Zavrieť

Porady

Lahôdková kukurica sterilizovanie

Vedel by mi niekto poradiť ako sterilizovať lahôdkovú kukuricu, vrátane ako urobiť nálev. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    greco Pozri príspevok
    Ja som mal na mysli lahôdkovú kukuricu, ktorú oberiem z kláskov a sterilizujem len zrnká.
    Ja takú kukuricu zmrazujem. Krátko povarím, schladím, vyrezem jeden pás zŕn a potom povylupujem ostatné. Takto to máš jednoduchšie, ako zavárať. Kukurička musí byt mladá a sladká.

    hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

    snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    220870 Pozri príspevok
    Hľadal som nenašiel som.Máme v záhrade lahôdkovú kukuricu.Nevie niekto poradiť ako ju najlepšie zamraziť v mrazáku na zimu?netreba ju predtým povariť a pod.?Celé klásky.
    ak ju chceš použiť ako ingredienciu do niečoho,tak olúpať.Na jedenie však povarím a celé strúčiky zamrazím. Treba na to však priestor, Potom v zime prehrejem v teplej vode....z mikrovlnky je to dosť suché.Chutí ako čerstvá.

    zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

    zuzana.š.
    Ahoj. Ja to robím ako uhorky.
    2 litre vody, 1/2 litra octu, šálka cukru, 1 deko - urobiť nálev, zaliať kukurice naložené do pohárov a sterelizovať krátko, len aby chytilo viečko.

    Sú výborné.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    a bombáž je takmer istá,
    kukurica a hrášok najväčší konzervárenský problém, lepšie uvariť a zmraziť.
    zle sterilizovaná kukurica a hrášok môžu privodiť vážne problémy zažívacie.

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Zaváram tak ako uhorky, ale sterilizujem podstatne dlhšie. Necham variť min. 30 minút. Veď tu sa mi nemá čo rozvariť. Tak radšej dlhšie, aby som mala istotu. Mám zavarané také malé mladé struky kukurice.

    greco je offline (nepripojený) greco

    greco
    Ja som mal na mysli lahôdkovú kukuricu, ktorú oberiem z kláskov a sterilizujem len zrnká.

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    greco Pozri príspevok
    Ja som mal na mysli lahôdkovú kukuricu, ktorú oberiem z kláskov a sterilizujem len zrnká.
    V tom prípade odporúčam nálev: 2 l vody,3 dcl octu, 3 dcl cukru, 1 nakladač. Uvariť a pred zalievaním precediť.

    Kukuričku uvariť, dať do fliaš, zaliať nálevom a sterilizovať 2O minút. Nechať vychladiť a druhý deň znovu sterilizovať 20 minút.
    Takto sterilizovaná by sa nemala pokaziť.

    Ak máš možnosť, vykúšaj aj mladé malé struky kukurice zavariť tak ako uhorky. Nálev viď. prísp.2., len sterilizovať treba 30 minút a môže aj viac. Takto zavaraná je veľmi vhodná na obložené taniere, ale môžeš použiť aj miesto uhoriek.

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Vie niekto poradiť postup obratia kukurice z klasu, aby som nepoškodila kukuričné zrná, ďakujem.

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    vema Pozri príspevok
    Ja takú kukuricu zmrazujem. Krátko povarím, schladím, vyrezem jeden pás zŕn a potom povylupujem ostatné. Takto to máš jednoduchšie, ako zavárať. Kukurička musí byt mladá a sladká.
    Ako krátko mám variť kukuričné klasy, keď zrná sú mäkké. Ďakujem.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    branislavp Pozri príspevok
    Ako krátko mám variť kukuričné klasy, keď zrná sú mäkké. Ďakujem.
    Kukuricu hodíš do vriacej vody a necháš 5 - 10 minút povariť, ochladíš a môžeš vylupovať. Písala som hore vyššie ako vylupovať, ten prvý pás sa trochu rozmačká, ale ďaľšie idú ľahko a sú celé pekné zrnká, lebo už vznikne volný pozdĺžny pás a nasledujúci rad palcom vykacuješ do boku.

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    vema Pozri príspevok
    Ja takú kukuricu zmrazujem. Krátko povarím, schladím, vyrezem jeden pás zŕn a potom povylupujem ostatné. Takto to máš jednoduchšie, ako zavárať. Kukurička musí byt mladá a sladká.
    Tak už som dala mladú kukuričku zamraziť. Ďakujem za radu.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Hľadal som nenašiel som.Máme v záhrade lahôdkovú kukuricu.Nevie niekto poradiť ako ju najlepšie zamraziť v mrazáku na zimu?netreba ju predtým povariť a pod.?Celé klásky.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    220870 Pozri príspevok
    Hľadal som nenašiel som.Máme v záhrade lahôdkovú kukuricu.Nevie niekto poradiť ako ju najlepšie zamraziť v mrazáku na zimu?netreba ju predtým povariť a pod.?Celé klásky.
    Prečítaj si nad tvojím príspevkom.

    jopal je offline (nepripojený) jopal

    Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac jopal
    vema Pozri príspevok
    Kukuricu hodíš do vriacej vody a necháš 5 - 10 minút povariť, ochladíš a môžeš vylupovať. Písala som hore vyššie ako vylupovať, ten prvý pás sa trochu rozmačká, ale ďaľšie idú ľahko a sú celé pekné zrnká, lebo už vznikne volný pozdĺžny pás a nasledujúci rad palcom vykacuješ do boku.
    Dostal som sa sem, bo akurat to riesime. Mame zlepsovak, po uvareni priborovym nozikom sa kukuricka pekne vyreze, bez nutnosti olupat spominany rad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.