Zavrieť

Porady

termín na podanie DP k DPH

Dobrý večer,
prosím vás, keď je termín na DP k DPH 25.4.2009 t.j.sobota, na portále DU je napísané 27.4.2009 a DP som poslala poštou 27.4.2009, je to správne? Kde by som to našla. V 511 som to nenašla ani v 222. Alebo zle hľadám?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    potvrdenim o podani danoveho priznania je podaci listok z posty... to znamena, ze treba posielat doporucene a razitko s datumom musi byt dobre vidno...

    uz som takto vyriesila dve pokuty za neskore podanie... zrejme na obalke v kt. im to prislo mali iny datum, tak ocakavali uspech s pokutou, no ja som mala na podacom listku spravny datum, tak pokutu zrusili...

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Milé dámy, veľmi ste ma potešili. Prišli rozhodnutia na tri firmy.
    Idem si dať najskôr deci červeného (samozrejme na vaše zdravie) a potom sa uvidí. Ešte raz srdečná vďaka.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    IvetaH Pozri príspevok
    Milé dámy, veľmi ste ma potešili. Prišli rozhodnutia na tri firmy.
    Idem si dať najskôr deci červeného (samozrejme na vaše zdravie) a potom sa uvidí. Ešte raz srdečná vďaka.
    Aké rozhodnutia?... že to bolo neskoro?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    511/1992 v zn. n.p.


    § 13 Lehoty


    4/ Ak koniec lehoty pripadne na sobotu, nedeľu alebo deň pracovného pokoja, posledným dňom lehoty je najbližší nasledujúci pracovný deň.

    5/ Lehota je zachovaná, ak je v posledný deň lehoty vykonaný úkon u správcu dane alebo podanie odovzdané na poštovú prepravu prostredníctvom poštového podniku (ďalej len "pošta") alebo prijaté elektronickými prostriedkami a podpísané zaručeným elektronickým podpisom alebo urobené v súlade s dohodou podľa § 20 ods. 8 na adresu elektronickej podateľne spoločnej pre daňové úrady alebo na adresu elektronickej podateľne spoločnej pre colné úrady, alebo na adresu elektronickej podateľne správcu dane, ktorým je obec. Rovnako je lehota zachovaná, ak najneskôr v piaty pracovný deň je podanie urobené v súlade s § 20 ods. 4.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    K odvolaniu prilož kópiu podacieho lístka, originál nepusť z ruky (maximálne k nahliadnutiu, ak budú túžiť).

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Lotarka Pozri príspevok
    Nedá mi neopýtať sa:

    Ako je to v takých prípadoch s úhradou daňovej povinnosti?
    lehota je rovnaká

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Lotarka Pozri príspevok
    Nedá mi neopýtať sa:

    Ako je to v takých prípadoch s úhradou daňovej povinnosti?

    § 78
    Daňové priznanie a splatnosť vlastnej daňovej povinnosti
    (1) Platiteľ je povinný do 25 dní po skončení zdaňovacieho obdobia podať daňové priznanie a v tej istej lehote zaplatiť vlastnú daňovú povinnosť. Platiteľ registrovaný podľa § 5 a 6 nie je povinný podať daňové priznanie, ak mu nevznikla v zdaňovacom období daňová povinnosť alebo právo na odpočítanie dane, s výnimkou platiteľa, ktorý je povinný platiť preddavok na daň podľa § 78a,a s výnimkou platiteľa, ktorý v zdaňovacom období dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 alebo podľa § 47 alebo dodal tovar podľa § 45.

    a následne ideš na § 13 (Zákon o správe daní)

    § 13 Lehoty


    4/ Ak koniec lehoty pripadne na sobotu, nedeľu alebo deň pracovného pokoja, posledným dňom lehoty je najbližší nasledujúci pracovný deň.

    5/ Lehota je zachovaná, ak je v posledný deň lehoty vykonaný úkon u správcu dane alebo podanie odovzdané na poštovú prepravu prostredníctvom poštového podniku (ďalej len "pošta") alebo prijaté elektronickými prostriedkami a podpísané zaručeným elektronickým podpisom alebo urobené v súlade s dohodou podľa § 20 ods. 8 na adresu elektronickej podateľne spoločnej pre daňové úrady alebo na adresu elektronickej podateľne spoločnej pre colné úrady, alebo na adresu elektronickej podateľne správcu dane, ktorým je obec. Rovnako je lehota zachovaná, ak najneskôr v piaty pracovný deň je podanie urobené v súlade s § 20 ods. 4.

    maow je offline (nepripojený) maow

    maow
    Prosim Vas a ako je to v pripade zahranicnej osoby reg. pre DPH na SK, kt. podava danove priznanie ich lokalnou postou. Akceptuje danovy urad peciaku odoslania zahranicej posty?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.