Zavrieť

Porady

cestná daň

Zamestnanec bude používať na rozvos tovaru svoje auto. Musí byť zaplatená daň z motorových vozidiel? Ak áno kto ju platí zamestnanec, alebo zamestnávateľ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    a musi mat samozrejme cestak a povolene pouzivat sukromne auto, potom sa mu preplati pausal, tusim je to 6,2 od kilometra a benzin podla TP
    prosím o radu. potrebujem podat opravne danove priznanie k cestej dani...za roky 2002,2003,2004. musim ich urobit na starych tlacivách? ak ano, viete mi ich niekto poskytnut? so starým dic?
    dakujem johanka, uz som sa k nim dopatrala na nete...ale neviem, ci to mozem poslat na beznom tlacive, lebo opravne a dodatonce si ani nepamatam,ze by boli...a nevies mi poradit, ci tam dat uz nove DIC?

    Jarino je offline (nepripojený) Jarino

    Jarino
    Môžeš to podať na normálnom tlačive, len tam hore napíš "DODATOČNÉ" . Ak je tam kolonka pre DIČ, tak tam napíš nové DIČ.

    JuniorJn je offline (nepripojený) JuniorJn

    JuniorJn
    Hi vsetci, velmi zaujimave sledovat prispevky a ich vyvoj. Chcel by som mat ale jasno.

    Pokial pouziva podnikatel na sluzobne cesty vlastne auto, musi alebo nemusi firma zaplatit za toto auto cestnu dan? Ma niekto vyjadrenie danoveho uradu?

    V nasledujucom prispevku totiz jeden prispevatel tvrdi, ze cestnu dan treba zaplatit! http://www.porada.sk/showthread.php?...tna+dan+pausal

    Vdaka a pekny den!

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    JuniorJn
    Hi vsetci, velmi zaujimave sledovat prispevky a ich vyvoj. Chcel by som mat ale jasno.

    Pokial pouziva podnikatel na sluzobne cesty vlastne auto, musi alebo nemusi firma zaplatit za toto auto cestnu dan? Ma niekto vyjadrenie danoveho uradu?

    V nasledujucom prispevku totiz jeden prispevatel tvrdi, ze cestnu dan treba zaplatit! http://www.porada.sk/showthread.php?...tna+dan+pausal

    Vdaka a pekny den!
    V príspevku , na ktorý upozorňuješ, ide o daňovú povinnosť SZČO pri používaní auta v rámci jej podnikania. Zadávateľka témy (simonka) sa pýta na daňovú povinnosť pri použití vlastného auta zamestnancom. A to je rozdiel...........v takom prípade nemusí platiť daň ani zamestnanec ani zamestnávateľ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.