Zavrieť

Porady

Pripava povrchu pred omietnutim

Zdravim,

nastastie mi zostalo zaomietat v byte uz len zopar m2, problem je nasledovny. Na chodbe sa nachadzaju 2 betonove piliere, ktore su obalene ciernym papierom( terpapier alebo nieco podobne). V podstate je uplne zlepeny s betonom. Predchadzajuca omietka tam takmer nedrzala, preto by som sa chcel vyhnut problemom s opadavanim. Viete mi prosim poradit vhodnu povrchovu upravu pred finalnym odmietnutim?
Vdaka za kazdu radu:-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ak je to ter papier tak pomôže len pracné mechanické osekanie.Smola je mastná na tej nič nevydrží dlho.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... 220780 - toto by nešlo?: obaliť stĺpy sieťou s flexibilným lepidlom (prípadne predtým naniesť na stĺpy tekutú lepenku)...

    helper je offline (nepripojený) helper

    helper
    Medzicasom mi poradil jeden murar, ze by nebolo zle natriet pilier duvilaxom a potom jednoducho zaomietat( rovnaky sposob ako ked chcem lepit novy obklad na stary).
    Co vy na to?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nie celý problém je v tom že smola je mastná.Nechytí na ňu nič ani duvilax ani flexkleber ,ani silikon ani ,purpena.Kedysi to chytráci riešili tak že deravý šalung z vnútra obalili térovým papierom.Malo by stačiť ak to aspoň z 30% dosekáte.Alebo ak je to možné obaľte tie piliere sádrokartónom.

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    Duvilax určite nie,ten na to nechytí,buď ten sadrokarton,alebo ako bolo ešte spomenuté natrieť tekutou lepenkou,tá má dobrú priľnavosť

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Za pokus by snáď stálo. fy. Basf má taký prípravok, ktorý sa dáva na neprídržné hmoty. Vyzerá to ako piesok hr. cca 0,7mm rozmiešaný v lepidle(ak ma napadne tak zajtra na stavbe odpíšem ako sa volá). Ja som to použil na víčka z inštalačných krabic, ktoré so chcel schovať pod omietku. Drží to na prekvapenie veľmi dobre, ani nechtom to nešlo zoškrabnúť a na to som dal omietku

    helper je offline (nepripojený) helper

    helper
    Ferdosondo Pozri príspevok
    Za pokus by snáď stálo. fy. Basf má taký prípravok, ktorý sa dáva na neprídržné hmoty. Vyzerá to ako piesok hr. cca 0,7mm rozmiešaný v lepidle(ak ma napadne tak zajtra na stavbe odpíšem ako sa volá). Ja som to použil na víčka z inštalačných krabic, ktoré so chcel schovať pod omietku. Drží to na prekvapenie veľmi dobre, ani nechtom to nešlo zoškrabnúť a na to som dal omietku

    Vdaka, to by velmi pomohlo. Priznam sa, ze do toho manualneho odstranovania sa mi prilis nechce, ale ak nebude ina moznost.....vdaka vsetkym za rady.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Helper prepáč zabudol som sa pozrieť. Ale našiel som to a volá sa to Multigrund PGU a 1kg stojí okolo 5Eur. Asi to nenájdeš v každých stavebninách, tak skús zavolať technika z Basfu, kde sa to v Tvojom okolí dá zohnať a opýtaj sa ho, či by to na tom podklade mohlo držať.

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    ešte je od RIGIPSU rikombit,používa sa ak sa lepí dlažba na dlažbu,alebo je podlaha natretá farbou,ktorá nejde odstrániť,má veľmi dobrú priľnavosť a mali by to mať v predajniach,kde držia SDK

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    ski555 Pozri príspevok
    ešte je od RIGIPSU rikombit,používa sa ak sa lepí dlažba na dlažbu,alebo je podlaha natretá farbou,ktorá nejde odstrániť,má veľmi dobrú priľnavosť a mali by to mať v predajniach,kde držia SDK
    Rikombi Kontakt.

    helper je offline (nepripojený) helper

    helper
    vdaka vsetkym zucastnenym, idem postupne vyskusat jednotlive produkty, snad sa nieco uchyti:-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.