Zavrieť

Porady

RZZP SZČO+práca v zahraničí

Ahojte,
prosím Vás, bola som od 1.1.2008 do 20.3.2008 SZČO na Slovensku a potom som až do konca roka pracovala v ČR. Daňové priznanie som podala ako daňový rezident v ČR. Čo mám uviesť ako základ dane v RZZP? V daňovom priznaní bol základ dane počítaný v Kč samozrejme ako celé daňovíé priznanie. Podotýkam ešte, že príjmy zo Slovenskej živnosti som zdanila v ČR a ČR mi za celý rok vyplatila preplatok 855,-Kč.
Ďakujem veľmi pekne za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ako si riešila ZP? Lebo nemôžeš byť poistená v dvoch štátoch.

    aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

    aksas2
    no počas živnosti čiže do 20.3.2008 v SR a potom v ČR, v SR som poistenie odhlásila a nikto nič nenamietal

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    RZZP za rok 2008 musíte podať, tlačivo B, v r. 27 uvediete základ dane zo slovenského DP, riadok 42 - len tá časť, ktorá bola dosiahnutá v podnikaní na Slovensku.

    aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

    aksas2
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    RZZP za rok 2008 musíte podať, tlačivo B, v r. 27 uvediete základ dane zo slovenského DP, riadok 42 - len tá časť, ktorá bola dosiahnutá v podnikaní na Slovensku.
    Ďakujem veľmi pekne už len jeden problémik, že som podávala daňové priznanie v ČR ako daňový rezident, v ktorom som zdanila aj sk príjmy zo zahraničia, mám ten český základ dane, nejak prepočítat na sk koruny resp. eurá?ešte raz velmi ďakujem

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Museli ste predsa podávať aj DP na Slovensku, ak Váš brutto príjem v SR bol vyšší ako 49248 Sk. Je pritom jedno, čí rezident ste boli.

    Ak ste tak neurobili, porušili ste zákon o daniach z príjmov.

    Ak ste DP v SR nepodali, lebo brutto príjem bol nižší ako 49248 Sk, RZZP podať musíte tak či tak, a do r. 27 uvediete nulu.

    aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

    aksas2
    Nebol moj brutto prijem v Sr bol 46.000,-Sk za tych par mesiacov, dakujem za rady velmi mi pomohli, už len technicky dotaz, RZZP za rok 2008 sa vyplna uz v Eurach?ešte raz díky

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nie, vypĺňa sa v Sk, až na konci sú prepočty výsledkov na € ale to uvidíte, keď pozriete do tlačiva.

    RZZP SZČO+práca v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.