Zavrieť

Porady

Nepodarený zamestnanec

Čaute kolegovia, chcem sa Vás opýtať ako mám dať zamestnancovi výpoveď a poodhlasovať ho, keď nám už druhý týždeň neprišiel do práce a má vypnutý mobil. Zamestnaný je od 1.6.2005. Prosím raďte čo najrýchlejšie lebo dnes by som to chcela uzavrieť.
Usporiadat
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Treba ho vyzvať, aby nastúpil do práce - písomne. S tou výpoveďou by som nebola hŕŕ, lebo nevieš či nie je PN /napr. v ústavnom ošetrení/.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Je to ošemetná záležitosť. Nie je jednoduché zbaviť sa takého zamestnanca! Skús sa pozrieť na tieto linky:
http://www.porada.sk/showthread.php?...ht=v%FDpove%EF

http://www.porada.sk/showthread.php?...ht=v%FDpove%EF

http://www.porada.sk/showthread.php?...ht=v%FDpove%EF

http://www.porada.sk/showthread.php?...ht=v%FDpove%EF

Tu sa rozoberali podobné problémy.
Naposledy upravil bea : 26.07.05 at 09:36 Dôvod: doplnenie
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Bol včera povedať, že chce výstup, lenže do roboty nám nechodil od utorka minulého týždňa. Ja by som mu dala výpoveď napr. od dnes a za ten minulý týždeň až do dnes by som mu dala neospravedlnenú absenciu. / akurát mi hovoril šéf, že on si chce zobrať výstup./
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

No a nemá ten zamestnanec "skúšobnú lehotu"?
Ak je v skúšobnej lehote tak vo výpovedi nevidím žiaden problém. Ja by som mu dala výpoveď k napr. 27.7.2005 s tým , že to čo nebol v práci - absencia- bez nároku na mzdu.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Áno ešte je v skúšobnej dobe, tak to by nebol problém. No akurát som bola pri jednej kolegyni v susednej firme a tá mi povedala, aby som mu tú absenciu nedávala, lebo ževraj by už počas nej mal byť odhlášený z poisťovní, že sa to berie ako prerušenie. Lenže ako ja mám vedieť čo on ten celý týžden robí a kde je môže byť v nemocnici, atď. Takže čo ďalej.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
miriza
Čaute kolegovia, chcem sa Vás opýtať ako mám dať zamestnancovi výpoveď a poodhlasovať ho, keď nám už druhý týždeň neprišiel do práce a má vypnutý mobil. Zamestnaný je od 1.6.2005. Prosím raďte čo najrýchlejšie lebo dnes by som to chcela uzavrieť.
predpokladám, že má skúšobnú dobu...a just by som ho odhlásila aj keď neskoro dňom kedy prestal chodiť do roboty...nech si pekne doplatí poistné sám...a do zápočtu by som možno tiež dopísala absencie...ak je srandista on buď aj ty
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mala som prípad, síce nie v skúšobnej dobe. Zamestnanec podal výpoveď, zamestnávateľ využil možnosť podržať si ho ešte 2 mesiace (aby stihol zaučiť nového). Dotyčný už do práce neprišiel, začal pracovať inde. Odhlásili sme ho po uplynutí 2 mesiacov, v zápočtovom liste sme uviedli absenciu.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Prajem všetkým pekný deň, tak toho nepodarenca už konečne ideme vyhodiť. Chcem sa opýtať čo mám urobiť s evidenčným listom dôchodkového zabezpečenia, mám ho dať jemu alebo ho poslať na sociálnu poisťovňu mám taký dojem, že teraz sa pôjde zahlásiť na úrad práce.
0 0
Hanina Hanina

Hanina je offline (nepripojený) Hanina

miriza
Prajem všetkým pekný deň, tak toho nepodarenca už konečne ideme vyhodiť. Chcem sa opýtať čo mám urobiť s evidenčným listom dôchodkového zabezpečenia, mám ho dať jemu alebo ho poslať na sociálnu poisťovňu mám taký dojem, že teraz sa pôjde zahlásiť na úrad práce.
Ja by som mu dala evidenčný list len podpísať a poslala ho na socialnu poisťovňu , kde by som zároveň požiadala o potvrdenie kópie.Istota je istota!
0 0
Pavla P Pavla P

Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

Evid.list nemusi byt dokonca ani podpisany od zamestnanca. Od nas zamestnanec odisiel dohodou, a na druhy den odisiel pracovat do Anglicka takze som mu nestihla dat ani podpisat podklady. Tak som sa na SP pytala, co mam spravit a pani mi povedala, ze to mam odovzdat nepodpisane od zamestnanca. Tak som to tak aj odovzdala.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

ďakujem kočky
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Dobrý deň,


Aj ja mám problém so zamestanacom nastúpil do prac.pomeru 01.07.2005 pred nástupom evid.na úrade práce pracovná zmluva uzatvorená na dobu neurčitú so skušobnou dobou 3 mesiace.
S pracovníkom niesu majiteĺia o začiatku spokojný a chcú ho prepustiť. To by nebol podľamňa problém,lenže 29.07.2005 povedal,že má zaplatenú dovolenku v zahraniči na 10dní a chce na ňu ísť ,majitelia neboli radi a povedali ,že
ich mohol o skutočnosti infor. pred nástupom do prac.pomeru a to bolo všetko a zamestnanec si vlastne svojvolne zostal na dovolenke.Chceme to vyriešiť k spokojnosti oboch strán ale ja neviem ako na dovolenku vlastne nemal nárok .
kedy k akému dátumu a pre aké dôvody dať Výpoveď ,čo s dovolenkou ,kedy odhášku zo soc.poisť.predpokladám,že Zdrav.si porieší sam,čo s Evid.listom DZ
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

V júli pravdepodobne neodpracoval 22 dní, takže na dovolenku nemá nárok. Ja by som dala okamžité zrušenie pracovného pomeru ku dňu, kedy bezdôvodne nenastúpil do práce, alebo k tomu istému dňu rozviazanie PP v skúšobnej dobe. Hneď aj reg. list FO na soc. poisťovňu (ešte dnes!) a ELDZ.
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Zita4
V júli pravdepodobne neodpracoval 22 dní, takže na dovolenku nemá nárok. Ja by som dala okamžité zrušenie pracovného pomeru ku dňu, kedy bezdôvodne nenastúpil do práce, alebo k tomu istému dňu rozviazanie PP v skúšobnej dobe. Hneď aj reg. list FO na soc. poisťovňu (ešte dnes!) a ELDZ.
ano urobíme to tak , má dopracovaný celý mesiac 07/05 zaplatíme mu celý mesiac 07/05 a vlastne od 01.08.05 neprišiel do práce a k vzájomnej spokojnosti mu ukončíme PP a hotovo,len či to bude považovať ten dotyčný ako vzájomú spokojnosť.Musím mať od pracovníka podpísané niečo,že prebral výpoveď ?ja ho odhlásim a on mi to potom spochybní,že o tom nevedel.Zostáva mi iba dúfať,že nebude konfliktný? Našťastie je to náš prvý prípad nepodareného zamestnanca.
0 0
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
Alllena
Musím mať od pracovníka podpísané niečo,že prebral výpoveď ?ja ho odhlásim a on mi to potom spochybní,že o tom nevedel.Zostáva mi iba dúfať,že nebude konfliktný? Našťastie je to náš prvý prípad nepodareného zamestnanca.
Ak s ním chceš okamžite skončiť pracovný pomer, musíš to urobiť písomne, skutkovo vymedziť dôvod tak, aby ho nebolo možné meniť a v ustanovenej lehote doručiť zamestnancovi, inak je takéto skončenie neplatné. Tak hovorí Zákonník práce - pre presné vymedzenie dôvodu pozri paragraf 68
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Alllena
ano urobíme to tak , má dopracovaný celý mesiac 07/05 zaplatíme mu celý mesiac 07/05 a vlastne od 01.08.05 neprišiel do práce a k vzájomnej spokojnosti mu ukončíme PP a hotovo,len či to bude považovať ten dotyčný ako vzájomú spokojnosť.Musím mať od pracovníka podpísané niečo,že prebral výpoveď ?ja ho odhlásim a on mi to potom spochybní,že o tom nevedel.Zostáva mi iba dúfať,že nebude konfliktný? Našťastie je to náš prvý prípad nepodareného zamestnanca.
rozviazanie v skúšobnej dobe dňom kedy prestal dochádzať do roboty...že bude nespokojný je jeho problém...na dovolenku jednoducho nemal nárok...nato mal myslieť pri uzatváraní pracovnej zmluvy
0 0
janka37 janka37

janka37 je offline (nepripojený) janka37

Alllena
Musím mať od pracovníka podpísané niečo,že prebral výpoveď ?ja ho odhlásim a on mi to potom spochybní,že o tom nevedel.
Čo sa týka napísania výpovede, súhlasím s Daranou. Ak by nebol ochotný prísť po ňu osobne a podpísať jej prevzatie, skús mu ju poslať na jeho adresu ako zásielku s doručenkou. Tak budeš mať doklad o tom, že zásielku prevzal.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

janka37
Čo sa týka napísania výpovede, súhlasím s Daranou. Ak by nebol ochotný prísť po ňu osobne a podpísať jej prevzatie, skús mu ju poslať na jeho adresu ako zásielku s doručenkou. Tak budeš mať doklad o tom, že zásielku prevzal.
Keď neprevezme zásielku, môžeš ju považovať za doručenú dňom, kedy ti ju pošta vráti ako nedoručiteľnú. (§ 38 odst. 4 ZP )
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Ak chceme dať zamestnancovi výpoveď. Výpovedná lehota mu začína platiť dňom odoslania listu/doporučene/ alebo dňom jeho prevzatia /resp.vrátenia ako nedoručiteľnú/? Máme zamestnanca na skrátený prac.úväzok a chceme mu dať k 1.9. výpoveď. Keďže na skr.prac.úväzok je výpovedná lehota 15 dni chceme mu to dať podpísať 15.8./čo počítam, že nepodpíše/. Ak v ten deň to pošlem poštou nestačí to? Od 15.8. do 31.8. mu chceme vyplatiť mzdu, ale nechceme aby už prišiel do práce.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

skrateny uvazok je možne vypovedat skor netreba 15 dni... tusim zakonnik prace to pise...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať