Zavrieť

Porady

daň z motorových vozidiel-pokuta

Ahojte dnes je to moja prvá otázka-berte ohľad

Dnes som prihlasovala 4autá na daň z motorových vozidiel samozrejme všetky neskoro zaujímalo by ma či pokuta za oneskorené podanie daňového priznania 2000Sk sa týka všetkých áut alebo je to 4x2000Sk. Podotýkam, že podané boli v jednom daňovom priznaní. Ďakujem,neviem či má niekto s tým skúsenosti. Daňováčka mi to nevedela povedať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    no ked to ani ona nevedela ak ste mali dan. povinnost ten isty den na vsetky auta, tak teoreticky by to mohlo byt 2000.... podla logickeho predpokladu, avsak za predpokladu, ze DU nie je vzdy logicky.... drzim palce

    johny18 je offline (nepripojený) johny18

    johny18
    Mne dnes volali z DU, podali sme o 2 dni neskor DP, pokuta 2000 Sk x 13 aut = 26.000!! Tak mi to povedala pracovnicka z DU, papier nam este nedosiel..mne sa to nevidi

    viki2222 je offline (nepripojený) viki2222

    viki2222
    Ak bolo podané DP za 4 vozidlá a pri všetkých štyroch vozidlách nie je dodržaná lehota na podanie DP, pokuta bude za každé vozidlo samostatne, teda 4 pokuty vo výške minimálne 2000,- Sk

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Ahojte, vedel by mi niekto poradiť? V JU Alfa zaúčtujem pokutu za neskore prihlásenie auta ako 26- prevádzková réžia? Do záväzkov som si to zaevidovala, a chcem to dať uhradiť. Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SMartina Pozri príspevok
    Ahojte, vedel by mi niekto poradiť? V JU Alfa zaúčtujem pokutu za neskore prihlásenie auta ako 26- prevádzková réžia? Do záväzkov som si to zaevidovala, a chcem to dať uhradiť. Ďakujem.
    Je to výdavok daňovo neuznaný- VNOZD.

    Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

    Ala100
    Chcem sa spytat, auto sme kupili 18.4., ale na policii sme ho prihlasili 23.4. Do DP z dani motorovych vozidiel som dala datum prihlasenia u policajtov? Ak mame zaplatenu poistku 20.4., mozem ju dat do nákladov?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dátumom na daň z MV je dátum prvého použitia na podnikanie. Ak máš MV v evidenciu majetku, môžeš poistku uplatniť.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ala100 Pozri príspevok
    Chcem sa spytat, auto sme kupili 18.4., ale na policii sme ho prihlasili 23.4. Do DP z dani motorovych vozidiel som dala datum prihlasenia u policajtov? Ak mame zaplatenu poistku 20.4., mozem ju dat do nákladov?
    Áno možeš dať zaplat.poistné v plnej výške do nákladov.Bez zák.poist.sa auto nedá prihlásiť na DI.

    heluška je offline (nepripojený) heluška

    heluška
    Potrebujem rýchlo poradiť ako je to s daňou z mot. voz. - jedná sa mi príves s hmotnosťou 120 kg, bude pripojený za užitkový automobil. Mám použiť sadzbu ako za náklad.vozidlo s hmotnosťou do 1 tony. Zdá sa mi to veľa ? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.