Zavrieť

Porady

Dotacia z UP-zdanitelny prijem?

V roku 2008 som dostala dotaciu z UP. V JU som dala ako zdanitelny prijem,no niekto mi hovoril,ze som to mala dat ako nezdanitelny. Vie niekto , ze ako to ma byt?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    adu80 Pozri príspevok
    V roku 2008 som dostala dotaciu z UP. V JU som dala ako zdanitelny prijem,no niekto mi hovoril,ze som to mala dat ako nezdanitelny. Vie niekto , ze ako to ma byt?
    Poukázanie dotácie na BU je príjem neovpl.základ dane.
    Použitie dotácie = nákupy v zmysle podn. plánu, vrátane nájomného a odvodov, je výdavkom ovpl.základ dane.
    Na konci roka cez interný doklad zaúčtuješ do príjmov ovpl. základ dane čiastku, ktorú si z dotácie v danom roku vyčerpala.
    Zúčtovaný príjem z vyčerpanej dotácie sa zahrňa do príjmu pre posudzovanie povinného platitela odvodov do sociálnej poisťovne.

    Ak si v roku prijatia dotácie nebola účtovnou jednotkou /neviedla si účtovníctvo, ale uplatnila si si v daňovom priznaní paušálne výdavky/, do príjmu zahrnieš celú prijatú dotáciu - bez ohľadu na to, koľko z nej bolo vyčerpané.

    Dotacia z UP-zdanitelny prijem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.