Zavrieť

Porady

výpočet odstupného

Dobrý deň,
ako vypočítam odstupné, ak pracovník v bezprostredne predchádzajúcom štvrťroku bol PN, a mal ešte dovolenku (celý štvrťrok nepracoval). Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    AC plus Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    ako vypočítam odstupné, ak pracovník v bezprostredne predchádzajúcom štvrťroku bol PN, a mal ešte dovolenku (celý štvrťrok nepracoval). Ďakujem
    Použiješ pravdepodobný zárobok.
    Zákonnník práce § 134 ods.3
    (3) Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Násobíš 21,74 počtom hodín pracovného času. Ak je pracovný čas 8 hod. t.z. 21,74*8 .

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    Násobíš 21,74 počtom hodín pracovného času. Ak je pracovný čas 8 hod. t.z. 21,74*8 .
    poznamenám, že
    pri 11,5 hod uväzku nemôžem násobiť 11,5 miesto 8 hod.
    pri takom úväzku neplatí priemerný počet dní 21,74

    (mám prípad, že zamestnanec má 40 hod. pracovný týždeň a priemerne 3,488 dňa, KROS si s tým neporadí, zasa som musela nájsť náhradné riešenie)

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Kejka, vychádzaj z týždenného úväzku a počítaj to klasicky, 21,74x8xpriemerná hod. mzda x počet mesiacou. Veď aj tak ti výjde rovnaký vysledok.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja súhlasím, vypočítať si to viem, nastaviť mi to nejde.
    sťažovala som sa na OLYMP.......Mala by som dať 200%=dva mesiace, ale on to počíta po 11,5 hod.
    vyfriešila som to druhou možnosťou - vyrátala som si odstupné sama a zadala pevnou čiastkou.
    Odstupné sa počíta z dovolenkového priemeru, tak mu to vyšlo mierne viac ako bežná mesačná mzda.
    Môj výpočet vychádza z predpísaného čísla 21,74:
    21,74 dní * 8 hod. / 11,5 hod. * priem.hod. mzda * 11,5 uväzok * dva mesiace
    Naposledy upravil KEJKA : 04.07.09 at 22:34

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Ja sa len chcem uistiť, ked zamestnanec nastúpil do pracovného pomeru, o 2 mesiace išiel na vojnu a znovu sa vrátil k nám, započítava sa ZVS do odpracovaných rokov pri odstupnom. Ak áno, tak odpravoval u nás 5 rokov a má nárok na 3 mes.odstupné. Ďakujem...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vema Pozri príspevok
    Ja sa len chcem uistiť, ked zamestnanec nastúpil do pracovného pomeru, o 2 mesiace išiel na vojnu a znovu sa vrátil k nám, započítava sa ZVS do odpracovaných rokov pri odstupnom. Ak áno, tak odpravoval u nás 5 rokov a má nárok na 3 mes.odstupné. Ďakujem...
    Áno, započítava.

    výpočet odstupného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.