Zavrieť

Porady

Predaj bytu

Ahojte poraďáci, riešim teraz takýto problém. Kamarátka kúpila byt. Predtým ako ho kúpila mala výdavky spojené s kúpou bytu ako je znalec, poplatky za vybavenie stavebného úveru a podobne. Momentálne ho chce predať. Z čoho bude platiť daň ? ako rozdiel medzi tým za čo byt kúpila + tie náklady (postačí doložiť k daň.priznaniu bločky?) a medzi tým čo zaň dostala ? poradíte mi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    http://www.porada.sk/showthread.php?...ht=Predaj+bytu

    Dara študuj, alebo klikni hore na lište " PREDAJ BYTU " tam sa okolo toho veľa popísalo .

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    predaj bytu - príjem a výdavky spočítaš všetko, čo vieš preukázať dokladom. Rozdiel zdaníš, nezabudni aj daň z prevodu - to ešte platí predávajúci.
    Bločky nedokladáš nikde, daj ich ku kópii daňového priznania pre prípad kontroly.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Ďakujem Vám všetkým. Zitka ďakuje, už predtým ako som zadávala tento príspevok som si uvedenú tématiku pozrela na porade, ale jednoznačne nebolo nikde uvedené či je možné aby bolo možné odpočítať náklady na obstaranie bytu ako napr. kolky, znalecký posudok
    a podobne.
    Naposledy upravil dara : 26.07.05 at 04:28

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Ak majú manželia byt 2 roky/vlastníci/, bez trvalého pobytu v ňom, platia daň!
    Sú SZČO, môžu to dať do DP za rok 2005?, alebo daň odviesť do 30dní od predaja.
    Ďakujem
    Hela

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Hela, prečo do 30 dní od predaja? To je jedno či sú SZČO alebo nie, DP podávajú do 31.3. nasledujúceho roka.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Pepa
    Hela, prečo do 30 dní od predaja? To je jedno či sú SZČO alebo nie, DP podávajú do 31.3. nasledujúceho roka.
    Ďakujem..., neviem prečo ma to napadlo. Asi so myslela na daň z prevodu.
    Ale v jednom príspevku je, že daň z prevodu platí ešte predávajúci. Ale tá je už zrušená.. Mám pravdu?
    Hela

    Tatranka je offline (nepripojený) Tatranka

    Tatranka
    Pekný deň, čítam tu množstvo príspevkov o predaji bytov, nie som si však istá odpoveďami.
    Ja som byt kúpila v roku 2000. Som jeho vlastníkom, nemám však v byte trvalý pobyt. Chcem ho predať. Platí tu oslobodenie od dane, alebo nie /vlastníctvo 5 rokov/???
    Ak nie - podľa čoho platím daň: podľa skutočnej ceny predaného bytu, alebo zo znaleckého posudku, alebo KPZ?
    ČO si môžem dať do nákladu /teda znížiť daň/ - náklady za znalecký posudok, kolky, rekonštrukcia bytu ...???

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    plati podmienka 5 rokov vlastnictva, t.z. že nie je potrebne platit dan z prijmu, aj ja som v juny kupovala byt od jednej osoby, ktora v byte nemala trvaly pobyt, ale vlastnila nehnutelnost 7 rokov a platit dan nemusi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.