Zavrieť

Porady

nezaplatil pzp

Zdravím som tu nový,mal by som jednu otázočku.V marci mi rozmlátil chalan auto bez pzp.Tesne pred tým mu vypršalo.Teraz je spis na skp.Šokdu nahlásil v poisťovni čsob telefonicky,čo poisťovni stačí,ale nestačí to skp.Skp mu zaslala papiere o zavinení domov,ale zjavne ich ignoruje.Dá sa v takom prípade dať trestné oznámenie alebo ako by some mali postupovať?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Vítaj medzi nami a cíť sa tu dobre. Otázky máš, len ich treba vždy správne zaradiť. Ale nemusíš sa obávať. Odborníci sa tu nájdu aj na tvoj problém.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...vitaj, mravec..čo je to:...skp, pzp?..možno by som vedela poradiť, len tie skratky...
    ..ak ti chlapík rozbil auto, určite tam bola privolaná polícia,je o tom záznam, ty si si uplatnil škodu v poisťovni, oznámenie ktorej on ignoruje..myslím, že poisťovňa by ti mala škodu vyplatiť a peniaze vymáhať od neho...ak som správne pochopila...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    pepsikova Pozri príspevok
    ...vitaj, mravec..čo je to:...skp, pzp?..možno by som vedela poradiť, len tie skratky...
    ..ak ti chlapík rozbil auto, určite tam bola privolaná polícia,je o tom záznam, ty si si uplatnil škodu v poisťovni, oznámenie ktorej on ignoruje..myslím, že poisťovňa by ti mala škodu vyplatiť a peniaze vymáhať od neho...ak som správne pochopila...
    skp- slovenská kancelária poisťovateľov
    pzp- povinné zmluvné poistenie

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    pepsikova Pozri príspevok
    ...vitaj, mravec..čo je to:...skp, pzp?..možno by som vedela poradiť, len tie skratky...
    ..ak ti chlapík rozbil auto, určite tam bola privolaná polícia,je o tom záznam, ty si si uplatnil škodu v poisťovni, oznámenie ktorej on ignoruje..myslím, že poisťovňa by ti mala škodu vyplatiť a peniaze vymáhať od neho...ak som správne pochopila...
    Nie-poistovňa sama od seba peniaze nevyplatí- nieje dovod , keďže vinník s ńou nemá žiadny poistný vzťah- peniaze vyplatí tá poisťovňa , ktorú určí skp a to z garančného fondu a následne si to vymáha skp súdnou cestou...
    Poisťovňa to vlastne len technicky zrealizuje ale svoje peniaze nevyplatí, ale z garančného fondu...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Polícia sa nemusí volať pri nehode pri ktorej neprišlo k zraneniu, usmrteniu osôb a pri ktorej škoda nepresiahla hranicu 3.990 €. Volá sa len v tom prípade, ak sa účastníci nedohodnú kto je vinník. Takáto škoda sa hradí z PZP (povinné zmluvné poistenie) vinníka. Ak nemá platné PZP, tak z havarijného poistenia, posledný prípad je, že sa škoda vymáha občiansko právnym konaním.


    a ešte link:

    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=285

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    ekopo Pozri príspevok
    Polícia sa nemusí volať pri nehode pri ktorej neprišlo k zraneniu, usmrteniu osôb a pri ktorej škoda nepresiahla hranicu 3.990 €. Volá sa len v tom prípade, ak sa účastníci nedohodnú kto je vinník. Takáto škoda sa hradí z PZP (povinné zmluvné poistenie) vinníka. Ak nemá platné PZP, tak z havarijného poistenia, posledný prípad je, že sa škoda vymáha občiansko právnym konaním.
    Ak nemá pzp vinnik tak škoda sa vypláca z garančného fondu skp...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ak nemá pzp vinnik tak škoda sa vypláca z garančného fondu skp...
    Skús si dať opraviť poškodené auto a následne ho vyzdvihnúť bez zaplatenia (aj keby to malo byť z fondu skp...)

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    ekopo Pozri príspevok
    Skús si dať opraviť poškodené auto a následne ho vyzdvihnúť bez zaplatenia (aj keby to malo byť z fondu skp...)
    ekopo- ale však bežne sa to tak robí- dáš si opraviť auto, zaplatí sa to z garančného fondu a ideš domov-akurát teraz to riešim, mám 1 taký prípad teraz ...
    však to nieje bez zaplatenia-zaplatí to fond skp...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    ekopo- ale však bežne sa to tak robí- dáš si opraviť auto, zaplatí sa to z garančného fondu a ideš domov-akurát teraz to riešim, mám 1 taký prípad teraz ...
    však to nieje bez zaplatenia-zaplatí to fond skp...
    ide o to že kedy je zaplatené.....auto dostanem až po zaplatení a o to ide
    (osobná skúsenosť)
    Problem 1 je že teraz polícia nepríde k hociakej havarke.Male havarky nazívaju škodové udalosti a nedávuju ani pokutu,preto maju super štatistiky odkedy sa zaviedla 50 v meste.Problem 2 je že on to nahlásil poisťovni že bol vinník,ale skp chce ešte raz jeho priznanie k nehode.Na ktore on teraz kašle.Aby sa vám nestalo to čo mne,tak si stále pýtajte šek o zaplatení pzp ktorý má mať pri sebe,ak nie volajte políciu a trvajte na tom.Ja som to neurobil,a teraz mam problemy.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    mravec2006 Pozri príspevok
    Problem 1 je že teraz polícia nepríde k hociakej havarke.Male havarky nazívaju škodové udalosti a nedávuju ani pokutu,preto maju super štatistiky odkedy sa zaviedla 50 v meste.Problem 2 je že on to nahlásil poisťovni že bol vinník,ale skp chce ešte raz jeho priznanie k nehode.Na ktore on teraz kašle.Aby sa vám nestalo to čo mne,tak si stále pýtajte šek o zaplatení pzp ktorý má mať pri sebe,ak nie volajte políciu a trvajte na tom.Ja som to neurobil,a teraz mam problemy.
    To máš pravdu, ja som na konferencii pred účinnosťou nového zákona vravel, že s tým bude problém a je to tu- policajti fakt prídu len nad uvedenú škodu- a mnohí vinníci zatajujú, že nejaká nehoda bola- chlapík čaká v poist. na vinníka a jeho nikde-volá mu a vinník mu s kludom angličana na drzovku povie-" však my sme spolu žiadnu nehodu nemali"
    Treba si pri nehode aspoň vypísať záznam o nehode a dať to vinníkovi podpísať...-je na to medzinárodné tlačivo...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    ekopo Pozri príspevok
    ide o to že kedy je zaplatené.....auto dostanem až po zaplatení a o to ide
    (osobná skúsenosť)
    ekopo,však samozrejme, že ti nikto auto nedá pred zaplatením, ale neboj sa , skp to vyplatí dopredu a až následne si to vymáhajú od vinníka...
    Poslali mu tlačivo kde si ma priznať vinu,ale nič.Neviete či by sa dalo ho navštíviť s policajtmi,aby spísali neaký dodatkový zápis.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    mravec2006 Pozri príspevok
    Poslali mu tlačivo kde si ma priznať vinu,ale nič.Neviete či by sa dalo ho navštíviť s policajtmi,aby spísali neaký dodatkový zápis.
    S policajtami asi nie- to už nič nedokážu,skor s nejakými tvrdými chlapcami...

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...mravec a ty si k tej nehode políciu nevolal?..ak áno, mali by mať záznam, ak nie, to už bude smola...
    ved to,oni nechodia ku každej nehode aby mali lepšie štatistky,idem to riešiť cez svedkov a ich svedectvom u notára,možno to bude stačiť na skp,dám vedieť ako som dopadol.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.