Zavrieť

Porady

Vypracovaná architektonická štúdia

Dobrý deň,

vo firme sme mali v roku 2009 vypracovanú architektonickú štúdiu na prístavbu našej budovy asi vo výške 15000 EUR. Naúčtovala som to na 042. No napokon sa uvedená prístavba a celý projekt nebude realizovať. Môžem v roku 2009 celé naúčtovať do nákladov 2009 na služby 518. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Dobrý deň,
    našla som túto tému aj keď staršiu tak skúsim dotaz.

    Na ústnu požiadavku - zatiaľ stále len možno budúceho investora - sme dali vypracovať dve architektonické štúdie výstavby bytovky. Tie sme mu predložili a on sa rozhodne - nevieme dokedy, či si na niektorú z nich dá urobiť projekt - alebo aj to bude chcieť od nás- a potom sa rozhodne či to bude stavať a či to bude stavať naša firma.
    Ja však mám v účtovníctve teraz faktúry na cca 3000 € - a kladiem si otázku?

    Je to náklad daňovo uznaný, nárok na odpočet DPH keď to nikomu nebudem prefaktúrovávať a nemusí sa to v budúcnosti ani realizovať alebo to nemusíme robiť my?
    Môžem sa na to pozerať ako na náklady nevyhnutné na zabezpečenie mojich ďalších príjmov?

    Ďakujem
    markova

    Vypracovaná architektonická štúdia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.