Zavrieť

Porady

Komisie

Prosím charakterizujte funkcie, oprávnenia a povinnosti komisií spoločenstva.
a) mandátna komisia
b) volebná komisia
c) návrhová komisia
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mandátna komisia kontroluje prítomnosť účastníkov rokovania, overuje oprávnenosť ich účastí na rokovaní a hlasovanie.

    Návrhová komisia pripravuje návrh uznesení, zapracováva do nich pripomienky a návrhy účastníkov rokovania a spracováva ich do konečného znenia.

    Volebná komisia sa voli len vtedy, ak je v programe rokovania voľba orgánov alebo ich členov. Zodpovedá za priebeh volieb.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    ivka70 Pozri príspevok
    Mandátna komisia kontroluje prítomnosť účastníkov rokovania, overuje oprávnenosť ich účastí na rokovaní a hlasovanie.

    Návrhová komisia pripravuje návrh uznesení, zapracováva do nich pripomienky a návrhy účastníkov rokovania a spracováva ich do konečného znenia.

    Volebná komisia sa voli len vtedy, ak je v programe rokovania voľba orgánov alebo ich členov. Zodpovedá za priebeh volieb.

    Ja keď počujem tie názvy až na "niekde" pichne...Peťo šťastný ten dom,kde neriešia všetky tieto komisie, ale kde sa vie rozumne dohodnúť zhromaždenie vlastníkov, má dobrú účasť a zápisnicu overí overovateľ a podpíše predseda.
    Počula som o schôdzi, ktorú viedol takto jeden bývalý "zaslúžilý člen" a kým sa dopracoval k overovaniu,navrhovaniu, kontrolovaniu polovička vlastníkov zo schôdze odišla...

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Bol tu aj taký prípad, dom, štyri byty, SVB, predseda 1, rada vlastníkov 3. Koho do komisii? Nezávislých.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    No keď je v dome napr. 140 priestorov a ktomu nech 160 vlastníkov, tak tá schôdza aj inak vyzerá a inak sa počítajú hlasy, hlavne keď sa hlasuje o podstatných veciach. Tiež mám skúsenosť s návrhovou komisiou a je to hlavne vo velkých spoločenstvách. Ak sa niekomu niečo nepáči a chcel by to vyriešiť, no ostatní jeho problém podceňujú alebo sa ich vôbec nedotýka, tak sa navrhne komisia kde je dotknutý vlastník (prípadne zástupca viacerých) + niekto z rady + niekto kto uz podobný problém riešil alebo sa vyzná a týto napr. 3 ľudia (môže ich byť aj viac) si sadnú a snažia sa vyriešiť problém tak aby boli spokojní dotknutí vlastníci a aby to bolo aj finančne únosné, hľadajú riešenia aj dodávateľov a keď dospejú k niečomu (návrh, kalkulácie, cenové ponuky), tak to už konkrétne navrhnú na zhromaždení na schválenie aj s pripomienkami a vysvetlením. Potom sa zbytočne nepredlžujú zhromaždenia a ľudia sa nehádajú, lebo sa už rozhoduje o konkrétnej a hlavne rozanalyzovanej veci.

    P.S. Nevidel by som v tom vždy len niečo totalitné. Niekedy je to v prospech veci a vo veľkých spoločenstvách niekedy nevyhnutné. Samozrejme ak je dom o 20-30 priestoroch sú uvedené komisie niekedy na smiech.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Jozef I Pozri príspevok

    P.S. Nevidel by som v tom vždy len niečo totalitné. Niekedy je to v prospech veci a vo veľkých spoločenstvách niekedy nevyhnutné. Samozrejme ak je dom o 20-30 priestoroch sú uvedené komisie niekedy na smiech.

    Presne tak, Joži I , mne to bolo smiešne v spomínanom prípade, keď to začal takto vychovaný pán na jednom zhromaždení 18tich vlastníkov organizovať a začal prednášať a navrhovať...a ľudia sa žačali vrtiť ako mrle a pomaly odchádzali, asi sa báli, že každý bude v nejakej komisií..
    Ďalší prípad viem, keď ďalší "takto vychovaný" teraz už dôchodca, inak veľký zanietenec rozbrojov v dome mal napísaný doslova príhovor a začal spomíňať aj premiera a vládu ...a to už bolo úplne na smiech a ľudia ho zrušili. Takže já našťastie nemusím riešiť domy s toľkým počtom vlastníkov a tobôž nie organizovať takéto chozraščoty ...
    Ale napísal si to pekne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.