Zavrieť

Porady

Fajčenie

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Ahojte, v našej bytovke je zakázané fajčiť ale to asi vo väčšine. ALE... Máte tu dve rodiny, ktoré tento zákaz porušujú a fajčia na chodbe, a to majú kúsok výťahom von. Boli už upozornení aby v tom nepokračovali ale naďalej v tom veselo pokračujú. Ak niekedy otvoríte dvere dovalí sa Vám do bytu smrad z cigariet a je to nanajvýš nechutné a nepríjemné. Poraďte mi prosím kam alebo na koho by som sa mala obrátiť aby to skončilo alebo čo by som mala urobiť. Ďakujem
Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Je predsa v platnosti zakon na ochranu nefajciarov. Podla neho sa nesmie fajcit na verejnych priestranstvach a na miestach na to nevyhradenych. Ked sa nesmie fajcit priamo na MHD zastavke a meter od nej, tak v obytnom dome na chodbe a to verejnej uz vonkoncom nie! Takyto priestor musi byt vylozene oznaceny ako priestor na fajcenie

http://www.porada.sk/t72691-zakaz-fajcenia.html

g) verejne prístupnými priestormi všetky priestory určené na bežné využívanie alebo na činnosti v oblasti týkajúcej sa zdravia, starostlivosti o deti, výchovy a vzdelávania, dopravy, obchodu, športu, rekreácie a kultúry, administratívnej práce,
tam spadá aj spoločný priestor v paneláku.

Inak môžeš hľadať aj v domovom poriadku, či náhodou nie je nejaký interný predpis, ktorý priamo zakazuje fajčenie v spoločných domových priestoroch a potom sa môžeš so svojou sťažnosťou aj anonymne obrátiť na bytovú správu (alebo čo už máte ohľadom paneláku).
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no u mňa vo vchode, kedykoľvek otvoríš dvere do bytu, máš tam smrad, lebo na nižších poschodiach sa fajčí 24 hodín denne,dym stúpa hore a ja, hoci fajčiar, fajčím doma ale ten smrad mám pri každom otvorení dverí..a nepomohlo dohováranie ani nič..lebo tí susedia to môžu, vchodový dôverník tam sedí a fajčí s nimi..
0 0
Fajoska Fajoska

Fajoska je offline (nepripojený) Fajoska

pasuliatko Pozri príspevok
Ahojte, v našej bytovke je zakázané fajčiť ale to asi vo väčšine. ALE... Máte tu dve rodiny, ktoré tento zákaz porušujú a fajčia na chodbe, a to majú kúsok výťahom von. Boli už upozornení aby v tom nepokračovali ale naďalej v tom veselo pokračujú. Ak niekedy otvoríte dvere dovalí sa Vám do bytu smrad z cigariet a je to nanajvýš nechutné a nepríjemné. Poraďte mi prosím kam alebo na koho by som sa mala obrátiť aby to skončilo alebo čo by som mala urobiť. Ďakujem
No ak sa nedá dohodnúť priamo s nimi, a ak to nejde ani cez vchodového dôverníka, tak im treba pohroziť mestskou políciou... ak to nepomôže tak nemáte zrejme inú možnosť ako to nahlásiť. V zákone to máte stanovené jasne (už to tu ktosi napísal), takže dôverník by sa mal o to postarať... Takúto situáciu vám vôbec nezávidím, lebo rozhádaní susedia...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Fajoska Pozri príspevok
No ak sa nedá dohodnúť priamo s nimi, a ak to nejde ani cez vchodového dôverníka, tak im treba pohroziť mestskou políciou... ak to nepomôže tak nemáte zrejme inú možnosť ako to nahlásiť. V zákone to máte stanovené jasne (už to tu ktosi napísal), takže dôverník by sa mal o to postarať... Takúto situáciu vám vôbec nezávidím, lebo rozhádaní susedia...
a komu to nahlásim?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
človek čo sa stará o náš panelák im sam osobne povedal,že nesmú fajčiť. aj on je fajčiar a pritom chodí fajčiť pred panelák. v domovom poriadku je vyslovene napísane,že je zakázane fajčiť v priestoroch bytovky. ale oni to nerešpektujú stale. ja som fakt zufala a neviem čo robiť.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Na urad verejneho udravotnictva, cize byvali hygienici.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
tetrisss Pozri príspevok
Na urad verejneho udravotnictva, cize byvali hygienici.
ale budem musieť mať aj dôkaz?alebo ?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
našla som http://www.uvzsr.sk/index.html a neporadíte mi komu by som mala napísať email?alebo sa aspoň na začiatok informovať alebo zájsť tam osobne?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Aky mozes mat dokaz, podla mna podaj staznost, aj pisomne a oni su povinni to presetrit, ten cigaretovy dym sa neda len tak lahko odstranit, nech si to pridu pozriet.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
U vás fajčia na chodbe ... u nás aj vo výťahu, a keď ich napomeniem, ešte majú navrch...
Viac ma štve iný pach: jedna rodina ( 4 dospelí v 1 izb.byte + 2 psy a nesčítaný počet mačiek) vetrajú na chodbu.
0 0
Fajoska Fajoska

Fajoska je offline (nepripojený) Fajoska

Teda ja myslím, že to má na starosť zdravotníctvo, ale poďľa mňa by si uspela i na "meste" (MsU). Tam by ti mohli dať info, kam treba ísť alebo či potrebuješ nejaké svedectvo druhých susedov... A mestská polícia nepomôže, veď i oni by mohli dať pokutu, či nie?? Potom by si to možno rozmysleli..
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
tetrisss Pozri príspevok
Aky mozes mat dokaz, podla mna podaj staznost, aj pisomne a oni su povinni to presetrit, ten cigaretovy dym sa neda len tak lahko odstranit, nech si to pridu pozriet.
keby som ich nahrala na telefon?
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
pasuliatko Pozri príspevok
Ahojte, v našej bytovke je zakázané fajčiť ale to asi vo väčšine. ALE... Máte tu dve rodiny, ktoré tento zákaz porušujú a fajčia na chodbe, a to majú kúsok výťahom von. Boli už upozornení aby v tom nepokračovali ale naďalej v tom veselo pokračujú. Ak niekedy otvoríte dvere dovalí sa Vám do bytu smrad z cigariet a je to nanajvýš nechutné a nepríjemné. Poraďte mi prosím kam alebo na koho by som sa mala obrátiť aby to skončilo alebo čo by som mala urobiť. Ďakujem
Nepotrebuješ nič špeciálne, len privolať mestskú Políciu. Ako už bolo spomenuté, je zákon na ochranu nefajčiarov, ktorí o tom pojednáva a mestská alebo štátna polícia sú vykonávateľmi tohto zákona. Situácia sa rieši následne:
1. Ak sú páchatelia priestupku chytení priamo pri čine (polícia príde keď ešte fajčia na chodbe), tak ty nepotrebuješ žiaden dôkaz alebo svedka (svedkami sú samotní policajti) a postupuje sa následovne:
A.: Páchatelia zostanú na chodbe: policajt im uloží blokovú pokutu a oni ju zaplatia na mieste ak s tým súhlasia. Ak nesúhlasia, tak policajt vezme ich údaje a teba poučí o ďalšom postupe, čo znamená, že musíš ísť (nie hneď) na stanicu nahlásiť priestupok a začne normálne priestupkové konanie, kde sa páchatelia nemajú veľku šancu vykrútiť.
B.: Páchatelia sa schovajú v byte. Tam policajt prístup nemá (pokiaľ nejde o život a zdravie alebo majetok ohrozujúcu situáciu, čo v tomto prípade nejde), tak ich len vyzve aby vyšli von, čo nepredpokladám, že spravia. Ak Áno, tak sa postupuje ako v bode A. Ak nie tak zas budeš poučená o tom, že musíš prisť nahlásiť, no tu už majú páchatelia väčšiu šancu na úspech, lebo sa môže každý z nich vyhovárať, že to nebol on a nepamätá si ktorý z nich fajčil. Policajt si ich možno bude pamätať (v tom prípade OK), ale skôr nie, keďže ich videl krátko a údaje (mená...) nekontroloval osobne, keďže sa schovali. Tu potrebuješ svedka, ktorý dosvedčí kto konkrétne fajčil a páchatelia majú smolu.
2. Ak polícia príde až keď sú už páchatelia v byte, alebo odišli, tak postup je ako v bode 1B a potrebuješ svedka. Bez svedka to nepôjde. Možno by stačil aj videozáznam, ale svedok je svedok. Zvukový záznam nestačí.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Vlado.s Pozri príspevok
Nepotrebuješ nič špeciálne, len privolať mestskú Políciu. Ako už bolo spomenuté, je zákon na ochranu nefajčiarov, ktorí o tom pojednáva a mestská alebo štátna polícia sú vykonávateľmi tohto zákona. Situácia sa rieši následne:
1. Ak sú páchatelia priestupku chytení priamo pri čine (polícia príde keď ešte fajčia na chodbe), tak ty nepotrebuješ žiaden dôkaz alebo svedka (svedkami sú samotní policajti) a postupuje sa následovne:
A.: Páchatelia zostanú na chodbe: policajt im uloží blokovú pokutu a oni ju zaplatia na mieste ak s tým súhlasia. Ak nesúhlasia, tak policajt vezme ich údaje a teba poučí o ďalšom postupe, čo znamená, že musíš ísť (nie hneď) na stanicu nahlásiť priestupok a začne normálne priestupkové konanie, kde sa páchatelia nemajú veľku šancu vykrútiť.
B.: Páchatelia sa schovajú v byte. Tam policajt prístup nemá (pokiaľ nejde o život a zdravie alebo majetok ohrozujúcu situáciu, čo v tomto prípade nejde), tak ich len vyzve aby vyšli von, čo nepredpokladám, že spravia. Ak Áno, tak sa postupuje ako v bode A. Ak nie tak zas budeš poučená o tom, že musíš prisť nahlásiť, no tu už majú páchatelia väčšiu šancu na úspech, lebo sa môže každý z nich vyhovárať, že to nebol on a nepamätá si ktorý z nich fajčil. Policajt si ich možno bude pamätať (v tom prípade OK), ale skôr nie, keďže ich videl krátko a údaje (mená...) nekontroloval osobne, keďže sa schovali. Tu potrebuješ svedka, ktorý dosvedčí kto konkrétne fajčil a páchatelia majú smolu.
2. Ak polícia príde až keď sú už páchatelia v byte, alebo odišli, tak postup je ako v bode 1B a potrebuješ svedka. Bez svedka to nepôjde. Možno by stačil aj videozáznam, ale svedok je svedok. Zvukový záznam nestačí.
a ked presne viem kto to fajčí?a pritom tu nemá trvalý pobyt?
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
Pokiaľ vieš kto to je (Meno, priezvisko a približný vek alebo adresa - presnejšie sa dá zistiť tzv. lustrovaním) tak sa postupuje ako v bode 1B. MUSÍŠ mať svedka, ktorý ho určite spozná a ktorý ho videl ako "ťa obťažuje svojím fajčením" na vašej chodbe.

Je to totožná situácia, ako keď ťa niekto obťažuje dymom na zastávke autobusu. Tiež sa musí zistiť o koho ide a niekto to musí dosvedčiť.

Trvalý pobyt nehrá úlohu v žiadnom priestupku alebo trestnom čine. Priestupok alebo TČ sa rieši podľa miestnej príslušnosti t.j "kde sa stal", nie odkiaľ je páchateľ.
Naposledy upravil Vlado.s : 08.06.09 at 13:57 Dôvod: Doplnenie.
0 0
slnecnicaa slnecnicaa

slnecnicaa je offline (nepripojený) slnecnicaa

a co vtedy, ked fajci suseda pod nami na balkone, vsetok dym ide k nam do bytu. nemozeme mat otvorene okno ani balkonove dvere, resp. mozeme, ale potom je vsetko u nas v byte. uz sme jej povedali, ze nas to obtazuje, tak na nas vyrukla, ze ci to si nemoze ani zafajcit a kam ma chodit fajcit. lenze nam to uz ide na nervy, pretoze ona fajci kazdu hodinu, niekedy aj castejsie. je tam v podnajme, hovorili sme uz aj s majitelkou, slubila, ze jej dohovori.... mozeme sa vobec niekde stazovat, ked fajci u seba na balkone?
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

tam v podstate ide podľa občianskeho zákonníka, že sused ťa nesmie obťažovať nadmerným hlukom, dymom, atď, ale nemyslím si, že niekde uspeješ. Tam sa zaraďujú iné veci. Ja som tiež fajčiar, dlhé roky fajčím na balkóne aj moji susedia, tiež mi to ťahá do bytu ale proste s tým nič nenarobím. Možno ich zasa obťažuje niečo čo ja robím.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

ze nas to obtazuje, tak na nas vyrukla, ze ci to si nemoze ani zafajcit a kam ma chodit fajcit. lenze nam to uz ide na nervy, pretoze ona fajci kazdu hodinu, niekedy aj castejsie. je tam v podnajme, hovorili sme uz aj s majitelkou, slubila, ze jej dohovori.... mozeme sa vobec niekde stazovat, ked fajci u seba na balkone?
To by musel byť VŠEOBECNÝ zákaz fajčenia (všade!), aby si dosiahla "neobťažovanie". Na druhej strane, tým, že by si dosiahla, aby ťa neobťažovali dymom z balkónu, by si dosiahla to, že by si obmedzila zase práva toho fajčiara na vlastnom vykonávať akúkoľvek činnosť (aj fajčenie je činnosť), čiže by si mohla obmedziť jeho osobné práva. Tu si nepomôžeš, jedine dohoda.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Rozalka Pozri príspevok
U vás fajčia na chodbe ... u nás aj vo výťahu, a keď ich napomeniem, ešte majú navrch...
Viac ma štve iný pach: jedna rodina ( 4 dospelí v 1 izb.byte + 2 psy a nesčítaný počet mačiek) vetrajú na chodbu.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ľudia po roku sa to stále nezmenilo teraz tu fajčia dve rodiny... jeden býva na 1 poschodí a 2 bývajú aj s dvoma deťmi na 3 poschodí. hoci moji rodičia sú fajčiari (dokonca aj im to vadí) keď otvorím dvere z bytu to je niekedy ako keď idete do krčmy... už sme im aj niečo povedali a oni to stále nerešpektujú...a nám nie len mojej rodine to ide na nervy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať