Zavrieť

Porady

Sankcne opatrenie

Dobry den,

Uz som sa to tu raz pytal, ale kedze uz zacinam pochybovat aj o tom ako sa volam (moj byvaly zamestnavatel to asi vie lepsie ako ja) tak este raz a s obrazkami ako pre deti. Skuste sa na ne mrknut, vsimnut si datumy a vyjadrit svoj nazor ci zamestnavatel postupoval v sulade so zakonom

dakujem za kazdy nazor,
b.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bjanko je offline (nepripojený) bjanko

    bjanko
    nikto nic?
    to len ja sam si myslim ze na druhom obrazku moze byt napisane s ucinnostou od: 18. maja ? (najskor) ci sa mylim?

    b.

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    V tomto sa síce veľmi dobre nevyznám, no podľa mňa závisí od toho, kedy k porušeniu pracovnej disciplíny došlo. Ak pred 1. májom, tak je to podľa mňa v poriadku. Záznam sa totiž nemusí vyhotoviť ihneď po zistení porušenia, rovnako ako aj sankcie sú na zamestnávateľovi.

    bjanko je offline (nepripojený) bjanko

    bjanko
    Takze tento pripad mal zaujimave pokracovanie o ktore sa tu chcem s vami podelit. Napisal som list mojmu exzamestnavatelovi kde sa pytam na konkretny pravny predpis ktory umoznuje rozhodnutie o zmene platu so spatnou ucinnostou. Dostal som takuto odpoved:

    cize zasa som sa nic konkretne nedozvedel. Neviem co sa stalo ale o niekolko
    dni neskor mi prisiel druhy list:



    bez akehokolvek vysvetlenia a ospravedlnenia.
    uz neviem co si mam mysliet ked niekto posle dve rozne reakcie na tu istu otazku
    co si myslite vy?

    Anežob je offline (nepripojený) Anežob

    Anežob
    Vo všeobecnosti v pracovno-právnych veciach zamestnávatelia veľmi často porušujú predpisy. Preto by som odporúčala každému zamestnancovi, aby bol ostražitý a kontroloval si každý detail všetkých pracovných dokumentov a samozrejme aj výpočet mzdy.

    Moja skúsenosť :
    Zamestnávateľ ma prepustil pri organizačných zmenách. Odstupné dvojmesačné som dostala ale zabudol mi doplatiť prémie, ktoré sme dostávali až po ukončení štvrťroka. Alikvotne som mala mať vyplatené za dva mesiace. Okrem toto sa vyplácalo niečo aj zo sociálneho fondu a z odborov, samozrejme na mňa sa aj v týchto prípadoch zabudlo. Keď som sa sťažovala nepochodila som, musela som napísať na riaditeľstvo, aby to prešetrili. Až tam bolo zistené, že moje požiadavky sú oprávené a po týchto naťahovačkách som sa dopracovala k svojím peniazom.
    Aj u nového zamestnávateľa mám zlé skúsenosti. Napr. chyby v pracovnej zmluve - skomolené priezvisko zlá adresa, zlý výpočet mzdy.
    Sú to veľmi nepríjemné veci, ale treba nabrať odvahu a svoje požiadavky si treba uplatniť aj napriek všetkému. Argumenty zamestnávateľa sú skoro vždy trápne a na ospravedlnenie nečakajte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.