Zavrieť

Porady

RZZP

Prosím,prosím poraďte mi niekto, som nováčik, potrebujem sa uistiť či som správne pochopila a vyplnila niektoré údaje v RZZP. Mám klienta, ktorý je zamestnanec aj SZČO po celý rok 2008, t.j. tlačivo S,SA,SB. Príjem SZČO bol prevažne z nájmov, takže vyšiel vymer.základ 0. Neviem či som správne urobila, ak som vyplnila oddiel II v liste SB každý mesiac dni a minim.základ,t.j. dalo mi 366 dní a min.základ 97,000,- z čoho sa mi vypočítalo 14% poistné. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    elmajka Pozri príspevok
    Prosím,prosím poraďte mi niekto, som nováčik, potrebujem sa uistiť či som správne pochopila a vyplnila niektoré údaje v RZZP. Mám klienta, ktorý je zamestnanec aj SZČO po celý rok 2008, t.j. tlačivo S,SA,SB. Príjem SZČO bol prevažne z nájmov, takže vyšiel vymer.základ 0. Neviem či som správne urobila, ak som vyplnila oddiel II v liste SB každý mesiac dni a minim.základ,t.j. dalo mi 366 dní a min.základ 97,000,- z čoho sa mi vypočítalo 14% poistné. Ďakujem
    Ak je SZČO zároveň aj zamestnancom tak sa v oddiely II. na liste SD nevyplňujú ani dni, ani min. vymeriavací základ.

    elmajka je offline (nepripojený) elmajka

    elmajka
    ale ja som vyplnila list SB /nie SD/ urobola som to nesprávne? Ak by som v liste SB oddiel II nevyplnila, z čoho mi vypočíta poistné? Asi tomu moc nerozumiem. Prosím pomôž. Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    elmajka Pozri príspevok
    ale ja som vyplnila list SB /nie SD/ urobola som to nesprávne? Ak by som v liste SB oddiel II nevyplnila, z čoho mi vypočíta poistné? Asi tomu moc nerozumiem. Prosím pomôž. Ďakujem
    Z vymer. základu zo živnosti. Ak bol 0, neplatí žiadne poistenie /uvádza sa však nie 0 ale výška straty/
    Pri súbehu zamestnania a podnikania nemusí SZČO platiť odvody z minima.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ten oddiel II. by sa vypĺňal, ale ak je súbeh zamestnania a SZČO počas celého roka, tak aj v dňoch a aj vo vymeriavacom základe SZČO bude 0. Treba poriadne prečítať text nad tabuľkou - "Dni obdobia, kedy poistenec NEBOL zamestnancom... a také dni vlastne nie sú.

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    tacasina Pozri príspevok
    Ak je SZČO zároveň aj zamestnancom tak sa v oddiely II. na liste SD nevyplňujú ani dni, ani min. vymeriavací základ.
    Prepáč, malo byť SB...urobila som preklep

    elmajka je offline (nepripojený) elmajka

    elmajka
    Takže ak som správne pochopila, nebude platiť ani preddavky na riadok B46 oddiel IV tlačiva SB bude 0. Správne? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.