Zavrieť

Porady

Nepodarený zamestnanec

Čaute kolegovia, chcem sa Vás opýtať ako mám dať zamestnancovi výpoveď a poodhlasovať ho, keď nám už druhý týždeň neprišiel do práce a má vypnutý mobil. Zamestnaný je od 1.6.2005. Prosím raďte čo najrýchlejšie lebo dnes by som to chcela uzavrieť.
Usporiadat
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Máme zamestnanca na skr.prac.úväzok. Je veľmi problémový, takže rátam, že mi nebude chcieť nič podpísať prievziať atď. 1. ako mám postupovať, keď mi odmietne podpísať evid.list 2. určite sa mi hodí na PN . V zákonníku práce som sa dočítala, že na neho sa nevzťahuje ochranná lehota, čiže ak mu bude doručená výpoveď napr.20.8.m čiže prac.pomer skončí dňa 4.9.. A na marodku sa hodí 21.8.-vyplatím mu PN do 4.9. a je to vybavené? Prosím pomôžte ak môžte.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

To máš zamestnanca na kratší pracovný čas na menej než 20 hodín? A kde si sa dočítala, že sa na neho nevzťahuje ochranná lehota? Ja to v tomto okamihu neviem nájsť. V § 49/7 nie je uvedené, že sa nevzťahuje aj 64/2, tak podľa mňa končí až ukončením PN. Ale ak som niečo prehliadla, tak ma snáď niekto opraví.
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Luba2
To máš zamestnanca na kratší pracovný čas na menej než 20 hodín? A kde si sa dočítala, že sa na neho nevzťahuje ochranná lehota? Ja to v tomto okamihu neviem nájsť. V § 49/7 nie je uvedené, že sa nevzťahuje aj 64/2, tak podľa mňa končí až ukončením PN. Ale ak som niečo prehliadla, tak ma snáď niekto opraví.
Máš pravdu, na neho sa akurát nevzťahuje par.64 odst.1. Takže na PN-ku mu vyplatím tých 10 dní a od 11.dňa mu bude platiť sociálka.Do sociálky zašlem prerušenie /Registračný list/ A aký je ďalší postup? On mi ukončenie PN-ky určite neoznámi. A čo s tým evid.listom ak mi ho odmietne podpísať? Veď predsa nieje na mne, aby som ho teraz po celom Slovensku naháňala a prosila ho, aby bol taký dobrý a podpísal ho. Možno iba maľujem čerta na stenu, ale chcem sa na to pripraviť.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

To prerušenie mu chceš poslať k čomu? K PN-ke? Ale veď len OČR-ku prerušuješ po 10. dni.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Nič neprerušuješ, ako píše Luba2, odhlásiš ho až po ukončení PN a evidenčný list zašleš nepodpísaný.
- teraz som si všimla, že je to pracovný pomer na kratší prac. čas /menej ako 20 hod/ - pracovný pomer končí teda 4.9.2005 a s tým dátumom ho aj odhlásiš.

Oprava: pracovný pomer končí uplynutím posledného dňa ochrannej doby.
Naposledy upravil Pepa : 16.08.05 at 11:28
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Už v tom mám zmätok, myslím nato, čo môže urobiť a zmätkujem.
1. čo ak mi nepodpíše evid.list /zašlem ho na sociálku nepodpísaný s listom, že zamestnanec odmietol podpísať/
2. ku ktorému dňu ho mám teda odhlásiť zo sociálky/ku dňu ukončenia PN-ky/
3. Ak mi ukončenie PN-ky neoznámi /?????/

Body by sa mali asi prehodiť, pretože ak mi neoznámi ukončenie PN-ky, tak mu neviem ani vystaviť evid.list. Aké obdobie sa vlastne vypíše do evid.listu. Obdobie 4.9. alebo ukončenie PN-ky?
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Pracovný pomer končí uplynutím ochrannej doby, teda ukončením PN-ky. Ako si zistíš, kedy ukončil PN, ak nebude chcieť spolupracovať, to ja neviem. Ale veď ešte ani nevieš, či nebude spolupracovať. Počkaj ako to bude pokračovať a potom konaj. /Dokonca aj tú PN-ku si si zatiaľ len vymyslela./
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Lubi, nekončí prac. pomer 4.9.?
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Jankaaa
Už v tom mám zmätok, myslím nato, čo môže urobiť a zmätkujem.
1. čo ak mi nepodpíše evid.list /zašlem ho na sociálku nepodpísaný s listom, že zamestnanec odmietol podpísať/
2. ku ktorému dňu ho mám teda odhlásiť zo sociálky/ku dňu ukončenia PN-ky/
3. Ak mi ukončenie PN-ky neoznámi /?????/

Body by sa mali asi prehodiť, pretože ak mi neoznámi ukončenie PN-ky, tak mu neviem ani vystaviť evid.list. Aké obdobie sa vlastne vypíše do evid.listu. Obdobie 4.9. alebo ukončenie PN-ky?
k bodu 1. poslať nepodpísaný ELDP
k bodu 2. ukončenie pomeru po ukončení PN-ky
k bodu 3. ak neoznámi ukončenie PN-ky sociálka mu nič nezaplatí. Potom určite zašle ukončenie aby dostal peniaze.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Pepa
Lubi, nekončí prac. pomer 4.9.?
Ja som na ziačiatku tiež nad tým zaváhala, ale v zákone v § 49, ods. 7 sa píše, že sa nevzťahuje len 64/1 niektoré písmená, ale o 64/2 písané nie je. Tak si myslím, že píšem správne. Prečo si Ty myslíš naopak?
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Lubi, tak to ho nepoznáš. Už sa nám tou PN-kou vyhrážal. Povedal, že bude rok na PN-ke a nič nepodpíše,neprevezme, napíše na inšpektorát práce atď. Tak preto sa chcem pripraviť, inšpektorátu sa nebojím, ale inak mi môže skomplikovať život.
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Olgica, ďakujem veľmi pekne.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Luba2
Ja som na ziačiatku tiež nad tým zaváhala, ale v zákone v § 49, ods. 7 sa píše, že sa nevzťahuje len 64/1 niektoré písmená, ale o 64/2 písané nie je. Tak si myslím, že píšem správne. Prečo si Ty myslíš naopak?
Áno, máš pravdu - par. 64/2 - ak bola zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výp. lehota mala uplynúť v ochr. dobe, prac. pomer končí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení prac. pomeru netrvá.
Lubi, píšeš správne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať