Zavrieť

Porady

zákaz fajčenia

Prosím Vás v ktorý zákon hovorí o zákaze fajčenia? Ďakujem.
Usporiadat
jozefstefan jozefstefan

jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

Zákon o ochrane nefajčiarov č. 377/2004 Z. z. s účinnosťou od 1. novembra 2005 v znení zákonov č. 578/2004 Z. z., č. 465/2005 Z. z. a č. 538/2005 Z. z.

Zákaz fajčenia na pracoviskách ustanovuje aj osobitný zákon – zákon č. 330/1996 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci. Zákaz alebo obmedzenie fajčenia môže nariadiť aj obec všeobecne záväzným nariadením na iných verejne prístupných miestach.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

jozefstefan Pozri príspevok
Zákon o ochrane nefajčiarov č. 377/2004 Z. z. s účinnosťou od 1. novembra 2005 v znení zákonov č. 578/2004 Z. z., č. 465/2005 Z. z. a č. 538/2005 Z. z.

Zákaz fajčenia na pracoviskách ustanovuje aj osobitný zákon – zákon č. 330/1996 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci. Zákaz alebo obmedzenie fajčenia môže nariadiť aj obec všeobecne záväzným nariadením na iných verejne prístupných miestach.
prečiarknutý zákon bol zrušený a platí Zákon 124/2006 z 2.2.2006, ktorý bol zmenený a doplnený Zákonom 309/2007 z 2.7.2007
0 0
c.joscakova c.joscakova

c.joscakova je offline (nepripojený) c.joscakova

potrebujem nákres prečiarknutej cigarety z vyhlášky Min.zdravotníctva o zákaze fajčiť. Kde ju nájdem? Vďaka.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

c.joscakova Pozri príspevok
potrebujem nákres prečiarknutej cigarety z vyhlášky Min.zdravotníctva o zákaze fajčiť. Kde ju nájdem? Vďaka.
No predsa na webe
http://images.google.sk/images?q=z%C...N&hl=sk&tab=wi
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

c.joscakova Pozri príspevok
potrebujem nákres prečiarknutej cigarety z vyhlášky Min.zdravotníctva o zákaze fajčiť. Kde ju nájdem? Vďaka.
Alebo No smoking:

http://images.google.sk/images?hl=sk...gbv=2&aq=f&oq=
0 0
anka_p anka_p

anka_p je offline (nepripojený) anka_p

Dobrý večer, viete mi poradiť ako mám vyriešiť tento problém: máme priestor v ktorom usporiadame diskotéky, ale aj rodinné a iné oslavy, pri ktorých sa podáva jedlo. Ide teda o zariadenie spoločného stravovania...ale len výnimočne, možno raz za mesiac. Keďže pre takéto zariadenia platí zákaz fajčenia vie mi niekto poradiť ako to vyriešiť? Dá sa to praktizovať tak, že počas diskotéky sa fajčiť môže (nepodáva sa jedlo), ale počas osláv sa fajčiť nebude kedže sa bude podávať aj jedlo? Ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

anka_p Pozri príspevok
Dobrý večer, viete mi poradiť ako mám vyriešiť tento problém: máme priestor v ktorom usporiadame diskotéky, ale aj rodinné a iné oslavy, pri ktorých sa podáva jedlo. Ide teda o zariadenie spoločného stravovania...ale len výnimočne, možno raz za mesiac. Keďže pre takéto zariadenia platí zákaz fajčenia vie mi niekto poradiť ako to vyriešiť? Dá sa to praktizovať tak, že počas diskotéky sa fajčiť môže (nepodáva sa jedlo), ale počas osláv sa fajčiť nebude kedže sa bude podávať aj jedlo? Ďakujem
Stačí si riadne prečítať zákon o ochrane nefajčiarov.

§2 Základné pojmy:

(4) Na účely tohto zákona
a) ...
i) zariadenie spoločného stravovania je zariadenie, ktoré poskytuje služby spojené s výrobou, prípravou a podávaním pokrmov a nápojov,

potom § 7 zákaz fajčenia:

(1) Zakazuje sa fajčiť
a) ....
h) v zariadeniach spoločného stravovania, okrem zariadení, ktoré majú pre nefajčiarov vyhradených minimálne 50 % z plochy, ktorá je stavebne oddelená od časti pre fajčiarov, pričom priestor pre nefajčiarov musí byť umiestnený pri vstupe do zariadenia,


Nikde nie je písané, či sa tam stravuje dočasne, občas alebo len v určitom čase. Buď sa jedno podáva (je jedno v akom čase a ako často), alebo nie. Tak isto ako buď je žena tehotná alebo nie. Nemôže byť občas tehotná.

Ak tam podávate jedlo, je to zariadenie spol. stravovania a platí tam zákaz fajčenia, pokiaľ nevyhradíte priestor. Nepáčilo by sa mi, keby som došiel osláviť napr. narodeniny maloletej dcéry do nefajčiarskej reštaurácie a pritom by tam bol fajčiarsky puch ako v tureckej kaviarni.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

V jednej prevádzke /nie reštauracia/ visel takýto oznam :

MÚDRI TU NEFAJČIA , OSTATNÝM JE TO ZAKAZANÉ !
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

ahojte, máme nasledovný problém, dá sa zakázať zamestnancom, aby počas pracovnej doby a aj ich prestávky mali zakázané fajčiť?

ide o to, že zamestnanci pracujú v kuchyni a nechceme, aby "smrdeli", keď nech si vyhulujú, keď už idú domov, čítala som teraz kopec príspevkov o fajčení, ale na takýto konkrétny problém som nenarazila, išlo len o priestory, kde sa stravuje

ak môžte poradte, vdaka
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

monikago Pozri príspevok
ahojte, máme nasledovný problém, dá sa zakázať zamestnancom, aby počas pracovnej doby a aj ich prestávky mali zakázané fajčiť?

ide o to, že zamestnanci pracujú v kuchyni a nechceme, aby "smrdeli", keď nech si vyhulujú, keď už idú domov, čítala som teraz kopec príspevkov o fajčení, ale na takýto konkrétny problém som nenarazila, išlo len o priestory, kde sa stravuje

ak môžte poradte, vdaka
Môžeš to zakázať v priestoroch firmy, mimo priestorov firmy nemáš právo ľuďom také niečo zakazovať. Samozrejme, ak dodržia hygienické predpisy - že si umyjú ruky po každej prestávke. S tým zákazom počas celej prac. doby by si už zašla trochu priďaleko... je to nad rámec legislatívy.
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

Chobot Pozri príspevok
Môžeš to zakázať v priestoroch firmy, mimo priestorov firmy nemáš právo ľuďom také niečo zakazovať. Samozrejme, ak dodržia hygienické predpisy - že si umyjú ruky po každej prestávke. S tým zákazom počas celej prac. doby by si už zašla trochu priďaleko... je to nad rámec legislatívy.

to je škoda
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

monikago Pozri príspevok
ahojte, máme nasledovný problém, dá sa zakázať zamestnancom, aby počas pracovnej doby a aj ich prestávky mali zakázané fajčiť?

ide o to, že zamestnanci pracujú v kuchyni a nechceme, aby "smrdeli", keď nech si vyhulujú, keď už idú domov, čítala som teraz kopec príspevkov o fajčení, ale na takýto konkrétny problém som nenarazila, išlo len o priestory, kde sa stravuje

ak môžte poradte, vdaka
Mozes im zakazat fajcit v priestoroch firmy a mozes im prikazat zdrzovat sa pocas prestavok na vyhradenom mieste (kde tiez moze byt zakaz fajcenia).
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

Chobot Pozri príspevok
Môžeš to zakázať v priestoroch firmy, mimo priestorov firmy nemáš právo ľuďom také niečo zakazovať. Samozrejme, ak dodržia hygienické predpisy - že si umyjú ruky po každej prestávke. S tým zákazom počas celej prac. doby by si už zašla trochu priďaleko... je to nad rámec legislatívy.

a nemôžeme sa oprieť o zákon o ochrane nefajčiarov, s tým, že sme kuchyňa, ktorá spadá pod školu resp. sme v prenajatej školskej kuchyni a tým pádom aj v areály školy, kde je vo všeobecnosti zakázané fajčiť a samozrejme, keď niekto vykonáva povolanie kuchár, tak je to v rozpore s výrobnými postupmi, pracovným prostredím, firemnou kultúrou a filozofiou alebo tak nejak?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

monikago Pozri príspevok
a nemôžeme sa oprieť o zákon o ochrane nefajčiarov, s tým, že sme kuchyňa, ktorá spadá pod školu resp. sme v prenajatej školskej kuchyni a tým pádom aj v areály školy, kde je vo všeobecnosti zakázané fajčiť a samozrejme, keď niekto vykonáva povolanie kuchár, tak je to v rozpore s výrobnými postupmi, pracovným prostredím, firemnou kultúrou a filozofiou alebo tak nejak?
Tym padom je to jasne, v areali skoly je zakaz fajcenia automaticky (moze byt zdotrazneny internym predpisom), kedze zamestnanci sa pocas prestavok zdrzuju len v areali, tak pocas prace fajcit nesmu.
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

našla som takúto smernicu týkajúcu sa síce katolíckej fakulty, ale úplne sa s ňou stotožňujem, nedala by sa použiť aj v našom prípade?
http://www.ku.sk/en/images/stories/d...efajciarov.pdf

už sme z toho zúfalí
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

a ešte ma napadla jedna, vec, lebo výdajne a ešte jednu kuchyňu máme aj inde a tie nespadajú pod školu, že či môžme vydať smernicu, teda v ktorej by sme uviedli, že teda môžu fajčiť v priestoroch vyhradených, ale nesmú byť oblečný v pracovnom, keďže sú kuchári a nie je to v súlade s pracovnou kultúrou?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ivka70 Pozri príspevok
Tym padom je to jasne, v areali skoly je zakaz fajcenia automaticky (moze byt zdotrazneny internym predpisom), kedze zamestnanci sa pocas prestavok zdrzuju len v areali, tak pocas prace fajcit nesmu.
... a najlepšie bude aj zakázať im piť zrnkovú kávu a jesť makové rezance, aby nemali mak alebo kávu medi zubami...

Myslím, že to už s tým zákazom trochu preháňajú. Prečo by si kuchár nemohol cez prestávku dať vonku, alebo vo fajčiarni jednu cigaretu...? Z tej cigarety až tak nenapáchne. Skôr by som povedal, že z tej kuchyne človek napáchne viac, šaty môže po takej pracovnej zmene dať rovno do práčky.

A keby ho aj bolo cítiť po cigaretách, ako by to preniesol na jedlo? A čo ak sa nejaký kuchár spotí a bude smrdieť potom? Tiež mu zakážu potiť sa?
1 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

Chobot Pozri príspevok
... a najlepšie bude aj zakázať im piť zrnkovú kávu a jesť makové rezance, aby nemali mak alebo kávu medi zubami...

Myslím, že to už s tým zákazom trochu preháňajú. Prečo by si kuchár nemohol cez prestávku dať vonku, alebo vo fajčiarni jednu cigaretu...? Z tej cigarety až tak nenapáchne. Skôr by som povedal, že z tej kuchyne človek napáchne viac, šaty môže po takej pracovnej zmene dať rovno do práčky.

A keby ho aj bolo cítiť po cigaretách, ako by to preniesol na jedlo? A čo ak sa nejaký kuchár spotí a bude smrdieť potom? Tiež mu zakážu potiť sa?

alééééé nooooo, nerobte si z nás srandičky , ja tiež pijem zrnkovú kávu ...

- ono ani tak nejde o to, že fajčia, ale o to, že si myslím, že keď niekto fajčí a pracuje s potravinami, tak by to malo byť vo všeobecnosti zakázané
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Chobot Pozri príspevok
... a najlepšie bude aj zakázať im piť zrnkovú kávu a jesť makové rezance, aby nemali mak alebo kávu medi zubami...

Myslím, že to už s tým zákazom trochu preháňajú. Prečo by si kuchár nemohol cez prestávku dať vonku, alebo vo fajčiarni jednu cigaretu...? Z tej cigarety až tak nenapáchne. Skôr by som povedal, že z tej kuchyne človek napáchne viac, šaty môže po takej pracovnej zmene dať rovno do práčky.

A keby ho aj bolo cítiť po cigaretách, ako by to preniesol na jedlo? A čo ak sa nejaký kuchár spotí a bude smrdieť potom? Tiež mu zakážu potiť sa?

No ľudkovia mne už ide celá únia totálne na nervy ! horšie ako za totality ! je mi jasné, že fajčenie nie je bohviečo, ale toto ozaj nebolo ani za totáča - veď je to celé hovadina.... jôj som vytočená !!!! a ak sú tak múdri, nech zrušia predaj cigariet, nech nemá štát príjem na sp. dani a hotovo ! ja viem že tu nenájdem prívržencov... ale ide o princíp o chvíľu sa únii znepáči nosenie červených tričiek tak nám ich zakážu.... už sme si len vyštrngali svet....
2 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

monikago Pozri príspevok
a ešte ma napadla jedna, vec, lebo výdajne a ešte jednu kuchyňu máme aj inde a tie nespadajú pod školu, že či môžme vydať smernicu, teda v ktorej by sme uviedli, že teda môžu fajčiť v priestoroch vyhradených, ale nesmú byť oblečný v pracovnom, keďže sú kuchári a nie je to v súlade s pracovnou kultúrou?
... smernicu môžete vydať, prečo nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať