Zavrieť

Porady

Oprava skladu z r. 2004

Prosím, ako mám opraviť účtovanie skladu v roku 2004, keď nechcem podať opravné DP DP? V roku 2004 bol nakúpený materiál, mal byť prijatý na sklad, ale bol zaúčtovaný do nákladov. Tento rok skladník vystavil príjemku a materiál bol aj predaný a tiež vyskladnený. Suma je 6 tis. Ja by som to zaúčtovala 111/6.. daňový, môže to tak byť? Upresnite mi účet. Alebo radšej mínusom do 5.. ???Vďaka za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    tonkat
    Prosím, ako mám opraviť účtovanie skladu v roku 2004, keď nechcem podať opravné DP DP? V roku 2004 bol nakúpený materiál, mal byť prijatý na sklad, ale bol zaúčtovaný do nákladov. Tento rok skladník vystavil príjemku a materiál bol aj predaný a tiež vyskladnený. Suma je 6 tis. Ja by som to zaúčtovala 111/6.. daňový, môže to tak byť? Upresnite mi účet. Alebo radšej mínusom do 5.. ???Vďaka za odpoveď.
    Tonka, kvôli 6 tis. by som ani ja nerada dávala dod.DP! Ja by som to riskla, zaúčtovala to interným dokladom, prípadne ak si tento rok dávala priamo na účet 501-spotr,materiálu, tak si zníž ten voči 112. Myslím, že v tomto prípade je 111 zbytočná.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ja by som asi dala ako prebytok materiálu zistený pri náhodnej inventarizácii 112/648

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    ondrejvla
    Tonka, kvôli 6 tis. by som ani ja nerada dávala dod.DP! Ja by som to riskla, zaúčtovala to interným dokladom, prípadne ak si tento rok dávala priamo na účet 501-spotr,materiálu, tak si zníž ten voči 112. Myslím, že v tomto prípade je 111 zbytočná.
    Díky Vlasti, ešte na doplnenie, preto 111, lebo Omega mi zaúčtuje všetky príjemky za celý mesiac 112/111. A ja mám rozdiel práve na 111, lebo príjemka je, ale nákup bol vlani.

    Oprava skladu z r. 2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.