Zavrieť

Porady

Havarijná služba_SVB

Dobry den,

poprosim o radu: dnes rano sme mali havarijnu situaciu s vodou - susedia nam prisli oznamit, ze ich vytapame z kupelne. Isla som sa predsednickou SVB, nech mi da cislo na havarijnu sluzbu. Ta mi ale oznamila, ze ziadnu zmluvu s nikym nemame, a ze si mam zohnat nejakeho vodara!??? Nejakeho sme teda zohnali, prisiel a zhodnotil, ze bude asi prasknuta odpadova gulicka ( ak som to spravne nazvala ). Budeme vraj musiet sekat a vymenit gulicku, alebo ak to nebude tato zavada, tak je to v prasknutej rurke a budeme musiet sekat viac Pytam sa teda, ak by sme aj mali nejaku zmluvu s havarijnou sluzbou a oni zhodnotia, ze to bude "gulicka", je oprava na nas ucet? Patri to medzi spolocne zariadenia, alebo je to vlastnictvo bytu a musime si to uhradit??? Viem, ze pokial by to bolo v rurkach, tak to uz patri medzi spolocne vlastnictvo...

Vdaka za radu, Tana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Vsetky privody v byte od hlavnych stupacich potrubi v sachte su sucastou bytu, teda opravy idu, alebo by mali ist na naklady vlastnika bytu. Zalezi vsak na dohode v bytovom dome, co si ako rozhodnu o tychto opravach. My napriklad opravy zanesenia privodu k vodomeru a teda znizenie prietoku vody do bytu davame na naklady fondu oprav, pretoze za to vlastnik bytu nemoze.

    Ta_tiana je offline (nepripojený) Ta_tiana

    Ta_tiana
    Takze vsetko je to na dohode vlastnikov...nevies mi prosim este poradit nejaky zakon, kde sa blizsie specifikuje, co je spolocnym vlastnictvom a co nie? Vdaka, T.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Niektore veci su definovane priamo v zakone 182/1993, niektore veci vyplyvaju z povahy a logiky veci v ramci stavebnej sustavy bytoveho domu a bytu a z pravneho poriadku. Niektore opravy v byte definoval aj OZ, avsak iba pre najomne byty. Pre bytove domy v sprave, alebo spolocenstve je to hodne o vzajomnej dohode.

    Havarijná služba_SVB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.