Zavrieť

Porady

DPH z EU od neplatcu

Nikde som nenašla podobnú tému a preto si dovoľujem založiť túto. Mám problém s tým ako zaúčtovať DPH z EU. Jedná sa o neplatcu DPH, ale vraj podľa zákona je povinný pri vývoze do EU DPH na faktúre vyčísliť. Úprimne sa priznávam, že problematika DPH čo sa týka obchodovania z EU ma dosť metie a plávam v neznámych vodách. Vychádza mi z toho, že ak je na faktúre uvedené DPH nemôžem túto faktúru prebehnúť cez samozdanenie. Pri čítaní zákona o DPH môj mozog úplne vypovedá poslušnosť a preto ani nedokážem túto problematiku naštudovať. Ďalšia vec je ak napríklad nakupujeme PHM v EU, tam samozrejme DPH vyčíslené je. Ako postupovať pri uplatnení takejto DPH. Dúfam, že aspoň niekto z poraďákov pochopí moje otázky a pomôže mi svojou radou. Prajem všetkým príjemný deň a teším sa na odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ak si si overila na stránke www.drsr.sk , že je skutočne neplatiteľ, navrhujem vrátiť mu ju na prepracovanie, súhlasím s Monikou.

    cathyc je offline (nepripojený) cathyc

    cathyc
    Veľmi pekne ďakujem za odpovede. Overila som si, že sú platcom DPH. Ja síce maďarsky nerozumiem, ale klientka mi tvrdila, že jej vraj dajú aj znenie maďarského zákona o DPH kde sa uvádza, že nám musia vystavovať fa s DPH. Ja som ju tiež presviedčala o tom, že je to nezmysel. Tak teraz neviem či majú Maďari nejaké výnimky v EU, alebo ide o nejaké nedorozumenie. Zabudla som dodať, že nám fakturujú služby spojené s overovaním pôdnych vzoriek. je to nejaké poľnohospodárske laboratórium. Asi budem musieť zadať otázku aj na drsr. Ešte ak môžete tak mi prosím poradte ako účtujete DPH z EU na PHM blokoch. Ďakujem.

    cathyc je offline (nepripojený) cathyc

    cathyc
    Až teraz som si uvedomila, že som zadala zlý názov témy. Nejedná sa o neplatcu. Bola som zle informovaná a až na základe vašej rady som si overovala, že sa jedná o platcu DPH. Takže môže existovať pre platcu nejaké nariadenie podľa ktorého fakturuje do iného členského štátu aj s DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.