Zavrieť

Porady

NEDOPLATOK RZZP

Ahojte poraďaci.Píšem za známeho , ktorý ma menší problémik so VsZP.
Takže taká konzultácia:
Podniká druhý tok.Príjem z podnikania 0 výdaj 0.V podstate má len papier taže ide živnosť rušiť.Súbežne z podnikaním pracoval a odvádzal poistenie do SP a ZP.
Nakoľko má teda ŽO podal RZZP . Tam mu pani povedala, že má nedoplatok cca 11000Sk a že má mesačne platiť aj 20euro.
Ale on nie je dobrovoľne poistený !! A zdravotné poistenie platí z titulu zamestnania. Musí teda aj niečo platiť ako SZČO, keď nevykazuje žiaden príjem?
Ďakuejm za skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    Tazko ti mozem poradit nakolko nevidim dane rocne zuctovanie. Nedopltok moze byt so zamestnania, alebo ak si uviedol do vydajov na ZP minusovu hodnotu mohli mu to zmenit na 0,- Sk a poistne mu rata z toho. Ak mi posles Rzzp bez jeho osobnych udajov len s odvodmi mozem sa na to pozriet.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    maska4 Pozri príspevok
    Ahojte poraďaci.Píšem za známeho , ktorý ma menší problémik so VsZP.
    Takže taká konzultácia:
    Podniká druhý tok.Príjem z podnikania 0 výdaj 0.V podstate má len papier taže ide živnosť rušiť.Súbežne z podnikaním pracoval a odvádzal poistenie do SP a ZP.
    Nakoľko má teda ŽO podal RZZP . Tam mu pani povedala, že má nedoplatok cca 11000Sk a že má mesačne platiť aj 20euro.
    Ale on nie je dobrovoľne poistený !! A zdravotné poistenie platí z titulu zamestnania. Musí teda aj niečo platiť ako SZČO, keď nevykazuje žiaden príjem?
    Ďakuejm za skorú odpoveď.
    Ak má príjem z podnikania 0,-Sk a je zamestnaný na základe pracovnej zmluvy, tak mu zamestnávateľ odvádza poistné na ZP. Preto nie je dôvod, aby platil preddavky na ZP ako SZČO. Aj ten nedoplatok sa mi nezdá, aj keby mal vysoké príjmy v niektorých z mesiacov zo zamestnania. To by musel mať nedoplatok aj zamestnávateľ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.