Zavrieť

Porady

strata dokladov

dobry den,
potrebovala by som radu.... Kazdy mesiac po spracovani DPH zasielame klientovi doklady naspat. Pri poslednom zasielani sa doklady stratili, kurier ich nedokaze najst. Neviete mi prosim poradit, co v danom pripade? Je potrebne tuto stratu oznamit danovemu uradu? Napriklad ak by prisla danova kontrola, nevieme predmetne doklady predlozit.
Dakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Kto bol kurier - zamestnanec (vas, ich?), kurierska firma, len tak niekto, kto mal cestu...?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Dohodnute prepravne podmienky by mali riesit aj taketo situacie, t. j. zodpovednost prepravcu v pripade straty zasielky. Reklamaciu by som odporucala zaslat pisomne a nasledne riesit dalsie pravne kroky.

    K ostatnym otazkam sa zrejme vyjadria skusenejsi.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    koľko to bolo dokladov?

    ak máš učtovníctvo u seba, tak treba kontaktovať dodávateľov, vystavia kopie dokladov.
    Odberateľské faktury problem nie je, teda nemal by byť.
    Banka dá opis bankového vypisu, sice sa obyčajne platí, ale dá sa.

    Jediny problém sú pokladničné doklady, doklady z pošty. Pokiaľ išlo o úhrady v hotovosti, ani tu nie je problem s kopiami.

    Interne doklady - to by tiež nemal byť problém vystaviť znova. Pokiaľ tam nie je niečo úplne špeciálne.

    Čo sa týka daňového úradu, neviem, že by bolo potrebné ich informovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.