Zavrieť

Porady

strata DP 2008

Dobry den,mam problem a potrebujem surne radu,kedze treba podat do konca juna 09 rocne zuctovanie do ZP-je jeho sucastou aj vypis z Dp za min.rok.Je mozne sa nejakym sposobom dopatrat dodatocne k DP za 2008-kedze poslednu stranu nemam/strata pri stahovani/ .DP mi robil ekonom-v priebehu min.roka som bola 10mesiacov SZCO+2x TPP+dohoda o vykonani prace+UP-poradTe mi prosim..dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    skoda2 Pozri príspevok
    Dobry den,mam problem a potrebujem surne radu,kedze treba podat do konca juna 09 rocne zuctovanie do ZP-je jeho sucastou aj vypis z Dp za min.rok.Je mozne sa nejakym sposobom dopatrat dodatocne k DP za 2008-kedze poslednu stranu nemam/strata pri stahovani/ .DP mi robil ekonom-v priebehu min.roka som bola 10mesiacov SZCO+2x TPP+dohoda o vykonani prace+UP-poradTe mi prosim..dakujem
    Kopiu DP ti vystavia na DU - poplatok za jednu stranu 1,5€ - dá sa dohodnúť so správkyňou dane, že si prinesieš čisté tlačivo a opíšeš si údaje z toho, čo si odovzdal.
    K RZZP potrebuješ ešte DOklad o výške príjmu a zaplatených preddavkoch od zamestnávateľov, nedá sa použiť potvrdenie, ktoré si prikladal k DP.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Doklad o prijme od zamestnavatelov si mal ziadat este v maji. Ak si tak neurobil, urob co najskor, tlacivo "ziadost" najdes na www.rzzp.sk.

    Odporucam do 30.6.2009 podat RZZP z udajov, ktore mas k dispozicii a po 1.7.2009 podat dodatocne RZZP aj so zohladnenim prijmov zo zamestnania (v pripade, ak by si tieto doklady do 30.6.2009 nemal).

    skoda2 je offline (nepripojený) skoda2

    skoda2
    Vyborne dakujem,pretoze telefonicky sa mi neda s DU spojit-nestiham..Dakujem a pekny vecer

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    skoda2 Pozri príspevok
    Vyborne dakujem,pretoze telefonicky sa mi neda s DU spojit-nestiham..Dakujem a pekny vecer
    telefonicky ti nikto žiadne udaje z DP neposkytne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    skoda2 Pozri príspevok
    nie tak som to myslela:-) ale spojit sa s DU hodinu pred koncom ich prac.doby
    Na našom DU by si najbližšie pochodila až v pondelok - stránkové dni sú len v pondelok a stredu.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    skoda2 Pozri príspevok
    Dobry den,mam problem a potrebujem surne radu,kedze treba podat do konca juna 09 rocne zuctovanie do ZP-je jeho sucastou aj vypis z Dp za min.rok.Je mozne sa nejakym sposobom dopatrat dodatocne k DP za 2008-kedze poslednu stranu nemam/strata pri stahovani/ .DP mi robil ekonom-v priebehu min.roka som bola 10mesiacov SZCO+2x TPP+dohoda o vykonani prace+UP-poradTe mi prosim..dakujem
    Toto som našla na TRENDE a podľa tohto nie je povinné prikladať daňové priznanie

    Prílohy k formulárom
    Pri podávaní tlačiva ročného zúčtovania odporúčajú zdravotné poisťovne k nemu priložiť aj potvrdenia a doklady, ktoré potvrdzujú status poistenca v priebehu roka, ako aj výšku jeho príjmov. Súčasťou ročného zúčtovania by mali byť tieto prílohy:

    * Potvrdenie o príjmoch a zaplatených preddavkoch na zdravotné poistenie za r. 2008 (ak si zúčtovanie typu A, S s prílohou SA a X s prílohou XA robí zamestnanec sám)
    * Daňové priznanie za rok 2008 (nie je povinné)
    * Doklad zo Sociálnej poisťovne o účasti na nemocenskom poistení a poberaní dávok nemocenského poistenia, o priznaní starobného alebo invalidného dôchodku, príp. doklad potvrdzujúci zmenenú pracovnú schopnosť
    * Doklad z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR o poberaní rodičovského príspevku, príp. doklad potvrdzujúci zmenenú pracovnú schopnosť
    * Potvrdenie o návšteve školy
    * Doklady súvisiace so začiatkom, s prerušením a ukončením podnikateľskej činnosti
    * Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov za rok 2008
    * Odpis z ročného zúčtovania (predkladajú osoby, ktoré sa stali poistencami zdravotnej poisťovne od 1. januára 2009).

    PRAMEŇ: Dôvera zdravotná poisťovňa, a.s.

    Podnikatelia a živnostníci, ktorí sa považujú za samostne zárobkovo činné osoby nemusia ale k ročnému zúčtovaniu prikladať originál daňového priznania. Údaje z neho priamo vypisujú do formulára a tie si môže zdravotná poisťovňa spätne overiť u správcu dane.

    Ak predkladá ročné zúčtovanie zamestnanec sám za seba, poisťovne nevyžadujú, aby predkladal napríklad žiadosť o vykonanie zúčtovania alebo doklad o výške príjmu a o preddavkoch na poistné za rok 2008, pretože ročné zúčtovanie typu A, S s prílohou SA a X s prílohou XA robí zamestnávateľ.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    babi2, neriešime povinnosť prikladať DP k RZZP, ale odkial vziať podklady k vyplneniu RZZP, ak kopiu DP doma nemá ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.