Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku po RD

Chcem Vás poprosiť o radu. Zamestnankyňa sa mi vracia po RD 29.6.2009. Nevyčerpanú dovolenku má 5 dní z roku 2006 na ktorú má nárok, to je mi jasné. No ide na výberové konanie a ak uspeje, tak jej pracovný pomer sa bude končiť v mesiaci júl 2009. Bude mať nárok na nejakú dovolenku? /okrem tej 5 dní/. Ak by pracovala do 31.12.2009 aký bude mať nárok? /výmera - učiteľka 45 dní na rok/.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Majka28 Pozri príspevok
    Chcem Vás poprosiť o radu. Zamestnankyňa sa mi vracia po RD 29.6.2009. Nevyčerpanú dovolenku má 5 dní z roku 2006 na ktorú má nárok, to je mi jasné. No ide na výberové konanie a ak uspeje, tak jej pracovný pomer sa bude končiť v mesiaci júl 2009. Bude mať nárok na nejakú dovolenku? /okrem tej 5 dní/. Ak by pracovala do 31.12.2009 aký bude mať nárok? /výmera - učiteľka 45 dní na rok/.
    uve´d prosím obdobie čerpania materskej a rodičovskej dovolenky, príp. aj obdobie PN, pred nástupom na materskú.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Majka28 Pozri príspevok
    Chcem Vás poprosiť o radu. Zamestnankyňa sa mi vracia po RD 29.6.2009. Nevyčerpanú dovolenku má 5 dní z roku 2006 na ktorú má nárok, to je mi jasné. No ide na výberové konanie a ak uspeje, tak jej pracovný pomer sa bude končiť v mesiaci júl 2009. Bude mať nárok na nejakú dovolenku? /okrem tej 5 dní/. Ak by pracovala do 31.12.2009 aký bude mať nárok? /výmera - učiteľka 45 dní na rok/.
    ak bude mať od 30.6.09 do ukončenia PP odpracovaných (fakticky, alebo čerpaná dov...) aspon 21dní, tak jej vznikne nárok na 1/12-tinu z celoroč.nároku (dovolneku za odpracované dni)

    Ak by robila do 31.12.09, takže je predpoklad, že odpracuje aspon 60dní. V takom prípade bude mať nárok na dovolenku za kal.rok = 45dní, ktorá sa kráti o neodpracované dni. Za prvých 100dní o 1/12-tinu, a za každých dalších celých 21neodpr.dní o dalšiu 1/12-tinu. Dni RD sa považujú samozjrejme za neodpracované, tak isto ako dni PN, očr, nepl.volna. Soboty a nedele sa samozrejme nerátajú.
    Naposledy upravil brčko : 23.06.09 at 19:39

    Nárok na dovolenku po RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.