Zavrieť

Porady

Hypoteka_co pri neschopnosti splacat?

Dobry den,

chcem sa opytat, co sa vsetko udeje, pokial klient banky nemoze splacat hypoteku, ktoru cerpal na kupu nehnutelnosti a na tuto ma zalozne pravo banka? Moze nasledovat aj exekucia, alebo banka vyhlasi konkurz na predaj bytu? proste aky je postup v takejto situacii a ake su moznosti? Co vsetko hrozi dlznikovi? proste niekedy ma chyti taka mensia panika, ze keby doslo k takejto situacii, tak ako vlastne riesit a ake su moznosti? viem, ze byt by sa dal predat...ale aj tak...a este som tu citala, ze pokial je trvaly pobyt este hlaseny u rodicov a este nie v novom byte, tak mozu siahnut aj na majetok rodicov?????? vdaka za info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Ta_tiana Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcem sa opytat, co sa vsetko udeje, pokial klient banky nemoze splacat hypoteku, ktoru cerpal na kupu nehnutelnosti a na tuto ma zalozne pravo banka? Moze nasledovat aj exekucia, alebo banka vyhlasi konkurz na predaj bytu? proste aky je postup v takejto situacii a ake su moznosti? Co vsetko hrozi dlznikovi? proste niekedy ma chyti taka mensia panika, ze keby doslo k takejto situacii, tak ako vlastne riesit a ake su moznosti? viem, ze byt by sa dal predat...ale aj tak...a este som tu citala, ze pokial je trvaly pobyt este hlaseny u rodicov a este nie v novom byte, tak mozu siahnut aj na majetok rodicov?????? vdaka za info
    Ahoj áno banka može ako exekuovať, tak pristúpiť k predaju nehnuteľnosti...Na majetok rodičov by nemali siahnuť, sú to osoby ktoré s tým nemajú nič spoločné( samozrejme ak niesú ručitelia, alebo nieje založený ich majetok)
    Inak banky deklarovali že keď sa niekto dostane do problemov s platením, ako oni vyjdu v ústrety, zmenia splátkový kalendár, povolia odklad splácania, ale nič z tohto nepraktizujú-poznám 3 ľudí, ktorí sa dostali trošku do probléov finančných a žiadali aspoň o 2-mesačný odklad splátok a nedosiahli nič, takže to banky len predstierajú, že sú ochotné sa dohodnúť...

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ahoj áno banka može ako exekuovať, tak pristúpiť k predaju nehnuteľnosti...Na majetok rodičov by nemali siahnuť, sú to osoby ktoré s tým nemajú nič spoločné( samozrejme ak niesú ručitelia, alebo nieje založený ich majetok)
    Inak banky deklarovali že keď sa niekto dostane do problemov s platením, ako oni vyjdu v ústrety, zmenia splátkový kalendár, povolia odklad splácania, ale nič z tohto nepraktizujú-poznám 3 ľudí, ktorí sa dostali trošku do probléov finančných a žiadali aspoň o 2-mesačný odklad splátok a nedosiahli nič, takže to banky len predstierajú, že sú ochotné sa dohodnúť...
    Vidíš...tak sú to predsa len sľuby. Nepoznám nikoho, kto to teraz v tomto krízovom období zažil. A očakával som, že predsa len banke je jednoduchšie podstúpiť zmenu splát. kalendára alebo odklad splátok - keďže ceny išli aj tak dolu a je možné, že exekúciou nevyriešia záväzok klienta.
    Možno by stálo za úvahu opýtať sa priamo pána Fica...ten sľuboval, že ľudia, ktorí sa dostanú pôsobením do krízy neprídu o svoje domovy.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    machinak Pozri príspevok
    Vidíš...tak sú to predsa len sľuby. Nepoznám nikoho, kto to teraz v tomto krízovom období zažil. A očakával som, že predsa len banke je jednoduchšie podstúpiť zmenu splát. kalendára alebo odklad splátok - keďže ceny išli aj tak dolu a je možné, že exekúciou nevyriešia záväzok klienta.
    Možno by stálo za úvahu opýtať sa priamo pána Fica...ten sľuboval, že ľudia, ktorí sa dostanú pôsobením do krízy neprídu o svoje domovy.
    Mńa to zaujalo preto, lebo som čítal ako oni ľuďom pomožu vyriešiť ich dočasne ťažkú situáciu, ale to sú fakt len reči- odklad splátky ti nepovolia...

    Ta_tiana je offline (nepripojený) Ta_tiana

    Ta_tiana
    Ja osobne mam znamu, ktora si brala uver z VUB na dom. 2 roky splacali a potom sa jej muz zranil a ostala dlhodobo PN. Ona sama uz nevladala tahat uver aj domacnost, tak poziadala danu banku o odklad, alebo proste nejaku dohodu. No a mila banka jej oznamila, ze jej 20tis splatku, mozu znizi o 1200 Sk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! takze nakoniec manzelia dom predali, vyplatili dlzobu u banky a byvaju v 2i byte. Takze ja veeeeelmi pochybujem, ze sa da s bankami dohodnut. odpustia vam jedine istinu, aj to na urcity cas. my mame napr. splatku 12tis a z toho su len 9tis uroky!!!!!! preto ma zaujimalo, ze co sa da robit okrem predaja nehnutelnosti.

    Hypoteka_co pri neschopnosti splacat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.