Zavrieť

Porady

montáž telefónnej sady

Ahoj poradáci, ako účtujete motáž telefónnej sady do auta? Môžem to dať na účet 518? Dík:-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gjana je offline (nepripojený) gjana

    gjana
    Ano, auto mám zaradené v hmotnom majetku. Mne to nejako na tej 511 nesedí, lebo ide o montáž a nie o opravu, či údržbu. Nie som si istá, nechám si poradiť. Snáď sa ešte niekto k nám pripojí a napíše svoj názor.

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    gjana
    Ano, auto mám zaradené v hmotnom majetku. Mne to nejako na tej 511 nesedí, lebo ide o montáž a nie o opravu, či údržbu. Nie som si istá, nechám si poradiť. Snáď sa ešte niekto k nám pripojí a napíše svoj názor.
    Asi máš pravdu.
    Ja som dávala montáž telefónnej sady do technického zhodnotenia.
    Pretože
    1) nebola to lacná záležitosť,
    2) to auto bolo v tom mesiaci aj obstarané,
    3) bola to kompletná inštalácia s odposluchom, nielen ten držiak.

    gjana je offline (nepripojený) gjana

    gjana
    Ano, v tvojom prípade by som to spravila tak isto. U mňa bol namontovaný len držiak za asi 2.400,- Sk a auto bolo obstarané v januári. Aj tak ti ďakujem za tvoju ochotu pomôcť a za tvoj názor.

    gjana je offline (nepripojený) gjana

    gjana
    Keď sme dali namontovať telefónnu sadu zo starého osobného automobilu do nového automobilu (kúpeného v tomto roku ) v sume 3.000,- môžem to zaúčtovať ako službu na 518? To nové auto je už zaradené do používania, nakoľko sa už požíva na podnikanie a nepredpokladám, že bude na ňom technické zhodnotenie vyššie ako 30.000,- Sk, preto by som to chcela dať hneď do nákladov. A tá tel. sada bola vymontovaná z iného auta, ktoré sme predali a dali sme ju namontovať do nového auta. Vopred ďakujem za každú pomoc.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gjana
    Keď sme dali namontovať telefónnu sadu zo starého osobného automobilu do nového automobilu (kúpeného v tomto roku ) v sume 3.000,- môžem to zaúčtovať ako službu na 518? To nové auto je už zaradené do používania, nakoľko sa už požíva na podnikanie a nepredpokladám, že bude na ňom technické zhodnotenie vyššie ako 30.000,- Sk, preto by som to chcela dať hneď do nákladov. A tá tel. sada bola vymontovaná z iného auta, ktoré sme predali a dali sme ju namontovať do nového auta. Vopred ďakujem za každú pomoc.
    Je to služba a účtujeme ju na 518AE.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    ak to ma charakter technickeho zhodnotenia, ale je to do 30 tisic, zauctovat na ucet 511 a nejaku analytiku, pricom to sledovat do konca uctovneho obdobia. Ked to bude ku konci uctovneho obdobia, spravidla k 31.12. suma mensia ako 30 tisic, necha sa to tam. Ak sa bude este v tom istom roku na aute nieco zhodnocovat /zopar zhodnoteni do 30 tisic/, zauctovat tiez na 511 a analytiku, a potom na konci roka preuctovat ako technicke zhodnotenie majetku.
    Ak sa jedna iba o nejaky drziak, ktory sa da jednoducho zobrat prec, tak by som to uctoval na 501 /mame v smernici, ze drobny majetok do 30 tisic uctujeme priamo do spotreby/.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    gjana
    Keď sme dali namontovať telefónnu sadu zo starého osobného automobilu do nového automobilu (kúpeného v tomto roku ) v sume 3.000,- môžem to zaúčtovať ako službu na 518? To nové auto je už zaradené do používania, nakoľko sa už požíva na podnikanie a nepredpokladám, že bude na ňom technické zhodnotenie vyššie ako 30.000,- Sk, preto by som to chcela dať hneď do nákladov. A tá tel. sada bola vymontovaná z iného auta, ktoré sme predali a dali sme ju namontovať do nového auta. Vopred ďakujem za každú pomoc.
    podľa § 29 ods.2 zákon o dani z príjmu:

    za tech.zhodnotenie HM a NM podľa odseku 1 sa považuje aj tech.zhodnotenie neprevyšujúce v úhrne za zdaň.obdobie 30 000,00 , ak sa daňovník rozhodne takéto výdavky považovať za výdavky na tech.zhodnotenie. Ak sa rozhodneš to dať priamo do výdavkov, tak to budú daňové výdavky.

    gjana je offline (nepripojený) gjana

    gjana
    Ja sa prikláňam k tej 518, lebo táto tel. sada bola kúpená ešte v minulom roku pre iné auto a teda už je raz zaúčtovaná na 501. Teraz sa len vymontovala zo starého, ktoré sme predali a namontovala sa do novo-kúpeného auta. Prečo účet 511, veď technické zhodnotenie do 30.000,- Sk na hmotnom majetku sa účtuje na 501, nie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gjana
    Ja sa prikláňam k tej 518, lebo táto tel. sada bola kúpená ešte v minulom roku pre iné auto a teda už je raz zaúčtovaná na 501. Teraz sa len vymontovala zo starého, ktoré sme predali a namontovala sa do novo-kúpeného auta. Prečo účet 511, veď technické zhodnotenie do 30.000,- Sk na hmotnom majetku sa účtuje na 501, nie?
    Jednoznačne montáž je služba- 518AE.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.