Zavrieť

Porady

daň.kontrola DPH

Dobrý deň. Chcela by som poprosiť o názor skúsených účtovníkov a ekonómov. Zavolali mi z DU, že mám kontrolu DPH za obdobie 05/09 a všetky doklady mám priniesť na DÚ. K tomu mám priniesť potvrdenie zo Sociálnej poisťovne a zo zdravotnej poisťovne (v mojom prípade zo všetkých), že za obdobie 1.5.2008-30.4.2009 sme si plnili odvodovú povinnosť a všetko máme uhradené. Treba priniesť všetky doklady, o ktorých sa účtuje v danom období?(t.j. okrem faktúr, pokladne, banky, aj interné doklady ako dú mzdy, sklady...?) Niekto mi vravel, že potrebujem aj aktuálny výpis z OR? No a s tými potvrdeniami z poisťovní som sa ešte nestretla v súvislosti s kontrolou s DPH - tak aj toto už treba? A ešte jedna záludná otázka: kontrolou som zistila, že v danom mesiaci mám zle zaúčtovanú vyšlú faktúru do zahraničia - bola to služba a je zaúčtovaná ako tovar, čím mám nesprávne DP DPH. Keďže mi nebolo doručené oznámenie o daň. kontrole, mám rýchlo spraviť opravné DP DPH? To by asi neprešlo. Aj tak to musím zaniesť pozajtra. Stačí, že mi to bolo oznámené telefonicky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Zrejme ste mali NO a v odd. medzi riadkami 29 a 30 vyznačili Splnenie podmienok podľa § 79 ods. 2

    Teraz som zistila, že ide o duplicitne založenú tému, odpovede sú tu http://www.porada.sk/t115405-dan-kontrola-dph.html
    To mám za to, že pri čítaní nových príspevkov idem od poslednej strany.
    Naposledy upravil Rozalka : 07.07.09 at 16:58

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.