Zavrieť

Porady

Krátenie dovolenky pri PN a nástup na MD

Dobrý deň.
Zamestnankyňa bola na PN od 22.12.2008 až do 26.5.2009. Od 27.5.2009 je na materskej dovolenke.
Ako sa vypočíta prvých sto dní PN? Spočítavajú sa len odpracované dni + sviatky? Mne to vychádza 97 dní + 6 sviatkov. Mám teda krátiť dovolenku o 1/12 t.j. o 2 dni /20:12/? Na MD bude až do roku 2010 - čaká dvojičky, aký bude mať nárok na dovolenku v roku 2009? 20 dní - 1/12 krátená? Môžem jej to krátiť už na konci roku 2009, aby som presne vedela, na koľko dní dovolenky bude mať nárok, keď sa vráti a hlavne kvôli vytvoreniu rezervy na dovolenku v podvojnom účtovníctve?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tina.mm Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Zamestnankyňa bola na PN od 22.12.2008 až do 26.5.2009. Od 27.5.2009 je na materskej dovolenke.
    Ako sa vypočíta prvých sto dní PN? Spočítavajú sa len odpracované dni + sviatky? Mne to vychádza 97 dní + 6 sviatkov. Mám teda krátiť dovolenku o 1/12 t.j. o 2 dni /20:12/? Na MD bude až do roku 2010 - čaká dvojičky, aký bude mať nárok na dovolenku v roku 2009? 20 dní - 1/12 krátená? Môžem jej to krátiť už na konci roku 2009, aby som presne vedela, na koľko dní dovolenky bude mať nárok, keď sa vráti a hlavne kvôli vytvoreniu rezervy na dovolenku v podvojnom účtovníctve?
    Ďakujem.
    Pri krátení dovolenky berieš do úvahy neodpracované prac. dni, vrátane sviatkov od 1.1.09 do nástupu na materskú /nechce sa mi to prepočítavať/. Ak je to viac ako 100 dní, krátiš o 1/12 ročného nároku.
    Materská sa považuje za odpracovanú dobu.

    Krátenie dovolenky pri PN a nástup na MD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.