Zavrieť

Porady

RZZP

Ahojte poraďáci, chcem Vás poprosiť o radu.
Aké tlačivo RZZP treba podať, keď v roku 2008 bol:
nezamestnaný vedený na úrade práce a potom bol SZČO. Ako SZČO mal vymeriavací základ 115000,- Sk. Ako vedený na úrade práce mal príjem 16200,- Sk.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ichromekova, nič v zlom, ale prečo pri každej Tvojej otázke založíš novú tému???
    Veď skús pokračovať tu:
    http://www.porada.sk/t109748-rzzp-2008-a.html

    K Tvojej otázke:
    nestačí "potom",...treba presné dátumy, aby sme Ti vedeli povedať či 16200 bolo veľa

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Asi sa fakt nudím.
    9,27 zadaná otázka, 9,28 si sa odhlásila, 9,30 som Ti odpovedala a až doteraz čakám, či doplníš svoju otázku

    Pozrela som si skoro všetky Tebou pridané témy.....a po odpovedi poraďákov si reagovala len fakt asi 5 krát.

    Prepáč, nič v zlom

    abadon je offline (nepripojený) abadon

    abadon
    Rád by som sa opýtal brat robil popri zamestnaní v poisťovni a tam dostal výpoveď k 9.4.2008 medzi časom zmenil zamestnanie a pracuje v druhom podniku. Aké tlačivo mu mám vyplniť? Ďalej sa chcem opýtať v druhom zamestnaní nedostal o výške preddavkov dá sa to vypočítať z výplatných pasiek? ak áno ako? )Dakujem

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    abadon Pozri príspevok
    Rád by som sa opýtal brat robil popri zamestnaní v poisťovni a tam dostal výpoveď k 9.4.2008 medzi časom zmenil zamestnanie a pracuje v druhom podniku. Aké tlačivo mu mám vyplniť? Ďalej sa chcem opýtať v druhom zamestnaní nedostal o výške preddavkov dá sa to vypočítať z výplatných pasiek? ak áno ako? )Dakujem
    Brat robil sprostredkovateľa poistenia a robil si DP sám a prihlásil sa aj do ZP ako SZČO?
    Ak áno, tak použije tlačivo:
    S, SA, SA, SB, alebo tlačivo X, XA, XA, XB

    Musí mať doklad o odvedených preddavkov na ZP od zamestnávateľov, to je podklad a aj príloha k RZZP

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ichromekova Pozri príspevok
    Pardon.
    od 1.1.08 do 30.4.08 bol na úrade práce, od 1.5.08 je SZČO.
    Tlačivo B

    abadon je offline (nepripojený) abadon

    abadon
    Nie pracoval u zamestnávateľa ale robil popritom v poistovni. *Mal iba DIČ nebol ako SZČO. Medzičasom zmenil pracu a takže na úrade práce nebol evidovaný.

    abadon je offline (nepripojený) abadon

    abadon
    Ešte jedna otázka z druhého pracoviska nemá doklad o odvedených preddavkov na ZP. Dá sa to spraviť aj z výplatnných pasiek?
    Vďaka

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    abadon Pozri príspevok
    Nie pracoval u zamestnávateľa ale robil popritom v poistovni. *Mal iba DIČ nebol ako SZČO. Medzičasom zmenil pracu a takže na úrade práce nebol evidovaný.
    Ak mal licenciu na sprostredkovanie, mal byť SZČO a robí z toho SB, ak nemal licenciu robí z toho prijmu list SD.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    abadon Pozri príspevok
    Ešte jedna otázka z druhého pracoviska nemá doklad o odvedených preddavkov na ZP. Dá sa to spraviť aj z výplatnných pasiek?
    Vďaka
    A požiadal o ten doklad? Bez žiadosti zamestnávateľ nemusí doklad vystaviť.

    abadon je offline (nepripojený) abadon

    abadon
    Samozrejme požiadal robi pre českú firmu na Slovensku. Učtovníci tam nevedeli čo mu majú urobiť. Skúsim to ešte vypočítať z výplatných pasiek ale musím nájsť návod ako!!!

    abadon je offline (nepripojený) abadon

    abadon
    Takže odovzdané ak však robí niekto pre poisťovňu na základe DIČ alebo poverenia poisťovňa si vyžaduje papier SB.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.