Zavrieť

Porady

Intrastat - registracia + DPH

Dobry den,

som tu prvykrat a mam pocit, ze by ste mi vedeli poradit.
Nasa mala obchodna firma dostala rozne informacie od viacerych uctovnikov/danovych poradcov, ci uz slovenskych alebo zahranicnych a nevieme si vybrat tu spravnu .

Opisem obchodny pripad, ktory sa uskutocnil teraz v juni:

- rakusky dodavatel nam dodal tovar. Poslal nam fakturu s rakuskym UID, s rakuskou DPH 10%,
- nasa slovenska firma, ktora je registrovana pre DPH na Slovensku a aj v Rakusku poslala tovar rakuskemu zakaznikovi (ktory je platcom rakuskej DPH). Vystavili sme fakturu, kde sme uviedli zakaznikovo VAT cislo, nase rakuske VAT cislo a uviedli sme rakusku DPH 10%,
- povod tovaru je Slovensko a Cechy (neviem, ci je to dolezite).


Podla slovenskeho Intrastatu sme v mesiaci jun prekrocili prah oslobodenia pri dovoze aj vyvoze.

Moja otazky su dve:

- kde sa treba prihlasit pre Intrastat statistiku? Na Slovensku alebo v Rakusku? Kedze sme slovensky subjekt, predpokladam, ze na Slovensku.
- co si myslite o realizacii horeuvedeneho obchodneho pripadu? Postupovali sme spravne? Obchodovat prave zaciname, do buducna bude takychto pripadov velke mnozstvo a preto by som sa chcela uistit, ze je vsetko OK.


dakujem Vam za radu, Vas cas a ochotu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Ja si myslím, že na Intrastat sa musíte prihlásiť na Slovensku a aj ten horeuvedený prípad sa mi vidí správny.

    Intrastat - registracia + DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.