Zavrieť

Porady

kurzovy rozdiel

najprv zdravim zucastnenych.
vie mi niekto povedat ci mam kurzovy rozdiel, ktory vznikol odoslanim 1000 EUR v zahranicnej mene na zly ucet a tieto boli nasledne vratene v plnej vyske 1000 EUR na nas ucet, povazovat za danovy alebo nedanovy? dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    ja by som to asi povazovala za danovy naklad - je to kurzovy rozdiel pri uhrade
    co na to ostatni poradcovia?

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    ide o to ako sa to zdôvodní, či to bola chyba konkrétneho človeka alebo jednoducho dodávateľ poskytol nesprávne číslo účtu....

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    daj to do daňových nákladov, veď kto by sa v tom až tak vŕtal, daňováci??? nemyslím...

    allesgute je offline (nepripojený) allesgute

    allesgute
    aj by som dal ale ide o 16000,- a tak som sa nad tym zamyslel. reku ze keby to bolo take jednoduche tak by velmi jednoducho dali "vyrabat" naklady.

    Tipi je offline (nepripojený) Tipi

    Tipi
    Nemyslím, že si tým vyrobíte náklad. Na konci roka tých 1000 EUR aj tak budete musieť upraviť podľa kurzu NBS a vyčísliť kurzový rozdiel, ktorý Vám to dostane do reálnych hodnôt. Ak tá platba bola realizovaná v súvislosti s podnikaním, nemôže nikto nič namietať.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Predpokladám, že by sa nad tým nezamýšľal, keby to odišlo a prišlo na EURO účet. Ale zrejme ide o účet SKK. A tam verím, že je to na zamyslenie. Nejde o úmyselné vyrábanie nákladov, lebo tie peniaze sú preč a nič z nich! Je to dosť vysoká suma, ale asi by som to riskla a dala do daňových kurzových rozdielov.

    allesgute je offline (nepripojený) allesgute

    allesgute
    oslovil som aj nasho auditora a tiez potvrdil ze to mozem uctovat ako danovy naklad. dik za ochotu.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    O aký účet sa jedná?
    Ak o bankový účet-EUR, tak by som určite kurzový rozdiel dala ako pripočítateľnú položku neovplyvňujúcu základ dane, na bankovom výpise mám pohyb v EUR.
    Ak je to bankový účet SKK a pohyb v SKK (-1000 EUR x kurz NBS a +1000 EUR x kurz NBS), tak tu by už išlo o presvedčivé vysvetlenie zmätočnej operácie, hlavne pri veľkej čiastke. Tu je dôkazné konanie na strane daňovníka.
    S pozdravom Edita

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.