Zavrieť

Porady

Oneskorené bločky

Dobrý deň,
chcem sa opýtať: šoféri mi až teraz dali bločky z el.pokladne o nákupe materiálu s dátumom 15.4.2009. Môžem si DPH odpočítať teraz v máji, keďže sme mesačný platcovia alebo musím podať dodatočné DP? Podľa mňa môžem uplatniť právo na odpočít.DPH aj teraz(§51 odst.2),len neviem ako to mám zaúčtovať s nejakým májovým dátumom napr.29.5.09? Je to tak správne?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    m§žeš, od 1.4. platí novela zákona o DPH, kde je aj táto možnosť neskoršieho odpočtu ( max. do konca kal. roka )

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    Ďakujem, len mi nie je jasné ako mám tie bločky zaúčtovať do účt. denníka. Môžem ich dať teraz napr. 29.5.09 hoci na doklade je dátum 15.4.09? Aby sa mi to do evidencie dph zobrazilo v máji.
    Ďakujem

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    môže byť aj tak ako píše janaGT, ale môžeš bloček zaúčtovať do PD aj do 4/09 ak to nemáš ešte založené a očíslované a do DPH dať v 5/09 tak, že prepíšeš pri zaúčtovávaní datum zápisu do DPH napr. na 24.5.09.

    evika je offline (nepripojený) evika

    evika
    Chcela by som sa opýtať na opačný prípad.Keď omylom zaúčtujem júnový bloček do mája.Bude to veľká chyba ako doteraz.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    evika Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať na opačný prípad.Keď omylom zaúčtujem júnový bloček do mája.Bude to veľká chyba ako doteraz.
    asi áno, musíš zaúčtovať najskôr v zdaňovacom období z bločka, skôr nie!

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    evika Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať na opačný prípad.Keď omylom zaúčtujem júnový bloček do mája.Bude to veľká chyba ako doteraz.
    Tu je to chyba, lebo neprebehlo dodanie v 05/09.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.