou nejakej zrážky, alebo ako prečerpanú dovolenku.

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    MIRKA
    ahojte,

    mám takýto problém:
    zamestnankyňa mala do 31.7., kedy jej končí pracovná zmluva, nárok na 11,5 dňa dovolenky, ale vyčerpala si spolu 13, z toho 6 dní v júly a ja neviem, ako jej mám vypočítať (zadať v Olympe) mzdu za júl, keďže na 1,5 dňa nárok nemala.
    Samozrejme na tom nechceme škodovať :-)
    Prosím Vás o rady :-)
    V programe Olymp zadáte zložku mzdy 310 - a počet dní zadáte mínusovým znamienkom. Samozrejme tie dni, ktoré prečerpala.

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    1karkulka1
    mnoo, júlové výplaty si ešte nerobila...takže za júl jej napíš len 4,5 dňa dovolenky...ale ak sa s ňou firma nerozchádza v zlom, hlavu by som si nerobila...kto vie okrem teba a jej, že má o 1,5 dňa prečerpanú dovolenku? keby šlo o týždeň dva, tak potom by som si lámala hlavičku ako z toho von...
    nerozchádzame sa s ňou v zlom, ale jej manžel je dosť rýpavý človek a ešte nevieme, čo si na nás vymyslí... ona u nás končí k 31.7. legálne PP na dobu určitú, ale on (oni) si myslí, že musí dostať aj odstupné :-)

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    Maňaska
    Ja by som do výplaty nedávala zložku mzdy, ktorá prerušuje poistenie. Ak vedúci trvajú ma presnom výpočte mzdy, tak by som jej zrazila koruny za prečerpanú dovolenku formou nejakej zrážky, alebo ako prečerpanú dovolenku.
    - no veď, aj som to ani nechcela riešiť prerušením.
    a k druhej časti: problém som videla v tom, že náhrada mzdy za dovolenku vstupuje do VZ a do zrážok sa mi zdalo divné prirátať aj odvody za vyplatenú náhradu za dovolenku, na kt. nemala nárok...

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    Kimáková
    V programe Olymp zadáte zložku mzdy 310 - a počet dní zadáte mínusovým znamienkom. Samozrejme tie dni, ktoré prečerpala.
    no hej, lenže keď to mám v jednom mesiaci, tak nemusím mať 2x zložku mzdy 310 (jednu plusom a druhú mínusom), ale len jednu s počtom 4,5 dňa, v tom prípade mi bude svietiť nesplnený časový fond, ale na to sa už asi ...

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    MIRKA
    nerozchádzame sa s ňou v zlom, ale jej manžel je dosť rýpavý človek a ešte nevieme, čo si na nás vymyslí... ona u nás končí k 31.7. legálne PP na dobu určitú, ale on (oni) si myslí, že musí dostať aj odstupné :-)
    ak mala dobu určitú tak prečo jej niekto nestrážil počet dní dovolenky?niekto jej ju podpísal...a čo sa týka pána mangela...pri dobe určitej odstupné ee

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    u nás sa dovolenky nepodpisujú a šéfka jej po telefóne dala súhlas na čerpanie s tým, že si neuvedomila, že toľko dní jej už nezostalo.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    A keby sa to vyriesilo schválením mimoriadneho volna v dlzke 1,5 dna navyse? Ako keby dostala platené volno miesto dovolenky. Ved myslím, ze to je v kompetencii nadriadeného schválit platené volno aj nad rámec zákonom stanovených nárokov.

    Inak tú vyplatenú dovolenku bude musiet vrátit.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    [QUOTE=Chobot]A keby sa to vyriesilo schválením mimoriadneho volna v dlzke 1,5 dna navyse? Ako keby dostala platené volno miesto dovolenky. Ved myslím, ze to je v kompetencii nadriadeného schválit platené volno aj nad rámec zákonom stanovených nárokov.

    Otázka mimo miezd - môže ísť potom tento výdavok do nákladov, keď sa poskytuje nad rámec zákona a nie je to v kolektívnej zmluve?

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ak je nad rámec zákona, tak nemôže ísť do nákladov, je to obdobné ako poskytnutie stravného nad rámec zákona, napr. bývalým zamestnancom, dôchodcom, alebo brigádnikom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.