Zavrieť

Porady

DPH podané na starom tlačive

Som zvedavá na názor kolegov. Omylom som podala mesačné DPH 05/2009 na tlačive platnom do 30.04.2009, z daňového úradu mi volali,že nech podáme nové DP a to staré napriek tomu, že bolo podané včas sa bude brať ako vôbec nepodané. Preštudovala som si zákon o DPH a nenašla som tam klauzulu, že DP musí byť podané na konkrétnom tlačive.
Údajne dostaneme pokutu, ako keby sme DP vôbec nepodali. Aký je na to Váš názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Asi ťa nepoteším, ale je to upravené v zákone 511/1992 o správe daní a poplatokov:
    "§ 38 Daňové priznanie a hlásenie
    (3) Daňové priznanie alebo hlásenie možno účinne podať na tlačive, ktorého vzor ustanoví opatrenie, ktoré vydá ministerstvo a ktoré sa vyhlasuje v Zbierke zákonov Slovenskej republiky (ďalej len "zbierka zákonov") uverejnením oznámenia o jeho vydaní. Prílohou daňového priznania je účtovná závierka podľa osobitného zákona;8ab) prílohou daňového priznania sú aj doklady uvedené v príslušnom tlačive daňového priznania."

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Aké máte vzťahy so správkyňou? Skús jej zavolať a dohodnúť sa, že jej to donesieš osobne, nie cez podateľňu. Stačí vymeniť tlačivo.

    ivetaf je offline (nepripojený) ivetaf

    ivetaf
    To je problém, že odkedy tam lepia tie čiarové kódy je to už iné, a nehovoriac o tom, že každý sa bojí, že ho kolegyňa nabonzuje a dostane vyhadzov. Ináč zo správkyňou mám dobré skúsenosti, čo sa dá to vieme vyriešiť.

    kkllc je offline (nepripojený) kkllc

    kkllc
    Veď tam je rozdiel len : splnenie podmienok ...pri nadmernom odpočte. To kôli tlačivu dávajú pokutu?

    matica je offline (nepripojený) matica

    matica
    Na DÚ Košice na podateľni kontrolujú aj tlačivo. Ak zistia, že je neplatné, neprevezmú ho a dajú Vám ho prepracovať. To je celkom fajn, lebo niekedy si ani ja neuvedomím, že vyplňujem staré tlačivo. Aj mne sa stalo, že som podala DP na DzPPO za rok 2008 na starom tlačive, a správkyňa ma vyzvala, aby som prepísala DP na nové tlačivo a osobne som jej ho odovzdala.

    DPH podané na starom tlačive

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.