Zavrieť

Porady

Kontrola z KŠU v škole

Chcem sa opýtať, kolegyni príde kontrola z KŠU. Mal už niekto z vás takúto kontrolu? Čo kontrolovali? Za odpovede vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Sojka 007 Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, kolegyni príde kontrola z KŠU. Mal už niekto z vás takúto kontrolu? Čo kontrolovali? Za odpovede vopred ďakujem.
    Mala som ja vlani, kontrolovali interné smernice, komplet účtovníctvo, bazírovali na uplatňovaní 502-ky, pri cesťákoch počítali aj dni( či bol preplatené v lehote), kontrolovali, či sme preplácali zálohové faktúry, čerpanie rozpočtu - oprávnenosť vynaložených prostriedkov, proste od A - Z Fšetko, ale poslali dopredu oznámenie, kedy prídu a čo všetko chcú pripraviť. Daj vedieť ako si dopadla, mi sme mali bez závad, nič nenašli všetko bolo OK. ( Nechcela som sa teraz chváliť. )

    Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

    Sojka 007
    Sabadka Pozri príspevok
    Mala som ja vlani, kontrolovali interné smernice, komplet účtovníctvo, bazírovali na uplatňovaní 502-ky, pri cesťákoch počítali aj dni( či bol preplatené v lehote), kontrolovali, či sme preplácali zálohové faktúry, čerpanie rozpočtu - oprávnenosť vynaložených prostriedkov, proste od A - Z Fšetko, ale poslali dopredu oznámenie, kedy prídu a čo všetko chcú pripraviť. Daj vedieť ako si dopadla, mi sme mali bez závad, nič nenašli všetko bolo OK. ( Nechcela som sa teraz chváliť. )
    Ďakujem. Na čom bazírovali pri 502-ke a pri zálohových faktúrach? Ja ich totiž uhrádzam ako riadne faktúry.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Sojka 007 Pozri príspevok
    Ďakujem. Na čom bazírovali pri 502-ke a pri zálohových faktúrach? Ja ich totiž uhrádzam ako riadne faktúry.
    Pri 502-ke, či je dodržiavaš a kontrolovali internú smernicu, a zálohové faktúry ako rozpočtovka nemôžeš uhrádzať, nasčitujú ich a ak od jedného dodávateľa ti presiahne sumu 10.000 (v SK) ročne, údajne to musia nahlasovať Ministerstvu financií. U koleg. na susednej škole to nasčitovávali a zamerali sa hlavne na ŠEVT, u mňa to nekontrolovali až tak prísne, len mi pripomenuli, že zálohovka nemôže byť, takže odvtedy zálohovky (proformafaktúry, predfaktúry a pod. ) ani neuhrádzam. Ja a nestačili im predkontačné listiny, ale aj na každej jednej faktúre musíš mať predkontáciu.
    A ešte som zabudla, na verejné obstarávanie, či máš internú smernicu, čo v nej je a či aj dodržiavaš to čo v nej máš.
    Naposledy upravil Sabadka : 22.06.09 at 07:05

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Sabadka Pozri príspevok
    Pri 502-ke, či je dodržiavaš a kontrolovali internú smernicu, a zálohové faktúry ako rozpočtovka nemôžeš uhrádzať, nasčitujú ich a ak od jedného dodávateľa ti presiahne sumu 10.000 (v SK) ročne, údajne to musia nahlasovať Ministerstvu financií. U koleg. na susednej škole to nasčitovávali a zamerali sa hlavne na ŠEVT, u mňa to nekontrolovali až tak prísne, len mi pripomenuli, že zálohovka nemôže byť, takže odvtedy zálohovky (proformafaktúry, predfaktúry a pod. ) ani neuhrádzam. Ja a nestačili im predkontačné listiny, ale aj na každej jednej faktúre musíš mať predkontáciu.
    A ešte som zabudla, na verejné obstarávanie, či máš internú smernicu, čo v nej je a či aj dodržiavaš to čo v nej máš.
    O tom, že ich nemôžeme uhrádzať viem aj ja, no pri niektorých dodávateľoch to inak nejde. Jednoducho mi nepošlú tovar, kým neuhradím zálohovú faktúru. Takže mám na výber - bude nebude tovar, alebo poruším to, čo zas zrejme vymyslel nejaký imbecil.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    blazonko Pozri príspevok
    O tom, že ich nemôžeme uhrádzať viem aj ja, no pri niektorých dodávateľoch to inak nejde. Jednoducho mi nepošlú tovar, kým neuhradím zálohovú faktúru. Takže mám na výber - bude nebude tovar, alebo poruším to, čo zas zrejme vymyslel nejaký imbecil.

    Áno je to poriadna blbosť a nie jediná, ale čo už, ja zakaždým zavolám do ŠEVTU a poprosím ich o opravu faktúry aby tam nefigurovalo slovko zálohová, uhradím a oni pošlú tlačivá, ináč to nevieš vyriešiť.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    malalulu Pozri príspevok
    Na základe čoho nemôžeme uhrádzať zálohové faktúry?
    Zle položená otázka, na základe čoho môžeš uhradzovať zálohové(preddavkové faktúry) pozri si 523/2004 § 19 ods. 8 a 9. Ak to nemáš splnené nemôžeš uhrádzať zálohové faktúry.

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    malalulu Pozri príspevok
    Na základe čoho nemôžeme uhrádzať zálohové faktúry?
    Zálohové faktúry sa môžu uhrádzať na základe zmluvy.

    Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

    Sojka 007
    No tak dievčatá, práve od nás odišla pani kontrolórka.To boli stresy tieto tri dni to vám poviem. O dva mesiace sa dozvieme výsledky. Proforma faktúry nemáme len na ševt , ale aj na časopisy, to budeme musieť asi riešiť. Problém je, že máme poistenie detí proti krádeži , za ktoré budeme musieť vracať peniaze naspäť. Potom vám poviem viac, keď budem mať zápis z kontroly.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Sojka 007 Pozri príspevok
    No tak dievčatá, práve od nás odišla pani kontrolórka.To boli stresy tieto tri dni to vám poviem. O dva mesiace sa dozvieme výsledky. Proforma faktúry nemáme len na ševt , ale aj na časopisy, to budeme musieť asi riešiť. Problém je, že máme poistenie detí proti krádeži , za ktoré budeme musieť vracať peniaze naspäť. Potom vám poviem viac, keď budem mať zápis z kontroly.

    To asi budete musieť vracať, to ste nemali platiť z rozpočtu, skôr zo ZRPŠ.

    Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

    Sojka 007
    Sabadka Pozri príspevok
    To asi budete musieť vracať, to ste nemali platiť z rozpočtu, skôr zo ZRPŠ.
    Dobré vedieť. Poviem to riaditeľke. Ďakujem .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.