Zavrieť

Porady

RZZP vsetko mozne

prosiiim, potrebujem radu.
ake tlacivo vyberiem pre osobu, ktora bola v aj na materskej aj zivostnikom?
ked bola v strate 5000, napisem medzi prijmy zivnosti 0 alebo - 5000?

ked v roku 08 platila nedoplatok 3000 za rok 07, kde ho zahrniem? do ktoreho riadku?

ked mi u ineho poistenca vyslo,ze ma nedoplatok (ktory mu vysiel v sekcii poistenec a zamestnavatel) - kto ho plati?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Prosím ťa, rozdeľ ten "guláš" aspoň do samostatných "hrncov", aby sme vedeli, ktorá otázka sa ktorého poistenca týka.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jaBUBA Pozri príspevok
    dakujem ti andyke velmi pekne vidim, ze inteligentny clovek pochopi
    ty brďo, takú lekciu - a od študentky - som už na PORADe dávno nedostala ...

    renataton je offline (nepripojený) renataton

    renataton
    dobrý večer, neviete mi niekto poradiť akú prílohu použijem v prípade RZZP súkromne hospodáriaceho roľníka - myslím že SD ale nie som si istá

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    veronikasad Pozri príspevok
    ty brďo, takú lekciu - a od študentky - som už na PORADe dávno nedostala ...
    Veronika je mi ľúto ale vidíš existujú aj takí ľudia za ochotu na žobrotu - keď som videla príspevok ostala som ako puk - ale ja ti ďakujem za pomoc aj za jaBUBA

    M&G je offline (nepripojený) M&G

    M&G
    Ahojte, môžete mi poradiť,či mám podávať RZZP? Za rok 2008 som bola zamestnaná u dvoch zamestnávateľov. U prvého od1.1.08 do 30.6.2008 u druhého zvyšnú casť roka. Jedná sa mi o to, že v mesiaci október som dostala vyplatené odstupné od prvého zamestnávateľa a aj výplatu od druhého. Presahovalo to 60tis v čistom.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    M&G Pozri príspevok
    Ahojte, môžete mi poradiť,či mám podávať RZZP? Za rok 2008 som bola zamestnaná u dvoch zamestnávateľov. U prvého od1.1.08 do 30.6.2008 u druhého zvyšnú casť roka. Jedná sa mi o to, že v mesiaci október som dostala vyplatené odstupné od prvého zamestnávateľa a aj výplatu od druhého. Presahovalo to 60tis v čistom.
    odstupné nevstupuje do VZ pre platenie preddavkov na zdr. poistenie.
    Ak tvoj príjem aspoň v jednom mesiaci bez odstupného nepresiahol 56tis.SK, nemusí podávať RZZP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.